PRIETENE FARA TITLU (86)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Clau la fel sunteti si voi! imi pare rau ca ne-am cunoscut in astfel de imprejurari!
Dar va asteptam la Timisoara, poate ne anuntati si pe noi cand mai faceti cate-o excursie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

GIO, merci.
INGRID, imi pare rau ca nu vei mai scrie dar vom vorbi pe alte cai, asa ca iti respect decizia, tu stii cel mai bine.

Fetelor, imi plange inima in mine dupa Moni, nu mai sunt buna de nimic de cand stiu ca s-a dus, plus ca nu pot sa cred, imi aduc aminte cum a fost cand ne-am vazut ultima data, cand a fost la noi in iunie, cum am vorbit si ce mult spera, mi se rupe sufletul pur si simplu.
Asa multa speranta aveam ca va fi bine, am crezut pana in ultima clipa. Acum trebuie sa scriu medicului sa ii contramandez locul de la trial, mi se pare atat de greu, nu pot sa cred ca Moni a plecat in cer.
Subiectul nostru e pustiu fara ea, trebuie sa ne hotaram daca mai scriem aici sau ne mutam la spiridusi, dupa cum zicea Gio, voi ce credeti? Ma intreb: oare ce ar fi vrut Moni sa facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Anda... MONI a reusit prin suferinta si plecarea ei sa uneasca oameni complet necunoscuti...
In seara asta simt asa o liniste venind dinspre ea, vazandu-i fotografia, si este prima data cand nu ma mai podidesc lacrimile vazand-o. M-am gandit ca poate a ajuns sus in cer? Nu stiu, nu mai stiu ce sa cred...
Mi-e atat de dor de tine MONI, si tot astept sa apari, sa razi si sa ne spui ca esti inapoi cu noi.
Ma cuprinde o gheara pe inima gandindu-ma la Diana si Tudor.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

INGRID ... chiar te inteleg ca te retragi, desi imi pare foarte rau ca nu voi mai afla vesti despre tine si despre performantele Dianei ..cu pianul, pictura... cum i se pare la scoala.... si multe altele...Sau... poate cine stie cand si pe unde ne vom intersecta...
Chiar mi-ai fost simpatica si draga.Ma bucur ca te-am cunoscut.


In rest... am tot incercat sa-mi gasesc cuvintele sa exprim ceea ce simt decand MONI lipseste...
Ma gandesc ce o fi in sufletul vostru (INGRID, ANDA,DENISA, CRISS, ANA, MIRA) care ati cunoscut-o personal pe MONI... Eu pot sa va spun ca nu reusesc sa ma linistesc.. vizez in fiecare noapte ceva legat de ea... pe copii ei, pe voi...zilnic gasesc pe cineva cu care sa discut despre ea... intr-un cuvant.. ma simt GROAZNIC...

Va doresc tuturor sa treceti peste aceasta grea incercare

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

E asa de pustiu totul fara ea.... Acum exact un an plecau de la Vinga . Si-a facut curaj si a condus incetisor pana aici . Iar acum am fost eu s-o duc pe ultimul drum Eu parca nu pot sa cred , stiu , am fost acolo , dar nu pot sa realizez.
Noi ne pregatim de plecare din nou . Nici nu stiu exact cand plecam . Mai trebuie sa ajung si cu Clara la dentist ca se plange de durere la un dintisor , desi eu nu vad nimic .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Cu greu am deschis forumul...pentru mine aici a murit Moni In ultimile ei saptamani am stat aproape continuu conectata asteptand cu sufletul la gura vesti bune... Este trist, foarte trist, dureros de trist!
Cum spunea si Lili, visez despre ea, vorbesc despre ea cu oricine orice. Aici cand vin parca nu mai are nici un rost si nu stiu ce sa fac...Un mare gol a lasat in urma
Imi pare tare rau ca Ingrid s-a hotarat sa nu mai scrie aici, o inteleg, banuiesc ca durerea pe care o simt eu este de 1000 de ori mai mare la ea si cumva incearca sa blocheze alte lucruri care sa-i provoace amintiri dureroase.
Denisa, ai grija de tine, ai nevoie de fiecare firicel de energie! Iti doresc di tot sufletul sanatate! Tu ai ajutat-o foarte mult pe Moni si poate ai sperat mai mult ca oricine ca va fi bine
Anda, tu la fel, ai fost alaturi de ea si ai incercat sa o ajuti cu toate resursele si toate mijloacele tale. Te invidiez un pic pentru timpul petrecut alaturi de Moni dar te si cainez pentru ca ai proaspete in minte sperantele si gandurile si visele ei.
Lili, tu cred ca esti singura de la subiectul nostru cu care Moni nu s-a intalnit. Asa ne iubea pe toate si era asa sociabila si asa cu drag ne intalnea pe toate(facea pe dracu in patru si cumva tot aranja ea o intalneala).
Cristina sper ca esti bine! A trecut vara si la mine la cafea nu ai ajuns....
Mi-a fost tare draga regret enorm ca nu mai este O sa-mi lipseasca foarte mult!! O sa-mi lipseasca pozele cu copii si povestile despre ei...Banuiesc eu ca acum doar de pe la aradence o sa mai aflam vesti despre ei...Eu personal as vrea sa-i ajut cum pot si cu ce pot pe acesti frumosi si minunati copii. Stiu ca au alaturi o familie mare si iubitoare, ca Ingrid va fi prietena lor si ca mai au o multime de alti prieteni.
Despre mutat la spiridusi ce sa spun...subiectul asta Moni il anima...nu stiu ce ar fi vrut ea. Eu nici macar nu mai stiu de ce ne-am scindat, eu personal nu am nimic cu nimeni si nici nu am avut. Imi sunt dragi fetele de la spiridusi cum imi sunteti si voi doar ca pe majoritatea de aici am avut ocazia sa va intalnesc si cumva s-a adaugat un plus la valoare. Din acest motiv eu sunt aici. Eu as fi de acord sa ne mutam dincolo(eu vorbesc cu toate fetele de acolo fara excceptie) dar nu mi s-ar parea corect fata de Moni. N-as vrea sa lasam acest subiect sa moara...
Poate gandesc prost, ce stiu eu?? Daca aveti idei mai bune va rog sa le impartasiti. Dati-mi o scuza buna sa inchidem acest subiect si sa ne mutam la spiridusi fara regrete si fara senzatia ca am abandonat nava.
Va doresc sa aveti o saptamana cat mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Daniela , Lili Anda Ana Gio .
N-am cuvinte inca, trebuie sa ma adun cumva.
Trec (si) in casa prin ceva ingrozitor .
Va rog sa ma iertati, sunt aici, nu plec, dar inca nu pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello,
Va imbratisez pe toate si va doresc putere sa treceti peste asta
VA multumesc pt tot,sfaturi,sentimente, ca sunteti aici si totusi nu lasati sa moara subiectul-eu zic ca Moni si-a dorit sa il continuam-eu nu pot inca, nu stiu inca dc o sa pot scrie vreodata asa cum scriam-eu recunosc ca desi azi nu am plins cand am deschis forumul, pt ca mi-am propus sa nu mai fac asta, cand am citit aici m-a busit rau
Eu am avut ghinion sa nu raspunda Ghita pe cell, nici a lui si nici a lui Moni si ma gandeam ca as fi plins chair la telefon., dar e clar ca trebuie sa reusesc sa vorbesc ca vreau sa stiu de copiii.
Ma doare rau de tot ca nu am ajutat-o mai devreme, ca puteam macar in primavara sa incepem campania asta, ma doare ca nu m-am dus sa o vad in iunie, sa o bat la cap cu IPI si alte optiuni,si sper ca Diana sa isi revina, sa aiba psiholog la scoala si sa nu aiba idei-dragoste in jur va avea, si buna crestere-problema e cu colegii la scoala,cat o vor necajii in viitor.

O sa va rog sa nu va suparati ca o sa iau o pauza, mai devreme de 6-7 septembrie nu pot reveni ca se pare ca pe 5 septembrie va fi evenimentul de care multe dintre voi stiti deja si nu are sens sa discutam aici-ne vom gasi noi pe alte canale si vom tine legatura.
Am casa vraiste, ca s-a varuti toata, si joi vine EMMA- a castigat concursul de inot ieri la crawl,spate si bras-a fost in grupa mai mare, radea la mine ca a luat si ea o medalie olimpica..

INGRID-iti respect decizia, ne gasim si vorbim noi ca de obicei,relaxare placuta zilele astea ca ai nevoie,pupici si multumesc pt tot-mai ales ca m-ai ascultat si ca ai fost pe aceeasi pagina cu mine si ca am incercat ce s-a putut cu prietena noastra draga, Moni
Anda-vorbim si tie mutlumesc mult
Cris- mare grija de tine si te rog mai descarca-te aici
Lili-vorbim si ne gasim ca in ultimul timp dincolo-multumesc mult
Mira, ANAMARIA,Bee-va pup si numai bine!Sanatatea e cea mai importanta!
GIO-multumesc si tie pt tot,tu stii de ce nu pot eu inca sa scriu la spiridusi,cu tine insa pastrez legatura

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Eu am luat copiii si am venit in alba. Trebuia sa plecam in concediu, dar a intervenit ceva asa ca eu nu mai rezistam cu baietii o sapt acasa. Sunt obosita si ei plkni de energie, nu mai rezistam.

Va inteleg fetelor, faceti cum credeti voi. Eu voi mai intra si aici, desi nu prea am chef de forum nici eu......tot astept o postarea de-a Monicai si nu mai apare.

Scriu de pe telefon asa ca nu prea ma pot lungi.

Denisa esti in gandurile mele. Sa dea domnul sa vii cu vesti bune, iti voi tine pumnii! Doamne ajuta!
Sa stii ca mama monicai te-a pomenit, la fel si pe anda si pe ingrid care era de fata. A zis ca va multumeste pt cate ati facut pt ea, si ca doamne cat ati vrut sa o ajutati.
nu mi-a dat saraca nr ei, desi i-am zis ca-l vrei....dar era de asteptat in astfel de momente.

Fetele va pe toate, aveti grija de voi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna seara fetelor.
Nu stiu ce asa mai putea adauga si eu. Stiu doar ca orice as face si oricat de ocupata sunt nu mi-o pot scoate din minte pe Moni. In urechi imi rasuna vocea ei si o am tot timpul in fata ochilor............si ma gandesc ca nu avem ce face, ca asta a fost vointa lui Dumnezeu si noi trebuie sa o acceptam, dar cum sa o acceptam? de ce a vrut Dumnezeu asa,.... Imi pun o gramada de intrebari, ma razvratesc, plang si ma tot intreb "de ce?" dar cine suntem noi sa ne impotrivim dorintei Lui? ......si totusi pana la urma nu avem decat sa acceptam si sa ne supunem dorintei lui, dar nu si sa uitam. De uitat nu o vom uita sigur niciodata pe draga nostra Moni.

Denisa ai grija de tine,
Cristina si tu.......ce face Razvan? azi mai fost anul acesta la mare? stiu ca anul trecut v-ati petrecut tare bine pe acolo.
Ingrid, imi pare rau, dar noi vom mai vorbi si sigur ne vom revedea anul care vine.
Oare ce mai face Bee? pe ea nu am mai vazut-o chiar de mult. Brandusa sper sa fiti bine cu totii.

Noi suntem ok. copii au inceput scoala. Seline e si ea scolarita, ii place. Sambata l-am aniversat si pe David. Nu a avut decat 3 baieti si si-au gasit singuri de lucru, eu nu a trebuit decat sa le pun una alta pe masa........Heinz e so....lala, nu a mai evoluat aproape deloc de la ultimele teste din mai. Rabdare, rabdare si multi nervi si poate in 2 ani imi voi recapata sotul inapoi.

v-am pupat

Mergi la inceput