PRIETENE FARA TITLU (86)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola,
Azi dimineata a plecat Nicu spre Austria , asa ca acum suntem singure. Si ca in legea lui Murphy nu prind nici un canal la tv si frigiderul nu raceste bine . AM vb cu vecina pe scara se pare ca e problema la toata casa cu programele de tv , nu stiu ce naiba ca pana acum nu am patit niciodata asa sa nu mearga toata dupa-masa. Faina duminica am avut singure cuc , noroc cu internetul
Ieri am fost ultima data la plaja, sa ne luam ramas bun de la mare .
Denisa ma rog pentru tine ca sa iasa rezultatul negativ . Odihneste-te macar acum , ca e mama acolo , ca si asa esti tu mereu in viteza . Alex , ce mai face ?
Daniela inca nu stiu ce o sa fac , stiu ca e banala operatia , dar nu am cu cine sa o las pe Clara ma gandesc ca noaptea se trezeste si ma cauta hai ca ziua mai trece cumva. Nu stiu , inca meditez


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Fetelor, asa e, aveti dreptate, nu ar trebui sa lasam subiectul sa dispara, mai ales ca Moni tinea la noi toate. Dar asa greu imi e sa scriu, acum ca Moni nu mai e, rational inteleg disparitia ei dar emotional imi este greu, nu pot sa accept si nu inteleg de ce i s-a intamplat ei asta, am sperat din suflet ca mai exista o speranta pentru ea. Tot imi amintesc de cand a fost la noi, in iunie, nu pot sa cred ca nu mai e si ca a disparut pur si simplu, a fost ca o steluta, asa s-a dus.
DENISA, imi pare bine ca operatia a decurs ok, ca esti bine si iti doresc din suflet sa iasa rezultatul negativ si sa fii bine. Ai grija de tine si odihneste-te!
Fetelor, aveti grija de voi, sper sa reusesc sa revin in curand intr-o stare de spirit mai buna si sa pot sa deschid forumul altfel decat cu sufletul greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Uffff... scrisesem un mesaj atat de luuung...si nu stiu ce naiba s-a intamplat si l-am pierdut pe toooot .

Nu mai pot scrie acum...ca trebuie sa ma pregatesc de plecat cu N la tenis... o sa vad cand il pot relua... probabil maine

tuturor fetelor!!!!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

DEnisa ma gandesc la tine sper din suflet sa fie rezultatul cat se poate de bun. profita acum cat e mama ta la tine si mai odihneste-te si tu.
Lili las ca-i bine si daca ne povestesti maine.
Daniela bva mai balaciti in mare??...noi ieri ne-am grabit sa ne mai balacim odata in lac pentru ultima ora pe anul acesta. Sa tot fi avut 19-20 gr apa muuult prea rece pentru gustul meu dar nu si pe pentru ceilalti. david si Heinz s-au racit bine au clantanit vreme buna dupa ce au iesit din apa. Era si spre seara si nici afara nu mai era asa de cald.
In rest tot asa.......acum ma apuc sa strang de pe aici. Barbatu i-a lasat cu baby-sitterul pe copii si a plecat la lucru de dupa masa. eu i-am preluat la 18.30. sunt in pat sau ma rog ar trebui sa fie,.....Fetele se testau mai inaite la scris. Daria vroia sa-i spun cuvinte sa le scrie, apoi mi-a luat locul Seline, apoi au schimbat-o ele. Daria dicta si Seline scria.........asta acu pentru ca trebuiau sa doarma. altfel le-am gasit certandu-se pe computer iar pe David la TV
si eu m-am tot intrebat ce mai face Bee.......chair nu stiti nici care nimci de ea? Sper sa fie bine cu totii
V-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Denisa, ai sa vezi ca rezultatele analizelor vor fi minunate, pentru ca sus in cer e cineva care vegheaza asupra ta, asa cum te-ai ingrijit de ea aici pe Pamant


Sper sa nu va supere interventiile mele dar dintotdeauna mi-a placut sa va citesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Fetele- Multumesc mult- o sa fie bine, sunt pozitiva
ckaudelu- nu ne superi- Mersi si numai bine- dc stii ceva de Dia si Tudor sa nr spui te rugam
Lili- putere si rabdare, la toti me trebuie, Emma si ea cu tenis de 2 ori pe saptamina, 1 h de pian, una de inot si una de desen- om vedea ce iese... Am fugit sa pap!

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Buna seara ,
Teolinda pai asteptam atunci maine noutatile .
Claudelu cum sa deranjezi ? Esti binevenita oricand . Recunosc ca si eu trag cu ochiul la subiectul vostru .
Mira la 19 grade nu e tocmai calda apa , cred si eu ca clantaneau .
Daniela cum merge afacerea cu torturile ? Oricum te-ai perfectionat mult si lucruri tare frumoase iti ies din mana . Eu recunosc , imi place sa fac dar urasc sa decorez , niciodata nu am timp si nervi
Noi azi am avut zi de plimbareala . De dimineata pana la biblioteca , am dus un DVD ce-l uitasem in aparat inainte sa plecam in Ro , am dus doar carcasa . Am luat cateva dvd si carti pt domnisoara si niste filme si o carte pt mine . Apoi am venit acasa , am mancat am mai stat pe aici (a se citi batut la cap de Clara), am plecat apoi o ora pe la prietena ei sa se joace, pt niste mici cumparaturi (maine aici e zii festiva si e totul inchis ) : i-am luat la domnisoara adidasi pt sport , un mic rucsacel pt micul dejun, uscator de par ca Nicu l-a luat cu el , si ceva iaurturi si biscuti care sa-i pun ei la micul dejun la scoala .
Am ajuns acasa am vb cu Nicu la telefon, apoi cu socrii pe skipe, pe urma cu fratele meu ,ce mai in fiecare seara suntem la vorbitor .
Maine vreau sa fac curat prin casa , sa aspir sa o pun pe Clara sa-si faca ordine la jucarii si apoi ar cam fii cazu sa ma apuc de germana . Am si carti si programul instalat numa avantu imi mai lipseste . Barbatu-miu se asteapta ca daca el a invatat in 2 ani cati altii in 3 , eu sa invat in un an . Bueno , bueno o sa vedem . Eu cand ma pun pe ceva o fac asa dedicat , numa mi tare greu sa ma apuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Na stiam eu ca am uitat ceva
Denisa asa cum frumos a zis Claudelu si eu sunt sigura ca cineva de acolo sus va veghea pt tine Esti un suflet mare
Anda te cred si inteleg ce simti . Tu ai mai vazut-o cand era cat de cat bine . Doamne imi amintesc cand a venit de la tine Moni , si a scris ca daca mai apuca sfarsitul anului....mi s-a parut atunci ceva asa exagerat , desi biata de ea si-a exprimat temerea si uite ce mare dreptate avea . Of

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Inca una si ma duc la culcare . Ma uitam prin albumele lu Monica si am gasit asta de la inceputul anului :
http://www.dropshots.com/DIATUD2012#date/2012-01-01/00:06:49
ce bine arata si ce fericiti si in doar cateva luni s-a dus
Ca sa nu mai zic de asta
http://www.dropshots.com/monica70#date/2010-01-01/00:36:28
doar un an jumate inainte . Doamne ce tanara era !!! Si ce a facut nenorocita asta de boala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Gata ultima zii de vacanta la noi . De maine am scolarita . Azi ne-am petrecut dimineata cu ordine si curatenie prn casa , iar dupa-masa ...la mare . Ne-au facut o propunere niste prieteni sa mergem si nu am refuzat clar . A fost super cald, apa excelenta , cred ca atat ca azi nu am stat niciodata in apa .
Asa ca de maine intram in ritm .
Pupici

Mergi la inceput