PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

In alta ordine de idei, am avut un weekend interesant.
Sambata am fost intr-o vizita - nimic special, ne-am intalnit cu gashca de la Revelion si cam atat. Am mancat cat am putut de dietetic din tot ce era pe acolo, adica salate, gratar si mici - pana si icrele care erau Dumnezeiesti, le-am mancat fara paine . Si din fiecare desert am gustat fix o imbucatura, tare sunt mandra de mine.

Duminica insa numai evenimente.
Dimineata m-am dus la gym ca era o clasa de "Just Dance" ...fetelor, cine credeti ca era instructorul ? Nici mai mult, nici mai putin decat Chris Judd, dansatorul, coregraful, fostul sot a lui J.Lo ... cica avusese nu stiu ce alta treaba pe coasta de est si probabil ca cunostea pe cineva de la obscurul meu gym si a venit sa tina o clasa, dupa care in aceeasi zi zbura inapoi spre alte zari. Eu m-am nimerit intamplator pe acolo, de altfel nu au facut nici un fel de valva ca vine, nu s-a anuntat nicaieri.

In primele doua randuri ale salii de sport erau toti instructorii gym-ului, care au participat la clasa impreuna cu noi.

Fetelor, stiti cum danseaza ? Doamne Dumnezeule ... Tare frumos e sa fii dansator profesionist ... avea atata energie si sincer, dansa cu atata placere de parca era numai el si oglinda aia in sala. De altfel, din punct de vedere al clasei, a fost cam dezastru, pentru ca omului nu ii pasa daca noi, muritorii de rand, nu il interesa daca ne tineam dupa el, cred ca s-a crezut pe scena - nu a prezentat dansuri grele din punct de vedere tehnic, dar dansa foarte, foarte repede, cu pasi foarte multi, simpli dar foarte rapizi si ritmul era foarte energic - helloooooo, Mr Judd, noi cele din spate eram moarte pe podea, o parte de admiratie, o parte de efort, o parte de ciuda, si cea mai mare parte de toate astea la un loc. La un moment dat eu m-am oprit, ca mi-am dat seama ca daca incerc sa-l copiez, pierd spectacolul, mi se intuneca privirea si ar fi fost pacat sa nu-i mai vad fundul ala bombat care tremura in ritm de latino de ar fi salivat orice doamna (care sunt, da ?). Eu nu o inteleg pe J. Lo asta, l-a lasat pe domnul Judd pt aschilambicul ala de Mark Anthony, dar in fine, poate ca e bine ca l-a mai lasat si altora.

Booon ... deci dupa ce am vizualizat dimineata ce inseamna sa iti "jiggling your ass off", aseara am fost cu barbatul la film ...hahahaha, unde credeti ca l-am dus ? La noul box office al Americii "Magic Mike" . Fetelor, eu stiam asa vag ca este ceva cu stripperi, dar l-am ales auzind ca este comedie si are ratings bune.

Holly Molly Guacamole !!! - ce exemplare masculine au putut sa-mi delecteze retina si ce mi-au mai sclipit ochii prin intuneric, va spun, nu numai ai mei, numai licurici erau in jurul nostru ... si ce dansuri si ce tzipete erau in sala, si eu eram cu barbatul nene de a trebuit sa ma port decent din respect pentru el . Statea barbata-meu asa tolanit in scaun, cu capul sprijinit in palma, zambind a "disbelief" ...cica "bai mamicule, ce caut eu la filmul asta ?" ... mi-a fost jena sa ii spun ca din greseala l-am dus acolo, nu am realizat ca trebuia sa ma duc ori singura, ori cu ceva gagice, dar cred ca si lui ii era evident. Una peste alta, a spus la final "nu e un film prost" si nu i-a parut rau a a mers, dar cred ca pe viitor nu ma mai lasa sa aleg eu filmul .

Acum nici cine stie ce arta cinematografica nu este, dar va spun doamnelor, merita sa vedeti si voi cum pot sa se miste unii, si cum pot sa arate si cand ii mai vezi si imbracati indragostindu-se de o duduie aa normala ca noi (bine, e film, lasa impresia ca i se poate intampla oricui) iesi asa de acolo cu o stare de buna dispozitie.

In rolul principal este acest nou Channing Tatum, care in The Vow mi s-a parut ca avea chiar fatza de tractorist ...puah, sa vedeti ce dans de tractorist are in filmul astaaaaaa, si ce atletic este, va spun, uite asa incepi sa privesti cu alti ochi muncile agricole, da, da ....

Si mai joaca in film si Matthew McConaughey - joaca foarte bine, foarte bine, el este patronul clubului de streaptease si are un accent de cocalar fantastic si fratzioare, numai muschi are pe el, desi dupa mine e cam slab, adica are frame-ul mic ...dar nu am ce-i reprosa, arata fix atatia muschi cat trebuie, in forma care trebuie ... puah, va dati seama in ce detaliu am urmarit filmul daca m-am uitat adanc pana in oasele lui M McC .

Deci, daca ajunge prin Romania filmul asta, eu zic ca asa, de-o delectare masculina, merita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Androix, pai trebuia sa te asezi in mijloc si sa tipi:
"Copii ai lui Buflea, la raport!"

Aha, deci exemplare masculine bune. Clar il iau pe Celcesforaie cu mine. Sa vada el ce m-asteapta (sau cine) daca nu renunta la burdihan. Ca cica muschi mai are inca. Ramasi de la Polo. Cu astia m-a cucerit si cu stilul fluture acu' 25 ani.

Bun deci a plouat. Torential. Asta am vazut la teveu ca pe strada mea nu dadu niciun strop. A aruncat doar 7 nori negri ceva tunete si fulgere si gata...



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Ramasi de la Polo. Cu astia m-a cucerit si cu stilul fluture acu' 25 ani.

Hai nu-mi spune ... ca si al meu a facut Polo. Daca sunt de-o varsta or fi fost colegi, ca doar cat Polo se facea in Romania anilor '70-'80. Nu mai stiu la ce club a facut, o sa-l sun sa-l intreb.

Sfatul meu este sa nu te duci cu el, ca nu poti tzipa si tu cu restul salii ... cel mai mult mi-a placut de un grup de dudui din spatele nostru care cand in sfarsit se cupleaza personajele principale si se ridica unul spre altul sa se sarute, ea imbracata normal si el cu un maieu din ala sexos din care ieseau niste bratze de te ametzeau, se termina filmul si alea din spate "What the fuck is going on. I hope this is not the end of the movie"

Later Edit: Am aflat clubul: SS2 (ce-o fi inseamnand asta ?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

SS3, zisa Ciovica da' nu stie de ce, (in prezent scoala unde a invatat fii-mea - moama ce naspa suna "a invatat") si apoi la clubul Rapid.
SS = scoala sportiva

Am dat peste niste poze de-ale lui (a/n) cu echipa. De pe la vreo 15 ani. Doamne ce fatza de copil neterminat avea. Si era slab! Si blond frate ca un pui de gaina. Cand s-o fi innegrit asa?



Magic Mike tradus Mike Meseriasu' () si va avea premiera in Romania pe 3 august.
Fetele care mergeti? Sa facem si noi clubul Buflea.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Si pentru ca am invatat ca berea si statul slabesc si cum n-as vrea sa scot zgomote de oase cand ma ridic din fotoliu, am mancat o portie de spaghete cu ton, ulei de masline si busuioc.
Ah, si am trecut pe vin negru, subtire, de vara.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Magic Mike tradus Mike Meseriasu' () si va avea premiera in Romania pe 3 august.
Fetele care mergeti? Sa facem si noi clubul Buflea.

Ahahahahahahaaaaaaa - YEAH BABY ! ! !.
Fetelor, va rog - faceti o intalnire forumistica "respectabila" si nu uitati batistele pentru sters la gura - daca vine vreuna din voi si scrie pe subiectul asta ca nu a salivat, o declar cu litere mari "neiubitoare de frumos"

P.S. Sa inteleg ca erau mai multe Scoli Sportive ? Nr 2, nr 3 ...etc si deci nu au fost colegi de echipa ? Al meu cica a facut 7 ani polo dar nu a vrut sa imi spuna intre ce ani ca i-a mirosit ca scriu pe Forum si a zis sa nu mai pun informatii publice despre el pe Forum ...ce sa spun, unde era vedeta, s-o fi crezand "magic Mike" si ii e teama ca il google-eaza femeile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

uuuf, niciodata nu mi-a placut sa fac bagaje, si-acum ar cam trebui sa fac doua deodata. nu de alta, dar maine dupa-masa plec, ma intorc joi dupa-masa doar pentru a schimba bagajul, fiindca joi seara plec - pana vinerea cealalta.

si ce-i mai grav e ca-s setata pe canicula, pe rochite decoltate si sandale, si parca nu mai reusesc sa compilez tinute pentru 18 grade. cred ca rezolvarea-i sa upgradez troller-ele - daca initial ziceam ca pentru 2 nopti iau troller-ul mic, iar pentru restul pe cel mijlociu, cred ca o sa plec acum cu mijlociul, si joi cu ala maaare - na, pretind ca am multe dosare de carat bag in ele jumate de dulap si-am rezolvat

edit, ca sa zic ca la filmul cu masculi semidezbracati ma bag si io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

parca eram la capitolul deliberari si interimate. caldura e de vina!

voi vorbiti de Magic MIke si muschi? bufleo, io nu salivez dupa semidezbracati. frumosul ptr mine arata altfel, deh gusturile nu se discuta. am slabit 3 kg saptamana trecuta, nu ma intreba ca nu stiu cum.

sambata si ieri am despachetat cutiile sa-mi caut haine cu maneca lunga, cred ca vine toamna mai devreme anul asta.

mianna, distractie maxima in deplasare.

Androix, concediu placut cu cortul. e o experienta faina ptr copii, cauta si fa rost de o toaleta mobila, caci asta e problema nr 1.
noi am fost odata in muntii Fagaras, trei nopti parca am dormit. dar n-am pus geana in geana de muzica vecinilor.


edit, ca sa-i spun lui Julia ca mi-a placut tare mult expresia de la alt subiect "presiunea din musuroi".



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

ziua buna minunatelor!

ridic doua degetele si ma inscriu si eu in clubul vostru, ma primiti?

recunosc, ca mi-a atras atentia titlul topicului si curioasa cum sunt din fire... am dat buzna . M-am amuzat aseara copios de scrierile voastre pline de umor molipsitor, aveti un stil delicios

inca ma mai gandesc care este tema principala pe care o dezbateti aici

Incerc sa ma alatur si eu celor care se lupta cu kg si ma intreb daca voi reusi sa slabesc si eu vreo doua trei kg..chiar 5 in conditiile in care nu rezist la "statul in balcon si le beri"

Am fost in vacanta de curand si a fost un mic dezmatz culinar pe acolo, nu intru in detalii

Sunt in cautare de ceva solutii "magice". stiu stiu ca nu-s deloc originala
Are vreuna dintre voi idee despre procedurile de modelare corporala: electrostimulare si ultrasunete de ex?


Pt inceput am descins in forta cu mersul la bazin. Activitatea asta o fac cu mare placere. Nu ma puneti la aerobic, sau eforturi din alea care-mi produc tum efieri si recunoasteri in oglinda dupa tunsoare

aaa si ma ofer sa va fac ceva recomandari pentru intalnirea forumistica "respectabila"
recomandari de restaurante in care se mananca bine...desigur


spor!





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

bine-ai venit printre noi, alinuk!

ia, hai cu recomandarile alea, ca poate le folosim si inainte de intalnire

eu inca ma chinui cu bagajul - dap, troller-ul mijlociu - in care inghesui atat rochite flu-flu, cat si taioare cu pantaloni, ca deseara cica-s 16 grade rochitele-s pentru partea optimista din mine (care renunta la plimbarea prin Cluj si a facut rezervare pentru cina in interior, nu pe terasa ) si inca ma gandesc daca suna exagerat 3 perechi de pantofi pentru 48 de ore

Mergi la inceput