PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Berea ingrasa. Nu conteaza ca mananci la fel ca inainte.

Imi place taaare mult titlul noului capitol !





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


Poate si bea la fel ca inainte

Da, berea ingrasa.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Berea ingrasa. Nu conteaza ca mananci la fel ca inainte.

Imi place taaare mult titlul noului capitol !


Poate si bea la fel ca inainte

Da, berea ingrasa.


E, atunci se explica de ce a luat proportii.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Mai, ia nu va mai luati de berea mea, da? Ca am vazut io ca viviana sta si bea bere seara pe balcon si tot slabeste



Cuvintele sunt harta mintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ati inteles gresit. Nu berea ma slabeste ci statul.

A fost azi o caldura infioratoare. Am iesit undeva pe langa Bucuresti si a fost suportabil.
Ne-am intors cu toate geamurile deschise, racoare, cu parul fluturandu-mi.
Cand am intrat in Bucuresti ne-a izbit un aer fierbinte. N-am stiut cum sa ridicam mai repede geamurile si sa dam drumul la a/c.
Si era 10 seara!

Fii-mea ne-a luat de proaspeti (ea nu a vrut sa vina cu noi) si ne-a scos la o plimbare.

In fiecare weekend, non-stop, soseaua Kisseleff este inchisa si transformata in artera pietonala si pentru sport.

Sunt montate cosuri de baschet, mese de ping-pong, fileuri de badmington, jocuri de fotbal, se canta, se organizeaa concursuri.
Se bea bere...
Zeci de tineri, copii, babeti, cu biciclete, role, trotinete.
E o atmosfera de vis.
Tocmai ce ne-am intors.
Am mai fi stat, dar Celcesforaie a tras tare cu berea fara alcool + pepene fara alcool si cica-si faceau de cap pe unde n-ar fi trebuit.

E ceva mai racoare in balcon da' nu cine stie ce.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ei, ceva tot am inteles eu. Lucrurile sanatoase ca berea si statul au legtura buna cu slabitul

imi e dor de oras si multumesc pentru aerul de romania trimis pe-aici!



Cuvintele sunt harta mintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si noi ne bucuram in fiecare vara cand auzim ca se deschide via sport dar nu stiu daca ajungem mai des de o singura data

Weekendul viitor plecam cu cortul! Sunetm novici dar o sa fie distractie maxima. AM fost ieri sa ne luam saltele si saci de dormit pentru noi si pentru kinderi si a fost paguba cap coada toata experienta. Noi stam in colentina, iar dragul meu de sot s-a gandit ca decathlonul din palady e mai aproape decat ala din berceni. E la mama dracu tocmai la intrarea pe autostrada soarelui. Magazinul e pe jumatate cat ala din berceni si ieri cred ca au avut o problema la aerul conditionat. Am luat saci, saltele, lampi, ciocan si ce ne-a mai fost de trebuinta si am plecat. Cand am ajuns acasa ne-am dat seama ca am luat ca prostii saci pentru copii cand kinderul notru al mare are deja peste 1.30 inaltime iar sacul are 1.40 si uite cum ne-am intors noi tocmai in marginea orasului sa schimbam sacii. Eu pe-acolo nu mai calc decat sa ma duc spre mare. Mai precis pe la sfarsitul lui august, si nu ma opresc in decathlon si nici in real si ce-o mai fi pe-acolo!

Gata, ma duc sa bag ceva de mancare si pe urma ma duc sa-mi recuperez kinderii de la soacra-mea. Ii iau de-acolo si trebuie bagati la re-educare: nu tv si mai subtire cu haleala (deci nu-i infometez ca sa nu-mi aud vorbe, doar ca nu le gatesc 3-4 feluri de mancare intr-o zi si in general le dau 3 mese pe zi nu mai multe si niciun fel de desrt in afara de fructe). Mi-e groaza fi-miu are bermude luate la inceputul verii care nu-i mai intra pe fund ca e mare si bombat. E drept ca sunt d-alea de la h&m care nu se deschid cu nasture ci se trag pur si simplu dar oricum.



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ha, ha, Androix. Te inteleg perfect.
Fii-mea a stat, cand avea 6 ani, 2 saptamani la maica-mea. Cu toate ca seara o luam acasa, la sfarsitul perioadei era un pepenas pe cinste.

Nici acum nu-i inteleg obsesia asta cu mancarea.
Nu de alta, dar maica-mea e si strabunica de fetita de 2 ani, prea slabuta pe gustul ei, normala pe gustul meu, si tot incearca sa "puna mana" pe copil sa-l aduca, cica, "la limite normale".
Si se mira de ce toata lumea zice pas si se face ca ploua.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Vai si amar ca naiva mai sunt ca sa nu zic direct proasta! Ce sa vaz io kinderi de Buflea ca e muzeul plin de cupii, sunt imprastiati prin toate curtile care incotro, eu fac ture intre olaritul lu fi-miu si papusaritul lu fi-mea... SI eu credeam c-o sa fie 10 toti cate doi-trei la fiecare atelier. E un furnicar aici de te ia cu dureri de cap. Deci e clar ma asteapta doua saptamani de foc cu trezit la 6 dimineata, ca sa-mi fac programul de sport ca la intoarcere nu voi mai fi in stare. Azi am sarit peste, poate il fac diseara, ca sunt in perioada aceea din luna si sunt cam stoarsa. Va dati seama ce bine de mine pe caldurile astea sunt blindata imbracata in blugi ca alternativa era ori o fusta larga si lunga alba ori niste pantaloni de in albi

Postasem aiurea la alt topic

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
In fiecare weekend, non-stop, soseaua Kisseleff este inchisa si transformata in artera pietonala si pentru sport.

Sunt montate cosuri de baschet, mese de ping-pong, fileuri de badmington, jocuri de fotbal, se canta, se organizeaa concursuri.
Se bea bere...
Zeci de tineri, copii, babeti, cu biciclete, role, trotinete.
E o atmosfera de vis.
Tocmai ce ne-am intors.
Am mai fi stat, dar Celcesforaie a tras tare cu berea fara alcool + pepene fara alcool si cica-si faceau de cap pe unde n-ar fi trebuit.

Hahahahhahahah - au fost si copiii mei cu soacra-mea. I-am vazut NOI, la TV, pe romani ... faceam ordine in dulapul de tricouri si o aud pe soacra-mea la TV, plangandu-se cat e de cald si cand ma uit o vad pe fica-mea pe o bicicleta, lua curba . Am sunat acasa si au confirmat ca au fost acolo si ca este foarte frumos, bicicletele le inchiriaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Vai si amar ca naiva mai sunt ca sa nu zic direct proasta! Ce sa vaz io kinderi de Buflea ca e muzeul plin de cupii, sunt imprastiati prin toate curtile care incotro, eu fac ture intre olaritul lu fi-miu si papusaritul lu fi-mea... SI eu credeam c-o sa fie 10 toti cate doi-trei la fiecare atelier. E un furnicar aici de te ia cu dureri de cap. Deci e clar ma asteapta doua saptamani de foc cu trezit la 6 dimineata, ca sa-mi fac programul de sport ca la intoarcere nu voi mai fi in stare. Azi am sarit peste, poate il fac diseara, ca sunt in perioada aceea din luna si sunt cam stoarsa. Va dati seama ce bine de mine pe caldurile astea sunt blindata imbracata in blugi ca alternativa era ori o fusta larga si lunga alba ori niste pantaloni de in albi

Androix, cica sunt amandoi la pictura - ca la oua incondeiate nu le-a placut ca era ceva cu ceara (?). Ii cheama Alex si Flavia () si poate daca mai are cu cine vrea si fiu-meu la olarit, initial nu a vrut sa i s-a parut greu (cica). Cred ca ai tai sunt cam de aceeasi varsta, nu (7.5 si 6.5)? Si e si socrela pe acolo, nu ma pune sa o descriu ca imi strc reputatia daca incep.

In alta ordine de idei si la mine maica-mea este obsedata cu mancarea, efectiv obsedata ... e drept ca fiu-meu e cam slabutz dar face si mult sport, plus ca are arderile foarte puternice, cum mananca mai mult cum se cufureste de 4-5 ori. Fica-mea in schimb este ok asa cum este, ar trebui lasata in pace ....

Mergi la inceput