Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (27)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Buna fetele,wow ce activitate pe forum ... ati avut de palavragit nu gluma... trebuie sa recuperez vreo 7 pagini.
Pana atunci va spun ca noi suntem cat de cat mai ok, ii dau Panadol Baby si tantum verde pt gat Biancai, ne-a dat sa ii dam si Acid folic , o sa i-l dau diseara, Vigantol cica sa ii dam 3 pic. iar Vit C -7 pic + fierul - 6 pic... multe medicamente de luat :(, dar n-avem incotro... cu gatul cred ca e mai binisor dar nu a trecut, iar ochisorul stang e mai bine , i s-a mai dezumflat , posibil sa fie de la curent .. o dau cu Kanamicina unguent.Sambata am plecat pana la urma din Bucuresti si ne-am intors ieri , a fost f frumos dar multi tantari.. nu am dat-o cu nimic de frica sa nu puna mainile pe ea si apoi sa bage in gura...
Saptamana asta sper sa plecam la tara la mine , abia astept, ne va duce sotul , bine ca avem dor 2 ore de mers cu masina ca si-asa e f cald si nu pot da drumul la aer conditionat pt ca nu i-a trecut inca gatul.
Multumesc fetelor pt raspunsuri... asa e barbatii nu inteleg multe din pacate, nu stiu de ce se spune ca noi suntem sexul slab pt ca defapt este invers... avem multe de carat in spate fata de ei.

revin mai pe seara ... s-a trezit Bianca si ma pregatesc sa ii dau Panadol-ul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Aly-eu ii dau fetitei mele de 3 ani danonino, dar nu foarte des. Ii dau cand are perioade mai proaste si nu mananca deoarece stiu k pe asta il mananca cu placere sau cand plecam pe undeva. Prima data i l-am dat dupa 7 luni sau si mai tarziu. Daca mananca branzica simpla cu fructe, mai bine ii faci tu. Oricum ne e bine sa abuzezi de el k si eu stiu k produsele de la danone sunt cam dubioase.
Si laptele humana miroase urat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aly_k

buna fetele,multumim pt urari,am facut 7 lunite suntem mari
La multe lunite bulgarasilor!!!!!!
Noi ieri neam simtit foarte rau,am vomitat intruna dupa ce am papat pt prima data caise,dupa ce nea dat doamna doctor o injectie o fost mai bine.O zis sa nu mai ii dau caise decat dupa un an.Inca nu am reusit sa ne facem vaccinu de 6 luni,de abia saptaman viitoare.
Si cu soacrele,mai bine nu ar fi,ca a mea stie sa joace un treatu fenomenal,o place pe Iza doar cand ii lume de fata,in rest nu se intereseaza de ea.
Fetele ce parere aveti despre danonino?ca doctora mia zis sa ii dau,dar eu nu prea as vrea.Voi ce iaurt dati bebelusilor?

Alina de Isabella Andreea
[14.12.2011]


Eu nu i-am dat celei mari niciodata, adica nu am cumparat pentru ea, dar a mai mancat pe la bunici, in vizite la prieteni. Si eu stiam ca nu e bun. I-am dat doar iaurt simplu (Campina imi place si am inteles ca e printre iaurturile cele mai putin aditivate).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

fetelor dar de ce nu faceti voi iaurt in casa asa stiti sigur ca-i curat.

Bella nu cred ca un pediatru ar sti mai bine ca mine ca i se potriveste copilului meu. Poate sa-mi zica si 10 pediatri sa-i dau x sau y hrana eu fact tot cum cred eu ca-i mai bine.


Ma abtin de la alte comentarii legate de diversificare +LP/LM ca-s intr-o pasa proasta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

fetelor dar de ce nu faceti voi iaurt in casa asa stiti sigur ca-i curat.

Bella nu cred ca un pediatru ar sti mai bine ca mine ca i se potriveste copilului meu. Poate sa-mi zica si 10 pediatri sa-i dau x sau y hrana eu fact tot cum cred eu ca-i mai bine.


Ma abtin de la alte comentarii legate de diversificare +LP/LM ca-s intr-o pasa proasta

implinita de Rafael-Ioan


Te putem ajuta?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Letitia, sigur, ma bag si eu la un Herastrau!!! Abia astept sa va revad si pe tine si pe Ica. Poate ne onoreaza si Alinuta si poate mai scoatem si alte regine mame din stup...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

buna fetelor noi suntem la tara ,bebe andrei este mai bine suporta ok tratam cu antibiotic papa bine doarme bine. Kk e mai tare de la diversificare . Iaurt danone nu, laptele milumil miroase bine dar dak ramane in bibe dupa miroase urat. Nu putem veni la intalnire dar asteptam poze pe fb. Pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Daca ati mai pomenit furia laptelui cand are copilul 6 luni jumate.. Am facut eu. Asta in conditiile in care nu i/am inlovuit inca nici o masa si mananca la fel laptele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

[quote]citat din mesajul lui aerlilian

Letitia, sigur, ma bag si eu la un Herastrau!!! Abia astept sa va revad si pe tine si pe Ica. Poate ne onoreaza si Alinuta si poate mai scoatem si alte regine mame din stup...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community
[/quot




de cand astept subiectul asta :)
clar ..ma bag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

[quote]citat din mesajul lui aerlilian

Letitia, sigur, ma bag si eu la un Herastrau!!! Abia astept sa va revad si pe tine si pe Ica. Poate ne onoreaza si Alinuta si poate mai scoatem si alte regine mame din stup...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community
[/quot




de cand astept subiectul asta :)
clar ..ma bag!

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2292582467172.124140.1027338712&type=3

deci ramane pt joi dimineata la ora 10, in fata la Hard Rock Cafe langa H?




Mergi la inceput