PRIETENE FARA TITLU (86)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Moni, Alina va multumesc pt urari. In curand vi le intoarcem si voua!
Edi are cam o luna de cand a inceput cu aceste tantrumuri (asa se denumesc mai nou crizele la copii), am incercat sa-l iau in brate, sa-i spun ca stiu ce simti, ca-l inteleg...degeaba...ma bae si striga sa plec de langa el. Ok....daca la inceput imi crestea instant ensiunea cand il apuca 'nebunia', am inceput sa-l sfidez, sa-l las sa se calmeze, dupa care redevine Edi calm si zambitor...parca nici nu s-a intamplat nimic.
si da, mai multe zmeurici fac aceste crize, nu sunt ai nostri singurii.
or fi ei mai deosebiti decat restul copiilor nascuti in acelasi an, o fi varsta...nu stiu! cert e ca sper sa se termine odata si incerc sa fiu cat se poate de ZEN. binenteles ca nu reusesc intotdeauna.
si acum sa revin la subiect:
Moni iti doresc sa se vada rezultatele acestui tratament, cat mai repede. tin pumnii si ma rog pt tine!
ma bucur ca v-ati simtit bine la Moneasa, macar ati mai schimbat decorul si ai iesit din nebunia orasului.
Alina aseaptta o fetita? nu-mi vine sa cred, dar ma bucur pt ea!!! Imi amintesc prin ce a trecut la nasterea lui Ayan si cum zicea ca nu mai face al bb. dar uie cum se uita totul.....ce nu faci pt un sufletel!
Alina te pup si sarcina usoara sa ai in coninuare.

va si mai urmaresc din umbra subiecttul, asteptand sa aflu vesti des[pre Monica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Iuliana si Monica va multumesc mult si voua
GIO spor la "luptele" cu Edi

Subiect nou: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173340&nm=Prietene-fara-titlu-86

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Scuze ca dau buzna peste voi...vreau doar sa-i urez LA MULTI ANI MONICAI!!!Domnul Dumnezeu sa fie cu tine si sa te ajute sa te faci bine!

Ma bucur ca ai inceput un tratamnet si sper din suflet sa aiba un efect imediat si miraculos!

Te pup si te imbratisez cu drag...acum virtual dar sper ca intr-o zi sa fie si live:)

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flavia maria

Scuze ca dau buzna peste voi...vreau doar sa-i urez LA MULTI ANI MONICAI!!!Domnul Dumnezeu sa fie cu tine si sa te ajute sa te faci bine!

Ma bucur ca ai inceput un tratamnet si sper din suflet sa aiba un efect imediat si miraculos!

Te pup si te imbratisez cu drag...acum virtual dar sper ca intr-o zi sa fie si live:)

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)



Multumesc mult de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

De o saptamana nu a mai scris nimeni nimic....
Mai stiti ceva de Moni?? Cum i-o fi cu noul tratament??
Va pup si va urez o vara frumoasa!!!
Eu ma chinui sa fac dragonii pentru tortul lui rares de duminica. in curand micul meu va face 5 ani!! Nu-mi vine sa cred ca trece timpul asa repede....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Danielo vezi ca ai scris la subiecul vechi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Na ca a facut si p-aci cineva "curatenie"
DANIELA spor la treaba.
MIRA sa vedem cum facem sa ne intalnim,ca doar mai trei zile merg incolo. Cum va mai distrati?
GIO zici ca ai fost pe strand? A prins Marco toboganele mari veri? Ca Diana l-a prins azi si s-a desfasurat din plin.Ieri au fost in cealalata zona.
Cu "scoala aia de vara" totul merge struna,ieri au facut karate ,engleza si desen,azi iar zumba,desen si engleza si in rest joaca de voie.La capitolul mancare cam asa si asa,la micul dejun ieri au avut mai ok sandwish cu branza,rosii si salam si milk shake cu miere,dar azi corn cu cioco finetti si ceai.La amiaza ieri pizza,azi hot-dog si suc,desigur."Doamna" ei tare a laudat-o ca ce copil cuminte e si ce frumos deseneaza.Ca si acolo-s pe grupe,sunt o gramada de "doamne". Tudor pe la mami,sau mai ies si ei pe unde pot gen parcul copiilor sau azi la manastirea din zona,unde-i multa verdeata si umbra.Azi taare vesel s-a intors Tudor de-acolo,dar e cam dezamagit ca nici azi n-a gasit-o pe Diana acasa - ca inca nu se intorsese de la strand cand a fost el pe-aici.
Eu cam tot asa-s ,astept ca doar se mai duce caldura asta odata.
V-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Uppps, ce/i cu paginile astea intoarse cu fundu/n sus?
A plouat!!!!!!!! ce bine e.
Noi pe aici, copii ma tot intreaba ce zi e, si nici eu nu stiu sa le raspund. Boierim. Nu tu ore fixe de culcat, de sculat, de pus la masa, de programe peste programe. De acu inainte asa o sa fac vin in vacanta de vara cu copii fara barbat. E perfect. Pentru la anul i/am gasit la DAvid sa/l trimit in tabata aici cu baiatul unei foste colege. Merg la Buteni sau Moneasa. Perfect.
Ieri am fost la inot. Ai mei nu aveau inca abo platit asa ca numai s/au balacit. Fetele si/au scos repede aripioarele si s/au dat la fund. Au sarit de pe podetul ala, au inotatat pe sub apa. Nici un fel de frica. SA vad abo e de 8 ori. Oare vom ajunge de atatea ori cu ei in 2 sapt?
Daria din pacate ieri s/a imbolnavit. Dupa bazin au ajuns acasa si s/au certat pe inghetata, care sa manace mai mult si mai repede, apoi au trecut la ciocolata, si i s/a facut rau. Numai ce am ajuns la colega mea ca a vomitata. A adormit instantaneu acolo pe canapea. A vomitat pana la ora 10 aseara de n-ori, orice baga in gura. Acum zice ce ii e mai bine.
Astazi inca fara program. Vedem...........



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Monica,,odihneste-te mult si incearca sa maninci cit mai bine si consistent.Vezi ca este si un lapte hipercaloric de la Nestle,poate il incerci.
Nu stiu de ce ai zis ca e tirziu acum de Ipi?

Mira,ce zici,poate ne cuplam la anul pt o vacanta in Timisoara,mai ales daca ai zis ca ai schimbat avionul la München.Ma bate si pe mine gindul sa vin singura cu copilasii vreo 2 sapt dar cred ca pt asta va trebui sa port cel putin un an negocieri cu sotul si cu ei .La noi e inca scoala pina in 31 iulie ...Vacanta frumoasa in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

HELlO

Moni-ai grija de tine si stiu ca egreu dar incearca sa maninci putin mai mult
Ce fain de Diana cu atatea activitati.
Mira si Gio-intalnire placuta si sanatate la copilasi.
Sunt pe fuga ca vrem pe seara sa plecam la cabana,avem niste prieteni dragi acolo si vrem sa profitam de vremea frumoasa, va pup si va doresc un WE fain.

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput