PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pe mine m-a ingenunchiat tabara astora! Ieri am venit stoarsa ca o lamaie si efectiv m-am pravalit in pat, i-am lasat de izbeliste la wii si am dormit dusa. Azi daca nu veneau altii peste mine ca sa-i ajut sa-si rezolve problemele probabil ca picam la fel de lesinata.

Buflea, nu i-am dibuit inca pe-ai tai. Sunt mai multe cursuri de pictura m-am uitat pe ici pe colo pe unde am trecut dar nu i-am vazut pe liste, ca au listele de nume la poarta la fiecare atelier. Mai am cateva ateliere de investigat La incondeiat oua, cu ceara calda se face desenul pe coaja de ou si apoi cand sunt vopsite nu mai prinde vopseaua pe desen si asa ramane alb acolo.
Nu pot sa va spun in ce hal s-a facut fi-miu ieri dar chiar si azi in ciuda faptului ca l-am dotat cu sort de bucatarie. Ieri cel putin l-am suit in masina, i-am zis sa stea pe-o buca si sa nu miste pana ajungem acasa ca-l jupoi. Cand am ajuns l-am bagat in baie si cred ca a vut lut si in fund.

In ce priveste sportul meu, de doua zile am avut energie doar cat sa ma tarasc la volanul masinii sa-mi cumpar gantere de 2kg ca alea de 1kg erau deja prea usoare nici nu le mai simteam. Maine o iau de coada la 6 dimineata ca altcandva nu am cand pentru ca vin mult prea obosita, ce m-o fi epuizand asa ma intreb ca nu dau la sapa acolo, doar ma plimb pe aleile muzeului intre doua case. A, si ca taranca azi m-am retras pe o banca mai ascunsa si m-am pensat. Ca cine stie cand as mai fi putut sa stau in tihna sa fac si asta.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aqai, excelente pozele - dar ce-a facut frate, v-a plouat ? Ca sunteti cam uzi, cu pelerine si palarii in miezul verii ...

Acum despre voi ...

Vestea buna este ca baietii tai sunt SUPER, par foarte artisti, caracteristica care lipseste cu desavarsire familiei mele.

Vestea proasta este ca ma enervezi - esti prea slaba ca sa imi poata place de tine ... sa-mi mai ceri prietenia cand ai 2 colacei in jurul burtii care scot coada indraznet prin orice tricou mulat incerci sa pui pe tine.

Si Canada pare pustie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix
Nu pot sa va spun in ce hal s-a facut fi-miu ieri dar chiar si azi in ciuda faptului ca l-am dotat cu sort de bucatarie. Ieri cel putin l-am suit in masina, i-am zis sa stea pe-o buca si sa nu miste pana ajungem acasa ca-l jupoi. Cand am ajuns l-am bagat in baie si cred ca a vut lut si in fund.

... deci trebuie sa ii dau dreptate soacra-mii ca nu a vrut sa-i lase la olarit. Decat sa-i caute ea in fund de lut, mai bine sa picteze cu vopsele pe panza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Inaltime, greutate, dimensiune (bicepsi+tricepsi, la ce te gandeai ?), profesie, pozitie, cont in banca ? Vrem amanunte ...



nu spun decat ca promovarea pe o alta pozitie a fost pretextul pentru aceasta cina contul in banca a ramas la fel, ca inca nu mi-au dat bestiile de la financiar amendamentul la contract sa-l semnez

inca tot nu stiu cu ce ma-mbrac peste o ora jumate...totusi, e soare, asa ca inca mai sper la rochita verde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
sa nu ma spuneti la nimeni, am facut varza calita dar un sfert din ea s-a prins ca am uitat-o pe foc, in timp ce urmaream un film. feciorasul a concluzionat ca portia mea e ca si mancata (a se citi arsa).



macare mai arde lumea, dar eu am batut orice record. asa-i ca nu v-am povestit ca acu' cateva saptamani am reusit sa ard...supa? ma luasem cu-nvatatul, o data am apucat sa o verific sa vad cat a scazut. a doua oara n-am mai apucat, ca am simtit direct miros de ars

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Inaltime, greutate, dimensiune (bicepsi+tricepsi, la ce te gandeai ?), profesie, pozitie, cont in banca ? Vrem amanunte ...

nu spun decat ca promovarea pe o alta pozitie a fost pretextul pentru aceasta cina contul in banca a ramas la fel, ca inca nu mi-au dat bestiile de la financiar amendamentul la contract sa-l semnez
inca tot nu stiu cu ce ma-mbrac peste o ora jumate...totusi, e soare, asa ca inca mai sper la rochita verde.

My God !!! ... nu ale tale soro, ale LUI ma interessau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

eh, ale lui...destule cat se merite asa stress pe capul meu plus accentul de Timisoara dupa care mor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Aqai, sunteti o familie tare faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Doamnelor, multumim de aprecieri, v-am zis ca simteam nevoia sa ma laud cu ceva :)

canada, da e frumoasa si pustie. cred ca 3 zile cat am batut trailurile alea nu ne-am intalnit cu picior de om. Apoi am vizitat o zona dintr-un parc national care era... ca laguna albastra :D si acolo era full.

si da, mai, n-ati cetit raportul meu detaliat cum in prima zi am pedalat si apoi carat bicicleta in spinare pe stanci sum o ploaie torentiala...

Buflea, lasa conturile oamenilor, stai sa-i iasa pasenta cu cina intai miannei :D

KAri, dar pe cand mutatul?

Si musai s-o admir pe androix, vad ca e hotarata rau, si gantere!!!!





Cuvintele sunt harta mintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

multumesc doamnelor de primire
ma simt onorata de o asa companie selecta


pt ziua de azi raportez
# program de inot bifat cu succes si voie buna
# la mancare e cam nefericita perspectiva..m-am ametit cu vreo doua salate de rosii cu tzatziki
*combinatie proprie*, nu de alta dar sa aiba si papilele mele o minima satisfactie

mai e din zi, sa vad ce mai improvizez...poate un pepene sau un somn sa uit de foame


se pare ca nu am noroc azi, am ajuns cam tarziu pt pozele de vacanta de la Aqai

vad ca despre electrosocare si ultrasunete nu ma imbie nimeni, inteleg ca e rost sa ma las pagubasa cu solutiile magice

apreciez varianta de avarie oferita cu marinimie de Kari cu rugamintea sa aiba grija de lama aia sa nu se toceasca prea tare

dati-mi si mie tema de casa va rog
sa votez si eu pt titlu ca un cetatean responsabil ce ma aflu




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput