PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld


edit, ca sa-i spun lui Julia ca mi-a placut tare mult expresia de la alt subiect "presiunea din musuroi".




Colac peste pupaza, lui Anne (nr.3, in ordine descrescatoare) ii ies acum toti 4 canini si un incisiv, la aproape 2 ani(luna viitoare). Are febra, e plina gurita de afte,saliveaza groaznic, vrea doar in brate si la piept ( inca suge ), mi-e mila de ea de mor! Am un gel cu care ii mai amortesc durerea, in rest... asteptam sa iasa dintii si sa treaca aftele de la sine. Nu am patit asa cu niciunul, acum vad si eu ce inseama eruptie dentara ca la carte. Ei i-au iesit dintii tare anapoda si tarziu rau...

Singurul avantaj e ca mai stau cu ea in brate la birou si forumesc.

Ne facem si noi planuri fanteziste de vacanta, cu 4 prunci sub 6 ani si nu ne iese niciunul aplicabil. Face bine sa ne dezvoltam imaginatia cu atatea planuri, macar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Citat:
citat din mesajul lui kariguld


edit, ca sa-i spun lui Julia ca mi-a placut tare mult expresia de la alt subiect "presiunea din musuroi".




Colac peste pupaza, lui Anne (nr.3, in ordine descrescatoare) ii ies acum toti 4 canini si un incisiv, la aproape 2 ani(luna viitoare). Are febra, e plina gurita de afte,saliveaza groaznic, vrea doar in brate si la piept ( inca suge ), mi-e mila de ea de mor! Am un gel cu care ii mai amortesc durerea, in rest... asteptam sa iasa dintii si sa treaca aftele de la sine. Nu am patit asa cu niciunul, acum vad si eu ce inseama eruptie dentara ca la carte. Ei i-au iesit dintii tare anapoda si tarziu rau...

Singurul avantaj e ca mai stau cu ea in brate la birou si forumesc.

Ne facem si noi planuri fanteziste de vacanta, cu 4 prunci sub 6 ani si nu ne iese niciunul aplicabil. Face bine sa ne dezvoltam imaginatia cu atatea planuri, macar.


Julia, planurile fanteziste ajuta la "pi'sic". si dupa visare vine si realizarea, poate mai tarziu, da vine.

alinuk, bine ai venit pe ghetar. da de ce vrei maika sa-ti modelezi corpul? in poze te-am vazut supla. sau te-a subtiat aparatul foto?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Bine ai venit Alinuk!

Tema este nicio tema .

Mianna mie imi repugna 2 lucruri: sa spal vase si sa fac bagaje. Pana acu' n-am reusit sa scap de niciuna dintre corvezi.

Is bun3 3 perechi de pantofi pentru 48 de ore: unii dimineata, unii seara si iarasi unii dimineata.
Da' aia pentru pranz unde-s?
As merge pe 4.

Rujul cu ce-l asortezi? Cu oja sau cu bluza? Merge,uneori, si cu pantofii.

Julia, vise, vise pana la urma iese ceva.
Ai mei au facut trei fete cucuiete. Era o distractie prin concedii si hahaiala pana noaptea tarziu.
Distractie era si cand trageam cate-un pojar sau oreion in plin sejur la mare.
Cred ca a fost minunat.

Buflea, ce mai face domnul B.?




--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Rujul cu ce-l asortezi? Cu oja sau cu bluza? Merge,uneori, si cu pantofii.


daca-i destul de cald, doar cu oja (asta presupunand ca ajung la timp la hotel si am timp sa-mi inrosesc unghiile, ca dac-as fi facut asta de acasa cu siguranta cel putin una se ciobea), ca ruj verde inca nu port, si tinuta dorita-i verde cu bej daca-s chiar cele 16 grade cu care ma ameninta prognoza, se va asorta si cu bluza, ca-i rosie, si cu pantofii asortati (nu-s complet rosii, ci de-aia in combinatie de culori, dar eleganti, nu papagal). doar 15 kile are bagajul meu

s-a inteles ca plec in interes de serviciu, dar ma preocupa tinuta pentru o cina personala? (ba poate chiar doua, daca merge totul asa cum vreau io). uite de-asta nu conteaza pantofii la pranz, ca, din pacate, daca tot ne plateste firma avion, cazare si diurna, din cand in cand mai trebuie sa si muncim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am inteles ca e vorba de o cina romantica da' am zis sa merg asa mai in soapta.
Acuma daca tot ai readus-o pe tapet iti tin pumnii si zambesc cu gura pana la urechi.
Dupa ce te intorci asteptam vesti dar... nu despre cum te-ai imbracat.

Am un ruj foarte misto, rozaliu insa cu sclipici verzisor.

Am constat ca imi sta bine cu ruj mov asa ca m-am asortat si cu bluza mov si cu oja mov. Bineinteles ca bluza avea mai mule nunate de mov.







--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
voi vorbiti de Magic MIke si muschi? bufleo, io nu salivez dupa semidezbracati. frumosul ptr mine arata altfel, deh gusturile nu se discuta. am slabit 3 kg saptamana trecuta, nu ma intreba ca nu stiu cum.

Kari draga mea, tu ori nu esti in the mood, ori esti prea serioasa, zau asa ... Dar uite, nu te dau afara din sala , te insarcinez cu descoperirea esentei artistice si a mesajului educativo-philozofic al acestiu film, cred ca trebuie sa te uiti atenta si adanc in continut, ca nu cred ca morala scriptului iese asa de usor la iveala, dar sunt convinsa ca puterea ta de analiza o va descoperi ...si cand apar baietii aia indecenti, cu muschiul umflat, inchizi ochii si asculti doar muzica, printre tzipetele din club si poate si din sala ... spun "poate" ca am mai vorbit cu o amica care sta prin "middle of nowhere" si cica la ei in sala nu a tzipat nimeni, toata lumea foarte decenta, s-a uitat cu scarba la masculii aia dezbracati si cum nu degeaba li se spune "bible belt" cred ca stateau cu cartea sfanta pe sub scaune .... puah, pai la mine in sala frate, era o frenezie si o neliniste de mai aveau putin femeiele alea si lingeau ecranul .

Acum nu stiu daca sa va marturisesc ca am fost si eu o data, in Manhattan, la un club din acesta "scarbos" ...m-au tarat colegele de serviciu si am intrat acolo cu dispret si am iesit ....... r a g u sh i t a ... de la gheata din cola, da ? Stiu, stiu, " I'm a very shallow person"

Alinuk, bine ai venit - numai cu mine poti vorbi de slabit, daca vrei ne taiam venele impreuna, iti imprumut eu lama mea, e cu analizele la zi si sunt proaste . Sa-mi spui cand mai vrei sa-ti povestesc despre clasele mele de zumba, am fost si ieri, la duduia cu cardio si brate tatuate. Dar nu vreau sa stiu cate kg ai si cum arati in poza, ca precis iti cer lama inapoi si nu e frumos, dupa ce am facut-o cadou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

mianna, nu gresesti cu 3 perechi de pantifi. la mine maximul pt 48 de ore a fost.... vreo 7? ca sa nu mai spun ditamai trolerul ca nu ma puteam hotari cum o sa fie vremea, ce dispozitie voi avea, care e tinuta pt birou si care pt meetinguri, ce parfum sa sortez

intotdeauna aveam un portbagaj plin. si cand plecam cu el gol era numai ca sa ma inorc cu el plin, ca altfel eram convinsa ca da faliment guara si is direct responsabila de soarta lor

da' ma rog; apuse vremuri. Acum asa bine m-am adaptat incam am inceput sa port si eu crocsi

Cel mai rau pt mine e nu sa fac bagajele, ci sa le desfac.... si acum mai am o valiza din concediul de acum 2 saptamani aproape 3.

Kari, inteleg ca mutarea e finalizata daca despachetezi? si chestia cu toamna e pe bune? Ca eu am avut ieri o idee strafulgeratoare prin cap, fiindca au inceput sa-mi infloreasca... crizantemele??????






Cuvintele sunt harta mintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna
... dar ma preocupa tinuta pentru o cina personala? (ba poate chiar doua, daca merge totul asa cum vreau io).

Inaltime, greutate, dimensiune (bicepsi+tricepsi, la ce te gandeai ?), profesie, pozitie, cont in banca ? Vrem amanunte ...

P.S. Dupa cum vezi nu ma intereseaza inca numele si varsta ...si sunt mai bully decat Viviana, te-am bagat in corzi ...stiu, stiu, o sa ma eviti, o mai fac si altii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Dna buflea, cine te ignora

si tre sa recunosc ca pe mine m-ati complexat un pic... toata lumea face sport, merge la filme cu masculi fiorosi, se pregateste de concediu si moi nu am nimic nou la orizont

concediul fu si trecu, de sala nu am timp de cand cu vacanta, si tot ce fac ete sa condul expeditii baietesti, sa constriesc nave si roboti din legi si sa invat. Deja ma plictisesc eu pe mine cu programul asta si cu tre' sa-nvat, tre' sa-nvat.

cel mai periculos lucru facut in ultima vreme fu' sa beau si eu niste bere si am primit si cearta :D

asa, si acum ca sa am si eu ceva interesant in maneca, iaca niste poze din concediul meu - sa vedeti ca si tara asta e frumoasa :)

retras link


Cuvintele sunt harta mintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

bufleo, ma execut indata cu "descoperirea esentei artistice". daca n-as avea interdictie la miscari rapide si sarituri in toate partile.... asa nu pot decat sa te invidiez de pe mersul cu bicicleta.

Aqai, minunata familie ai. inca nu ne-am mutat, dar a trebuit sa despachetez cateva cutii sa-mi caut haine mai groase si cu maneca lunga.

sa nu ma spuneti la nimeni, am facut varza calita dar un sfert din ea s-a prins ca am uitat-o pe foc, in timp ce urmaream un film. feciorasul a concluzionat ca portia mea e ca si mancata (a se citi arsa).

Mergi la inceput