Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (27)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Daca ati mai pomenit furia laptelui cand are copilul 6 luni jumate.. Am facut eu. Asta in conditiile in care nu i/am inlovuit inca nici o masa si mananca la fel laptele

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


cum asa,ce s-a intamplat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Aseara dupa ce l-am culcat p radu a inceput sa ma doara un san. Iar noaptea deja mi se facusera doua guguloaie si imi frigea sanul drept. Duamiaza am facut si febra, dar de data asta subtire (38,2-38,3). Acum sunt ok doar ca ma doare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

[quote]citat din mesajul lui aerlilian

Letitia, sigur, ma bag si eu la un Herastrau!!! Abia astept sa va revad si pe tine si pe Ica. Poate ne onoreaza si Alinuta si poate mai scoatem si alte regine mame din stup...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community
[/quot




de cand astept subiectul asta :)
clar ..ma bag!

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2292582467172.124140.1027338712&type=3

deci ramane pt joi dimineata la ora 10, in fata la Hard Rock Cafe langa H?




Mamica Iuliei (24 ian 2012)


Eu voi fi acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alice, stii ce ai de facut, nu mai e cazul sa te invete nimeni...DE-nul Radu mufat la greu pana trec guguloaiele lui mami! Pup fata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Daca ati mai pomenit furia laptelui cand are copilul 6 luni jumate.. Am facut eu. Asta in conditiile in care nu i/am inlovuit inca nici o masa si mananca la fel laptele

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Ma bucur ca esti mai bine! Si eu am facut la Sofia o chestie din asta cand avea ea vreo 6-7 luni. Acum ma deranjeaza mult mai tare presiunea/ durerea de san plin, asa ca ii golesc mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Am avut si eu galme la sani pe parcursul alaptarii, atunci cand erau sanii prea plini, de obicei noaptea, dar le rezolvam cu un muls, febram niciodata, multumesc lui Dumnezeu.
Fetele, poate ajung si eu la intalnire, desi nu promit ca trebuie sa ajung la inmatriculari, ca am terminat leasingul la masina si am de umblat si nu stiu cum scap de acolo. Voi veniti cu bebeii? ca eu daca ajung voi ajunge singura.
De vreo 2 zile, David face caca dupa fiecare masa....parca e nou nascut. Consistenta e normala si am vb si cu pediatrul si a zis ca e modul stomacelului lui de a se acomoda cu diversificarea. In concluzie, toata ziua schimb pampesi si fac piureuri. Peo parte le bag si pe alta le scot. Luna asta a luat in greutate doar 400 de grame, dar sa zicem ca e de vina caldura. Bebeii vostrii cum iau in greutate? David face joi 7 luno. Doamne, nici nu stiu cum a trecut timpul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Aseara dupa ce l-am culcat p radu a inceput sa ma doara un san. Iar noaptea deja mi se facusera doua guguloaie si imi frigea sanul drept. Duamiaza am facut si febra, dar de data asta subtire (38,2-38,3). Acum sunt ok doar ca ma doare

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


bine ca s-a rezolvat repede si n-ai dat in alte probleme.. intr-un fel sunt un pic geloasa, mi-ar place sa mai am atata laptic...Iulia cred ca max 50-60 mai ia de la san, apoi baga lp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunite frumoase Iris, Cristian, Ilinca si scumpa mea Eva!

Multumim de urari fetelor!

Da...si eu sunt intr-un fel invidioasa pe tine Alice! As vrea si eu sa am lapte mult mult! Nu pot spune ca nu am dar mi se intaresc sanii doar noaptea cand doarme muuuult Eva. Dc suge des, nici gand de intarit! Habar nu am cat lapte am...Niciodata n-am stiut...

Am luat si eu mixer vertical ca al lui Ileana! Ne pregatim incet sa incepem si noi sa papam pe la 5 luni jumate - 6 sa vedem ce zice si doctorita la controlul de 5 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

ziceam ca revin..so,iata-ma
sa o luam cu cea mai zdrobitoare intrebare:cat dorm bebeii vostri?eu sunt siderata,ca de unde a mea pitica dormea mica de rupea acum doarme pe zi , maxim 1h30 tot somnul adunat ;cate 20-40min per somn;nu stiu ce sa ma mai fac ..iar cand citesc de pitici care adorm singuri ma ia direct depresia ,a mea doar cu mine langa ea si nici atunci prea mult ,cum ziceam 20-40min;
mai nou se scoala f des noaptea , si plange ,si plange ,pana nu o pun cu mine in pat nu se linisteste;am zis ca nu se satura ,dar dupa ce suge mie imi mai iese laptic;dintii stau sa sparga gingia,deci nici acolo nu e buba



Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca





georgia_c : Exact la fel facea pitica mea! inainte sa adoarma o legan in brate cateva minute si in timpul asta plange dar are un plans infundat, parca ar durea-o ceva , nu stiu cum sa il descriu doar ca nu e plans cu urlete , tipete....
noi stam mai binisr cu ochisorul, iritatia pe piele de la caldura e alta problema care ma dispera ... tare as vrea sa fie la mine nu la ea, o dau cu bepanthen si apa termala , sper sa ii treaca mai repede...febra inca nu mi-a facut si cred ca isi revine si cu rosul in gat ,ii mai dau maine Panadol si am cam terminat cu el... apoi vreau sa ma duc la un control la sfarsit de saptamana sa aud si parerea Dr. si sa intreb ce fac cu diversificarea... ca eu am inceput de azi sa ii dau un pic de mar copt sa vad cum reactioneaza si se pare ca nu este asa incantata de gust dar nici nu arefuzat , a luat 3-4 lingurite mici si cam atat...iubirea ei tot titi este :); credeti ca ar fi ok sa incerc cu supa de legume maine si sa pun si carnita de pui de curte in ea doar pt gust? vreau sa ii dau zeama .Dar cu legumele din ea ce fac , i le pasez si pe alea ? aoelu sunt varza :(( nu stiu cum sa fac sa fie bine.... poate ar fi mai ok sa ii spun Dr.sa imi dea o lista cu ce sa incep si cum sa fac...ca mi-e tare teama sa nu fac ceva aiurea.
Cum ramane cu intalnirea ???Care vine ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Denisa cum mai esti?

Apropo de furia laptelui... eu nu am avut deloc , nici nu imi dresc , am auzit ca e f dureros... :( asa ca Alice si eu te invidiez ca ai mult laptic dar doar pt asta :).
Doar noaptea mi s emai intaresc sanii daca doarme Bianca si nu se trezeste deloc .... ziua nicio sansa , vrea titi cateodata din ora in ora, am sentimentul ca nu prea mai am lapte cat are ea nevoie... desi si dupa ce papa mie imi mai curge laptic daca apas pe sfarc ,nu plange dupa ce mananca dar cere f des, adik daca vrea din 1h in ora sau la i h jumatate este des ? sau mi se pare doar mie lucrul asta ... eu sper sa ii dau cat mai mult timp , ca nu as vrea sa nu mai am lapte :( numai gandul la asta ma intristeaza ...
hai ca am umplut iarasi pagina ...sper ca nu va plictisesc
noapte buna !!!!

Mergi la inceput