PRIETENE FARA TITLU (86)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


unde sunteti fetele? nu lasati sa moara acest subiect, chiar voi ai zis ca lui Moni nu i-ar fi placut.

Noi ne-am inors duminica din Croatia, a fosr frumos, puin cam obositor, dar am vazut plaje si peisaje de vis.

Acum am revenit la treburile zilnice, umblam dupa analize pt gradi, completari pt scoala.

Sunt cu gandul laDiana si Tudor, am visat-o intr-o noapte pe Moni.
of doamne....eu inca sper si cred ca e totul un cosmar urat. desi am fost acolo, tot nu ma pot obisnui cu cruda realitate.
la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

hei fetelorrrrrrr, nu lasati acest subiect sa dispara! De dragul lui Moni Ea a iubit acest topic, v-a iubit pe voi si e pacat sa dispara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Buna Seara.

Desi eu sunt cea care a militat pentru pastrarea subiectului tot eu o sa fiu cea care o sa recunosc ca Moni era cea care ne unea,cea care anima subiectul. Cred ca nici una dintre noi nu stie sa in inchida si sa deschida subiecte/pagini...
Cred ca intr-un final s-ar rezolva si asta cumva...
Mi-ar placea ca si celelalte fete sa mai scrie din cand in cand aici, stiu ca durerea este inca vie si asa o sa fie multa multa vreme de acum incolo, eu ma uit la pozele cu ea si incerc sa ma conving ca persoana din poza respectiva a disparut, is gone forever!!
Am inteles ca Diana este la mare in statiunea Neptun, mi-ar fi placut sa o revad si am lasat un mesaj persoane care o insoteste dar nu am primit raspuns...
Eu as vrea sa incerc cat mai mult sa profit de zilele calduroase si nu reusesc deloc, mai tot timpul am cate ceva de facut!
Suntem pe ultima suta si incepem scoala...n-am nici un chef! Cand ma gandesc ca de acum incolo va trebui sa ne sculam in fiecare dimineata foarte devreme si sa ajungem la scoala la ora fixa ma ia durerea de cap:)) Noi in veci n-am ajuns la gradi mai devreme de 9 spre 10
va salut si sper sa va revad comentariile si povestile in continuare aici.
Imi pae tare rau ca Ingrid nu mai vrea sa scrie dar o inteleg.
Denisa?? Tu ce mai faci?? Cum iti este??
Mira? Teolinda? Cristina? Ana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Va scriu si eu 2 randuri..........
acum m-am asezat la calculator. am facut chiftele si galuste cu rpune pentru maine. eu lucrez si mainesi painmaine la farmacie.
altfel noi am inceput scoala de o luna deja.
Seline merge cu placere mai ales ca e si sora-sa cu ea. a dat si primul test la mate a luat 16 din 17 puncte si un foarte bine. Azi au fost in excursie pe jos apoi s-au balacit in lac, au facut gratare si s-au intors cu vaporul inapoi. Am primit un pian zilele trecute si e super incatata. Inca nu a uitat cantecelul invatat la lectia de proba in iunie. Din sem II sigur va incepe pianul. Pana atunci voi incerca eu sa-i arat cate ceva din ce mai tin si eu minte.......
Daria ea nu are multe teme asa-i invatatoarea ei totul usurel usurel. imi zica ca a fost prima la test ca a luat 5 de fapt nota max e 6. Cica "uuuups".
David a crescut mult s-a maturizat si a devenit mai intelept vara asta, poate si din cauza situatie noatre deloc roz de acasa. E clasa 4 are o alta invatatoare si deja mult mai multe teme. acum invatam "epova de piatra" pentru luni la extemporal...........binenlteles si eu cu el.

eu cu multe....... cu prea multe.

Va pup fete dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Buna dimineata ,
Eu demult voiam sa scriu dar mi se parea ca orice as scrie ...parca nu stiu...... Cum zicea si Claudelo , asta a fost subiectul de suflet a lu Moni , voi incerca sa scriu mai des desi eram eu cam disparuta in ultimii ani.
Asa ...sa va povestesc..... duminica seara am ajuns din Ro dupa 2 luni de vacanta . Nici nu imi vine sa cred ca am stat 2 luni , cred ca am venit mai pbosita decat am plecat , dar sufleteste cu bateriile incarcate si asta e cel mai important .
Dupa cum stiti , situatia in Spania e dezastruasa cu un somaj oficial de 25% dar real probabil 45 % , deja de mult ne-am facut planuri sa plecam de aici si sa fim si mai aproape de casa. Intre timp ne-am format ca sa nu plecam macar cu "mana goala " de aici , Nicu a terminat 3 ani de germana , eu mi-am facut o meserie (apropo am terminat cei 2 ani cu media generala de 9,27 si mi-au dat o bursa de 2200 de euro deci aproape ca m-au platit ei ca sa invat , bine banii inca nu i-am vazut astept sa imi intre in decursul acestui an in cont ). Inca din februarie Nicu s-a pus pe cautat job in zona Elvetia-Germania -Austria . In final i-a iesit un loc de munca in Austria in Graz. Va incepe serviciul pe 11 septembrie . Noi cand am venit din Ro, am oprit in Graz 3 zile, am dormit la o pensiune, in idea sa gasim o locuinta pt toti 3 , dar din pacate asa de repede nu a fost posibil . Asa ca acum , duminica dimineata va pleca doar Nicu spre Graz, va sta la o pensiune si speram ca in timp de o luna sa gaseasac si inchirieze apartament pt toti, si se a intoarce sa ne ia si pe noi , Asa ca acum sunt cu cutii, bagaje , sa duca el ce poate cat mai mult , ca apoi cand vine dupa noi sa nu mai aveam asa de multe .
Clara va incepe scoala aici , apoi vom vedea ce va continua acolo . Am inteles ca s-ar putea sa o bage la scoala , si sa faca cu ea ore extra pregatitoare , nu stiu sincer o sa vedem asta la fata locului si ce vor decide ei asa vom face. Si daca o mai baga un an la gradi , mie nu imi pare rau , are toata viata in fata sa tot studieze.
Eu deja din iunie stiam care e situatia , nu stiam daca va incepe aici sau nu , am fost si m-am sfatuit cu directoarea scolii. Asa ca am primit niste carti utiliztae de anul trecut de la copilul unei invatatoare , pt ca pt o luna nu avea sens sa cumpar eu tot materialul, ma ducea undeva la 200 de euro si chiar nu imi lipsea cheltuiala asta acum . Ieri am fost la sedinta cu parintii de inceput de an , am cunoscut invatatoarea si am vb cu ea. Mi-a spus cam ce sa ii iau din materialul scolar gen penar , creioane, carioci , agenda.... cateva care m-au dus la 23 de euro .
Ghiozdane nu au nevoie pt ca sunt mici , toate cartile se tin la scoala . Doar ceva mic in ce sa isi duca micul dejun la fel ca si anii trecuti. Orarul e la fel cum era anii trecuti 9-12.30, 15-16.30.
Acum despre mine , m-au sunat de la spital ca m-au programat sa imi fac operatia de chist de ovar pe 18 sept . Nu stiu ce sa fac sincer , primul meu gand a fost ca nici nu ma gandesc . Eu aici singura , cu copilul , daca mi se intampla ceva nici nu are cine semna cev apt mine . Pe de alta parte ar fii bine ca de mult tot trebuia sa o fac si asa m-as scapa . Dar pe de alta parte nici nu ma deranjeaza , nu ma doare . Atat ma sucesc si nu stiu ce sa fac. S-au oferit sa stea cu mine sau cu Clara persoane (o familie) de la care nici nu ma asteptam sincer , nu ca nu ma asteptam , ei sunt super de bun simt si de treaba , dar eu doar lucrez pt ei , in final nu au nici o obligatie fata de mine , dar au zis ca orice am nevoie eu sa spun si ei se organizeaza si fac totul doar eu sa zic ce o sa fac . Asa ca am o mare dilema.....nu stiu ce sa fac ... in principiu operatia e laparoscopie ......nu stiu . Voi ce spuneti , ce ma sfatuiti ??
Na acum cred ca am scris destul , in zilelel urmatoare o sa am o gramada de timp liber si o sa scriu .
Daniela, sigur primele saptamani o sa va fie mai greu cu trezitul dar sa vezi apoi va intrati in ritm . Trebuie culcat seara mai devreme si o sa vezi cum va intrati in ritm .
Mira Felicitari !!! pai ai o mica matematiciana !!! Si Daria la fel de inteligenta . Deci in final a ajuns pianul , ma bucur mult .
Cristina tu cum esti ? Hai poveste-ne . Incepe si Razvan scola, nu ?
Denisa sper ca esti bine , a trecut operatia? De-abia astept sa intrii si sa ne spui ca esti bine . O mare imbratisare
Anda
Teolinda am citi ca ai reusit in final la o scoala super buna . Ma bucur mult ca stiu ce trista erai la inceputul verii din cauza scolii la care erati repartizati.
Gio pupici si voua si mult succes la scoala si la noua gradi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello - va Pe Toate!
Ana- dc ai Putin ajutor te rog nu amina operatia ca va fi bine- 24h te tine in spital- va fi ok si nu Mai ai grija in Austria- Pupici si bafta!
Mira-Si multa putere!
Anda, Lili, Gio, Cristina,Daniela-Pupici si sanatate!

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Denisa cum esti ? Spune-ne ceva despre tine
Oare ce mai face Bee ? Brandusa da un semn de viata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Is binisor- Acasa dupa nici 2 zile dupa operatie- am calmante si antibiotic si speram sa fie bine- maine seara merg sa Schimbe bandaje si tuburile de dren Si speram sa fie bine- Multumesc de ganduri! Au scos si curator tot sper sa fie negativ rezultatul si sa nu se fi razpindit deloc. Va


Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Buna fetelor.

Denisa deci te-ai operat!! Acum astepti rezultatul analizelor?? Da Doamne sa fie negativ si sa nu se fi raspandit deloc!!!
Copii ce iti fac?? Cine se ocupa de ei acum ca tu esti operata??
la voi s-au inceput scolile??
Ana imi pare rau ca nevoia va impinge sa va mutati...imi dau seama ca nu-i tocmai usor sau placut.
Operatia aia fa-o de urgenta. este simpla si nu or sa fie probleme!! vrei sa ajungi la operatie de urgenta atunci cand te va durea??
Mira, ai copii destepti!! Pup mica scolarita!! H Nu este bine? Imi pare rau ca atrebuit David sa sara etape si sa se maturizeze un pic cam devreme din cauza priblemelor voastre...pe de alta parte asa este viata...nu stii cand te loveste si ce te loveste.
Cristina tie cum iti mai este??
Teolinda?
Bee de tine n-am mai auzit de un car de vreme...te mai vad cand si cand pe mess. Ce mai faceti voi?? Copii cum sunt??
Noi sntem bine...in ultima saptamana de vacanta...inca nu ne-am cumparat rechizite sau haine specifice. Doar un ghiozdan troler roz cu sclipici!!
Va pup pe toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Daniela- da m- am operat- Copiii is cu mama si Dragos, ma cam irita uneori- dar a fost weekend si dureri mari dupa ziua de joi- sper Maine sa fie ok la scoala!
Va si astept vesti-,pe 15 sper sa am rezultatele la tumorile scoase.

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput