Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (27)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

In ultima vreme nu mi se mai umpleau sanii nici noaptea. Venea lapte doar cand suea R. D-aia mi de pare ciudat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Uca, da, noi venim cu copiii mereu. Dar daca ajungi, chiar si singura, e ok. N-am inteles, cate mese de pireuri dai tu copilului pe zi? Si al meu face kk de doua ori pe zi, probabil tot de la mancarica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

bulinutule ce faci tu draguta?cum mai esti ?
ane,ce-ti trebuie sani intariti ,ca am vazut io ce grasunica e micuta ta,asa ca relax ,cum sa nu ai laptic ,stai flexata micuta
alice,vezi tu sa nu fie totusi altceva ..mie mi se pare ciudat sincer ,desi am citit ca se poate si mai tarziu in alaptare

noi nu aparem la intalnire,caci suntem in plina diversificare si la ora 12.30-13.30 are masa ,pana ajung acasa,pana le prepar mi-e ca ii sar masa si nu as vrea...dar asteptam poze..eu le astept aici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

bulinutule ce faci tu draguta?cum mai esti ?
ane,ce-ti trebuie sani intariti ,ca am vazut io ce grasunica e micuta ta,asa ca relax ,cum sa nu ai laptic ,stai flexata micuta
alice,vezi tu sa nu fie totusi altceva ..mie mi se pare ciudat sincer ,desi am citit ca se poate si mai tarziu in alaptare

noi nu aparem la intalnire,caci suntem in plina diversificare si la ora 12.30-13.30 are masa ,pana ajung acasa,pana le prepar mi-e ca ii sar masa si nu as vrea...dar asteptam poze..eu le astept aici




Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca





Noi ne luam mancarea cu noi, ma gandesc ca daca tin legume fierte la temperatura camerei (ca nu mai sunt 40 de grade) timp de 2-3 ore e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

aly k eu zic sa nu ii dai danonino ...au tot felul de prostii in ele...exista iaurt bio...incearca asa

ursulet multumesc!

mady succes la gineco si bb 2!

georgia...in dimineata asta m-a lovit: banii???...da-mi un cont sau cum sa facem?

ane marie sanatate multa puiutei!

alice ma bucur ca esti mai bine!

mar ysa ce faci? cum mai esti?

lexi chestia aia de masina e super tare...

si eu ma gandeam cum sa fac cu intalnirea...noi pe la 9-10 bagam cereale apoi la 13-14legume...nu stiu daca reusesc sa vin, e si ziua lui rares...nu stiu

va pupam

eu sunt...asa si asa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

bulinut...bei ma lesi ca ma doare operatia ..ce bani gogosica ..fugi repede
ii iei lui rares ceva din partea mea de ziua lui,ca i-am zis sotului ca am facut o pasiune
leti ,io vin perpedes zana, adica cu taxiul ,pana il gasesc pana urc tot calabalacul ,mi-e ca uit borcanelul acasa
darrr..m-am hotarat sa conduc ..de cand nu stiu ,dar m-am decis sa pun mana pe covrig..ferea ca vin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Maria Elena si Matei Gabriel!
Gianina, cum mai sunteti? Tot asa refuza lapticul?
Bulinutza, daca te intereseaza chestia aia, ti-o cumpar, daca vrei.
Eu ma simt cam obosita, de cateva zile Johanna e extrem de agitata, plange mult, indiferent ce-i faci, noaptea se trezeste destul de des, uneori sta treaza in patut, alteori plange, alteori papa si adoarme la loc... Nu stiu ce sa-i mai fac, o fi de la dinti, o fi de la altceva, efectiv nu stiu... Abia astept sa-i iasa odata dintisorii aia 2 care se vad prin gingie, poate pe urma se mai linisteste, nu stiu.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Lexi , ce idee mi-ai dat, pai am o chestie din aia, nu chiar identica dar asemanatoare, care se prinde pe scaunul din fata, doar ca am uitat de ea, ma pun sa o caut.

Lali, mama mea deja are biletul de tren luat, o trimitem pe Andra cu ea in avans la Eforie sud, de miercurea viitoare. Cand o sa ai date concrete suna-ma, nu e nici o graba, pana in 1 august mai este.

Ileana, sa va fie debine iesirea la munte.

Alice, am patit de 3 ori ce spui tu, pe la 4 luni, o data chiar m-am speriat, se umfla nodulul ala de la o ora la alta, de fapt parca erau mai multre umflaturi una langa alta, extrem de dureroase. Am muls si am pus ceva cald si a mers, s-a dezumflat incet incet in cateva ore.

O zi buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Va multumesc fetelor pt raspunsuri si urarile de bine!
Noi suntem la constanta de ieri, poate reusesc de data asta sa ma vad cu ghiulten si cu lali, dca e in zona
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Multumim de intrebari

De cand cu antibioticul asta sunt normala. Noi am plecat la tara la ai mei...uffffff fetelor azi noapte erau 23 grade in camera. Suntem asa pe la cota 1400 e super.
Cu intalnirea va sarim ca o sa mai stam cateva saptamani pe aici. Cu diversificarea ii tot dau sa guste una alta dar deja ma plictisesc si nu stiu cat o sa rezist pana o sa ii bag lingurita
Va pupam!


Mergi la inceput