Portret de preşedinte: Crin Antonescu

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Doamne ce preocupari ai ali, asta-i important acum in anul de gratie 2012,mizerii marca "libertatea"?...no, faptul ca cei care ne guverneaza acum au ajuns paria printre partenerii nostri e doar o intoxicatie,ca presa straina ii desfiinteaza in fiecare zi e nerelevant...de ce sa citim Financial Times, Deutche Welle, astia-s niste dezinformati, noi sa citim Libertatea Ps: daca tot o dam in cancanuri pot sa remarc ca Maria Basescu nu s-a sinucis inca, doamna Antonescu din pacate, da!...e foarte urat sa te folosesti de suferintele oamenilor intr-o campanie electorala,poti sa departajezi contracandidatii din prisma altor lucruri, nu scormonindu-le "asternuturile"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Hai mai, ca daca zic eu ceva de Antonescu de acum 20 de ani, cum chiulea el si repetea anii de facultate pe motiv de rebeliune adolescentina impotriva regimului comunist, o sa imi sariti toti fanii lui in cap, ca vezi doamne, omu' se schimba!

Am citit acel interviu, si imi pare rau sa-ti spun, dar dezinformezi
Da, Maria Basescu era trista, dar nu din cauza lu' Udrea cum sugerezi tu subtil . Pe bune daca nu mi-a schimbat parerea in bine despre ea, si culmea, implicit si despre sotul ei!

PS: sincer, n-am prins care era scopul acestei discutii?! dna. Basescu chiar e o femeie de nota 10, cum rar ai ocazia sa vezi in jurul oamenilor politici. Iar interviul e unul perfect normal, fara nicio bomba in el, doar daca nu vrei sa te tranformi in antena3 si sa scoti si sa bolduiesti pasaje din interviu sa semene a altceva.



???? imi pare rau ca asta ai inteles...am fost asa de subtila ca nici eu macar nu am sesizat...
iar subiectul nici macar nu e de Maria Basescu ci de sotul ei si faptul ca e un sot mai grozav decat ceilalti....cum spuneai tu...

Citat:
Despre Antonescu - tata responsabil, am mari dubii. Nu stiu de ce, dar si el si copy-lotul au avut asa o viata personala tumultoasa, cu aventuri mediatizate, divorturi, sinucideri, etc, ca's departe de modelul de familist care sa-l promovezi. Dar asta mi se pare discutie de can-can, nu de politica, si n-o sa o continui! Cu toata presupusa lui relatie cu Elena Udrea, Basescu e mult peste cei doi, familial vorbind. Evident, e doar parerea mea.


din interviu reiese ca altfel decat il crezi tu....
dar intelegi ce vrei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

sa ma bag si io in discutie in cunostinta de cauza fiind , adica ca si d-na Maria sunt nevasta de marinar. Comandant de nava. Poate de asta ma lasa rece iesirile lui Basescu si ii acord circumstante atenuante pt ca al meu sot este exact la fel,ce are in minte aia zice, si chiar daca are dreptate cateodata o face lata ca putea sa fie putintel mai diplomat dar nu prea intelege conceptul. El daca are de facut ceva face, ii trebuie 2 sec sa ia o decizie, e intotdeauna extrem de activ si implicat in ceva.
Dar imi amintesc si primul voiaj de dupa nunta...7 luni cu o copaie greceasca, cred ca nici Imarsat nu avea la bord, primeam vederi si cate un telefon de prin diverse porturi. Pana m-a sunat unul intr-o zi ca vezi doamna ca au probleme la vapor, vaporul e arestat in state, nici nu stiam pe vremea aia ce se mananca. Armatorul a decis sa fuga cu nava si au stat in deriva vreo cateva saptamani cu actele si banii bagati in punga de plastic la brau. In primul port in care au ajuns au chemat ITF-ul si au scapat de cosmar. Anii au trecut, sotul tot marinar, asa am dus-o toata viatza 4 luni pe mare 2-3 acasa in functie de cum nimeream. Mi-am crescut copiii aproape singura, am stat multe revelioane la maica-mea ca nu aveam chef sa ma duc singura cu alte cupluri, hehe viatza de nevasta de marinar e un roman. Singurul lucru la care nu am renuntat a fost job-ul si asta poate m-a ajutat sa nu ma simt singura.

A doua pilda sunt parintii mei. Tata s-a mutat in Bucuresti dupa 89, mama a venit ceva mai tarziu cand le-a fost lor clar ca nu mai exista cale de intoarcere. Aici nu si-au mai prea faut prieteni, colegii de serviciu si cam atat, nici macar barfa cu vecinii de scara. Toti prietenii lor sunt la bacau si cu cei de acolo tin legatura destul de strans.

asa ca interviul nu mi se pare o calamitate , plus ca intre timp s-a prins si basescu ca nevasta merita ceva mai multa atentie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

sa ma bag si io in discutie in cunostinta de cauza fiind , adica ca si d-na Maria sunt nevasta de marinar. Comandant de nava. Poate de asta ma lasa rece iesirile lui Basescu si ii acord circumstante atenuante pt ca al meu sot este exact la fel,ce are in minte aia zice, si chiar daca are dreptate cateodata o face lata ca putea sa fie putintel mai diplomat dar nu prea intelege conceptul. El daca are de facut ceva face, ii trebuie 2 sec sa ia o decizie, e intotdeauna extrem de activ si implicat in ceva.
Dar imi amintesc si primul voiaj de dupa nunta...7 luni cu o copaie greceasca, cred ca nici Imarsat nu avea la bord, primeam vederi si cate un telefon de prin diverse porturi. Pana m-a sunat unul intr-o zi ca vezi doamna ca au probleme la vapor, vaporul e arestat in state, nici nu stiam pe vremea aia ce se mananca. Armatorul a decis sa fuga cu nava si au stat in deriva vreo cateva saptamani cu actele si banii bagati in punga de plastic la brau. In primul port in care au ajuns au chemat ITF-ul si au scapat de cosmar. Anii au trecut, sotul tot marinar, asa am dus-o toata viatza 4 luni pe mare 2-3 acasa in functie de cum nimeream. Mi-am crescut copiii aproape singura, am stat multe revelioane la maica-mea ca nu aveam chef sa ma duc singura cu alte cupluri, hehe viatza de nevasta de marinar e un roman. Singurul lucru la care nu am renuntat a fost job-ul si asta poate m-a ajutat sa nu ma simt singura.

A doua pilda sunt parintii mei. Tata s-a mutat in Bucuresti dupa 89, mama a venit ceva mai tarziu cand le-a fost lor clar ca nu mai exista cale de intoarcere. Aici nu si-au mai prea faut prieteni, colegii de serviciu si cam atat, nici macar barfa cu vecinii de scara. Toti prietenii lor sunt la bacau si cu cei de acolo tin legatura destul de strans.

asa ca interviul nu mi se pare o calamitate , plus ca intre timp s-a prins si basescu ca nevasta merita ceva mai multa atentie


Marina

Eu sunt convinsa ca nu e usoara viata de sotie de marinar.Jos palaria Marina ca rezisti.Te admir si ca nu ai renuntat la job...
Linkul a fost doar ca un raspuns la ce spunea Mickyyy ( mi s-a parut putin murdar atacul)legat de sinuciderea sotiei lui Antonescu. Exact asa a procedat si Basescu in confruntarea cu Antonescu....Mi se pare o lovitura sub centura....Nu stii ce a fost acolo ca sa poti vorbi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali

Linkul a fost doar ca un raspuns la ce spunea Mickyyy ( mi s-a parut putin murdar atacul)legat de sinuciderea sotiei lui Antonescu.


Nu eu am inceput, ci voi, laudandu-i viata de familie lui Crin .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io zic sa lasam discutia aici si sa nu mai intram in argumente de genul fata si nevasta. Din cate imi amintesc am citit ca sotia lui antonescu era grav bolnava si s-a sinucis pentru ca nu mai putea sa suporte boala grea. Dumnezeu sa o odihneasca in pace, nu are nici o legatura cu ce discutam pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Chiar asa fetelor, are dreptate Marina, noi nu discutam despre femeile acestea ci despre sotii lor dar din perspectiva unor actiuni si discursuri politice. Nimic mai mult pentru ca, asa cum se zice, nu stie nimeni ce-i in casa omului.

Revenind la oile noastre, gasesc ca este incalificabil ca d-l ad interim Antonescu isi permite sa ameninte procurorii.De la tribuna prezidentiala. Ca unul ca Fenechiu ( cu dosare penale agatate de gat) o face si el, nu ma mira deloc. Probabil bietul om nici nu mai doarme de frica sa nu-i apuce pe-astia din justitie excesul de zel in privinta lui. Dar Antonescu? El doar raspunde la comenzile celorlalti ( Voiculescu, Fenechiu etc) pentru ca din cate stiu eu el nu e subiectul vreunui dosar penal.

Si daca chiar raspunde la comenzi politice infierand pe rand CCR, DNA, Parchet si CSM pai atunci e cu atat mai grav! Atat doar ca sper ca pe 21 aug. CCR sa-l si opreasca. Pentru ca ajunge, sincer, ajunge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

"2. Se spune ca presedintele trebuie sa aiba abilitati de comunicare si le are!"

asta este o gluma, nu ?
nu stiu daca a mai mentionat cineva inainte, ca n-am timp sa citesc 15 pagini, dar pentru cine mai crede are abilitati de comunicare, luati de aici intalnirea crinului cu delegatia FMI :
http://www.youtube.com/watch?v=6ZJ3u_HVLAA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Titlul subiectului trebuie schimbat pentru ca nu i se potriveste lui Antonescu. va rog : "Caricatura de pre#351;edinte: Crin Antonescu".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Am incercat sa urmaresc in ultimul timp ce s-a petrecut in Romania. Si am constata ca in toti anii cand au fost unii si alti la putere niciodata nu s-a folosit un limbaj " colorat " cum au folosit cei de la USL in ultimele luni. Era criticat Basescu pentru "tiganca imputita" ( spus intr-un cadru privat, insa tot ce s-a spus in ultimele trei luni de catre cei de la USL intrece orice masura. Uitati-va la limajul celor de la PDL si uitati-va la cel al celor de la USL. Aici vorbesc de limbaj si nu de ce au facut unii sau ceilalti. Iar limbajul lor public spune multe. Chiar azi citeam de declaratia lui Madalin Voicu la adresa lui Hillary Clinton. Si mi s-a parut josnica. Mult mai josnica decat acea a lui Basescu. Ascultati numai ultimele declaratii ale celor de la USL din ultimele zile si veti crede ca sunt ale unor persoane care nu au mai mult de doua clase. Limbajul murdar si modul de exprimare mi se pare grosolan. Si jignesc multi cetateni romani. Insa se pare ca sustinatorii lor sunt incantati de acest mod de exprimare. Eu una refuz sa accept asa asa ceva. Prin modul lor de exprimare jignesc nu doar romanii ci si pe cei din alte tari. Si sa nu credeti ca toate astea trec neobservate. Vezi declaratiile lor vizavi de Ambasadorul US , Hillary Clinton , Angela Merkel , Baroso...
Voua chiar vi se pare normal?

Mergi la inceput