PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Maroooooc! Mergi ca este foarte frumos. Eu am fost acum vreo 3 ani si am facut un mini tur, mai scurt decat am fi vrut ca nu am avut suficient timp. Si pentru ca mi-a placut atat de mult si pentru ca nu am avut vreme sa vedem tot ce vrem, ne-am propus sa ne intoarcem neaparat.


www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Citat:
citat din mesajul lui Androix
"uite asa pot sa ajung daca nu fac sport in continuare si daca mananc ca vaca". Daca as fi avut fite de-astea inca de acum 10 ani as fi avut si acum 60 de kile



Comparatiile astea cred ca le facem cu toatele, mai ales cand ne sunt favorabile.

Nu am inteles despre ce fite vobesti.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


La m=fitele mele ma refer, asta cu "sa am grija ce mananc" si baut apa plata cu lamaie.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

... Apropo de gym, vroiam sa va mai spun ca azi am fost la o clasa de zumba la care a venit o latino care cred ca era "on drugs" ... Avea vreo 50 de ani si se misca ca la 20, fetelor atata energie trebuie sa fi venit din ceva chimicale, refuz sa cred ca exista in mod natural asa ceva .


da de asta ce zici?
http://www.youtube.com/watch?v=CTWo9EfQ4Hc

daca ai timp si de Bucuresti...nu rata centrul vechi
sunt cateva resto-terase surprinzatoare

eu nu m-am mai luptat cu kg... m-am resemnat
am continuat sa merg la inot, insa nu am renuntat la berea cu prietenii sau aia de pe balcon
(si nu va luati de 'fitzele mele', da?... fiecare are sist de referinta fata de care face comparatiile nah... sigur ca ma simt grasa in cond in care la 1.60 aveam 45-48 si acum am 55-58 )




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu nu mai vreau sa ma compar cu aia din jur ca ies mereu in avantaj ...pai la balenele americane care plutesc prin tara asta, sunt intr-adevar de invidiat. Dar pentru Romaniaaaa sunt iesite din standarde ... auzi la Alinuk ce referinte are ... eu am sa spun doar atat : sunt si mai scunda si mai grasa decat ea. Si ca sa ma simt si eu mai bine o sa mai adaug ca sunt si mai batrana, asa ca am o scuza.

Ieri am luat de la biblioteca WII-ul cu Zumba si un pachet de DVDs Zumba Exhilarate :

http://www.amazon.com/Zumba-Exhilarate-Body-Shaping-System/dp/B004O8YLGS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1344536180&sr=8-1&keywords=dvds+zumba

Vad ca mi l-au lasat 1 luna, inteligenta cum sunt, l-am luat ieri si 3 sapt din luna asta sunt plecata, asa ca luni ma duc sa-l duc inapoi si o sa-l cer iar in Sept. Cand aduc copiii acasa, itentionez sa fac acasa, poate dimineata ... sper sa ma tina ambitia asta desi la cat ma cunosc, mi-e teama ca numai gura e de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai io pe bune daca te inteleg! Esti de invidiat si mai mult decat atat, am mai zis io de masurile la tzoale care se gasesc in USA, serios, deci eu daca as gasi de imbracat pe gustul si masurile mele m-as simti super bine in pielea mea Ma rog, nu as fi la fel de relaxata ca acum 10 ani, asa cum am zis, incerc sa limitez dezastrul macar acum, dar altfel n-as mai avea greturi de niciun fel. Ca de exemplu: mi-am luat in seara asta doua perechi de chiloti tanga fara cusatura ca am si eu un fix sa nu mi se vada chilotii pe sub pantaloni sau fuste ca destul sunt grasa. Si am cerut cea mai mare masura disponibila. Da ce credeti ca a fost si cea potrivita? Acum am doi chiloti pe care astept sa-i port dupa vreo doua ture de power 90

Dadusem si eu in patima sportului pe wii, doar la nivel de intentie, mi-am facut rost de mai multe jocuri dar nu am facut nik ca intre timp m-am apucat de topaiala cu baiatul asta de la beachbody si vad ca merge.


www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Nu stiu daca are vreo legatura cu discutiile noastre de slabit, dar eu, cum deschid pagina forumui, sus de tot imi pare o reclama la ...furazolidon . Cica "cel mai bun medicament antidiareic" . WTF ? Bine ca nu au pus si o poza si bine ca nu intelege nimeni de la mine de la serviciu .

Revenind, ma provoci cu chilotii - tocmai am fost in lunch la Victoria's Secret unde o colega si-a luat 6 perechi de tanga pe care a dat $60 ... nenicaaaa, $10 pe o pereche de snururi ? ce pana mea de pret e asta ? Eu macar mi-am luat unii cu material si cusaturi in ei, si strasuri (), pe care tot $10 am dat - dar e ceva matrie prima acolo, dar cu ai ei, daca gasesc un ac cu urechea mai mare, pot sa ii folosesc pe post de atza de cusut.

Eu inca nu am ajuns cu tanga in fund, nu ca nu ar fi loc, dar ma jeneaza, sau cel putin asa cred . Mi-e si frica sa ii probez, pai daca ma intorc cu spatele se sparge oglinda (de panica) si fac paguba prin magazin ... in plus, sa vada lumea ca port chiloti si ca decizia imi apartine in fata cui ii dau jos ... imi da asa un sentiment de putere si dominatie cand ma stiu cu chilotii pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Esti belea,Bufleo! Rad cu gura pana la urechi, spuna lumea ce-o vrea, ca mie-mi face bine sa citesc postarile tale de la topicu'asta! Unde mai pui ca pica taman cand am nevoie de-un kick, esti deget pe rana, nu alta! :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Julia ... pai spune tu daca nu am dreptate. Cica erau si in reducere 3 shireturi la $30 ...

I mean, common, $30 pe o papiota de atza ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Dupa principiul: daca dai un ban, macar sa-l simiti

Auzi, dar colega ta are planuri de luni pana sambata? duminica se odihneste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Colega ? Cica azi este aniversarea a ?? ani de casatorie ...deci, in fine, poate de aia investitia.

Ah ! Dar am uitat sa va spun, ca din lipsa de material pe partea din spate a chilotilor, eticheta era cusuta pe partea din fatza ... si am facut 30 min misto de ea in masina, ii sugeram, cu convingere, sa poarte accesoriul cu eticheta la spate . Pai nu toate lucrurile au eticheta la spate ? . Am fost atat de serioasa cand militam pentru chilotii cu eticheta pe spate, ca era cat pe ce sa-mi arate cum se poarta ...

Mergi la inceput