Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (27)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

rares ,bulinutul bulinutei ,sa cresti mare sanatos ,cuminte si voios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

rares ,bulinutul bulinutei ,sa cresti mare sanatos ,cuminte si voios


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca



si de la noi !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Protectie : crema, palarie, umbrela +- tricou ( asta dupa gust )
Poti lua steamerul daca nu ocupa mult loc, poti lua si 2-3 borcanele sa ai daca nu apuci sa ii fierbi legumele intr-o zi. In rest oricum sanul va fi de baza
Medicamente : termometru, nurofen/panadol, supozitoare cu paracetamol, novocalmin, sup cu glicerina. Un gel pt dinti daca ti-e frica de ei. Daca te cazezi in cta/ mamaia te trimit eu la farmacie nonstop in caz de ceva

Sa fi pregatita sa isi dea programul peste cap daca vrei sa te duci cu el de la 5:30 la plaja. Eu niciodata nu i-am trezit special pt asta, pe niciunul.
Cu somnurile te lamuresti tu dupa 2-3 zile, oricum difera de la copil la altul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, David Alexandru si Leonard!
La multi ani, Rares de bulinutza!
Noi nu avem noutati, Johanna e in continuare super agitata, noaptea, de la ora 21.15, cand se culca, pana la 03.15 se trezeste din ora in ora, poate chiar mai des, apoi, de la 3.15 pana pe la 5.30 doarme, si dupa masa de la 5.30 doarme pana pe la 8. Eu la 6.45 trebuie sa fiu fresh sa pregatesc micul dejun pentru toti ai casei, sa pregatesc si sa duc copilul mare la gradinita dupa care fuga la serviciu. Drept uramre sunt chiauna...Ma intreb oare cat o mai dura chestia asta ca ajung incet-incet la capatul puterilor. Mi-e teama ca din cauza agitatiei asteia programul pe care il are acum sa nu devina un obicei. Nu de alta, dar atunci chiar ca va fi de rau. Oricum sunt pregatita psihic sa nu dorm nicio noapte intreaga in urmatoarele 18 luni, sau chiar mai mult, dar speram totusi sa ma odihnesc mai mult decat o faceam cand era Maria bebe.
Altesa, distractie placuta la mare, si eu zic sa iei ceva borcanase dupa tine.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

multumim de urari!
am asa niste emotii ...baiatul meu cel mic e mare...are 6 ani si merge is la scoala...zici ca se insoara asa am senzatia !

altesa iti scriu un pic mai tarziu ca sunt cu plansul in gat acum...am sta 8 zile la mare si a fost perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Altesa eu am fost la pediatru si am cerut o lista cu medicamente care sa le iau cu mine in concediu, mi-a recomandat sa le cumpar doar daca parasesc tara altfel le i-au la nevoie de la farmacii non-stop lista e urmatoarea:
Biotics praf pentru sugari si Hidrasec astea pentru scaune moi
Gel aloe vera sau baneocil unguent pentru zgarieturi
Aerius pentru alergie
Nurofen sirop pentru copii, paracetamol supozitor si novocalmin pentru febra
Calgel pentru gingii
Otis(solutie otica pentru urechi)
Eu sunt de parere sa incepi diversificarea dupa ce te intorci, e doar parerea mea tu sti cum e mai bine...

La multe lunite!!! David Alexandru si Leonard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:


La multi ani, Rares!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Maria Elena, Matei Gabriel, Anastasia,Cristian, David, Leonard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

eu nu am apucat sa vin la intalnire..am fost cu asta mica la pediatra iarasi, ca dupa vaccinul de vineri, s-a facut o ditamai galma acolo...a zis sa nu-i mai dau ou...ca vaccinul contine ou si face o reactie de la el...asha pe piele nu a facut nimic...a mancat bine piureul cu ou..dar vaccinu asta...acu tre sa stam sa o masam de 3 ori pe zi cate 10 min..pana trece...a mea fetitza se intelege mai bine cu legumele decat cu fructele..cel putin piure...s-a strambat la ceapa cand am pus-o in piure..nu prea ii place...
- va las acu fetelor..k nu prea mai am timp acum...va pup
- da bulinuta mersi....a zis gineco sa stam cuminti pana la anu...dupa ce face asta mica un an putem sa ne apucam iar de bebe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

altesa noi ne trezeam pe la 7 si pe la 8-9 eram pe plaja...am stat pana pe la 11 timp in care omulet dormea apoi ne retrageam la piscina dar acolo era o salcie imensa sub care stateam. apoi masa etc...pe la 5 ieseam iar pe plaja pana pe la 7, 7 jumate siapoi pe la 9 plimbarea de seara pana pe la 10-11. eu l-amimbracat normal, nu i-am dat cu crema ptr ca eu consider ca e prea mic dar nici soarele nu l-a vazut deloc, aveam grija sa fie carutul pus impotriva soarelui sub umbrela deci nu ajungea nici o raza de soare la el. de la plaja catre hotel erau cativa pasi si ii inveleam piciorsele sa nu ajunga soarele...e la fel de alb ca inainte de mare! in apa marii l-am bagat cu piciorusele de 2 ori seara pe la 7 asa mai mult de fun...a fost foarte incantat. noi saptamanaviitoare plecam la munte si o sa iau dupa mine blenderul si o craticioara in care o sa ii fierb dar si borcanase: am vazut la DM borcanase bio cu amestec de morcov, dovlecel, cartof...adica cam ce papa el acum...pupici

Mergi la inceput