PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

hallo pinguinelor


sfat sincer ptr toata lumea, lasat-i-o cu mopul mai usor, la fel si cu celelalte treburi domestice. nu de alta, dar dauneaza la sanatate.

am uitat, multumesc mihaelei770, care a dat cu trambita aici. mihaela e prietena mea draga, ne cunoastem si in real life.




Kari,sfatul asta e bun de urmat sa stii!o sa-l tin minte!

asa,acum ma faci si trambitista?

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld



sfat sincer ptr toata lumea, lasat-i-o cu mopul mai usor, la fel si cu celelalte treburi domestice. nu de alta, dar dauneaza la sanatate.



o daaaa
multumesc Kari pt sfat si confirmare
stiam eu ca tb sa fie si un motiv intemeiat

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Viata in aer liber si curat iti da energie.
In Bucuresti, parca sunt o musca ametita, cu o farama de putere, stocata in cele doua saptamani de sedere in aerul curat de la tara.
De abia astept sa plec din nou.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix
Eu iti urmez sfatul oricum, mai moale de-atat nu pot s-o las cu mopul si treburile casnice ca n-as mai avea pe unde calca. Am avansat nitel totusi de la "nu va descaltati ca sa nu va murdariti!"


Hmmm, o cura de aer curat te-ar energiza. Bucurestiul nu are prea multi pomi, iar asfaltul incins + gazele de esapament te seaca de puteri.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mai am si eu o sapt si plec spre Romania ... Am mixed feelings despre asta, astept cu placere plecarea ca ma mai rupe de rutina asta, stau numai intre prieteni, rude si distractie acolo, ma vad cu colegii de liceu, plec la mare, apoi in Moldova ... Aproape nici sa dorm nu am timp

Apropo de asta, anul trecut cand am fost, am ratat prima noapte de somn tot asa de "ocupata" ce am fost, asta dupa noaptea nedormia din avion si a doua zi, dupa ce am bagat cafeina cat am putut, m-a apucat fetelor un rau si o voma, de am bolit 2 zile ... Nu stiu exact cati ani mai cred ca am, dar era o vreme cand "duceam" doua nopti nedormite si asta a fost dovada ca nu mai pot.

Revenind, pe de alta parte ma penetreaza tot felul de panici ... vin inapoi cu copiii, scoala incepe fix a doua zi dupa venire, o sa fim cu totii pe fusul Romanei, eu intru exact in perioada cea mai aglomerata de la serviciu si barbata-meu, care oricum e plictisit si satul, nu se stie daca o sa mai aiba job. Deci numai porcarii cand ma intorc... Parca era mai bine sa traiesc cu perspectiva concediului, decat sa treaca si sa nu mai am nici o perspectiva .

Sunt nebuna, stiu si nici nu am somn ca de la gymul asta nu mai am somn noaptea ... Apropo de gym, vroiam sa va mai spun ca azi am fost la o clasa de zumba la care a venit o latino care cred ca era "on drugs" ... Avea vreo 50 de ani si se misca ca la 20, fetelor atata energie trebuie sa fi venit din ceva chimicale, refuz sa cred ca exista in mod natural asa ceva . A avut o clasa excelenta, ne-a alergat prin sala aia de ne-am calcat pe limba, muzica super latino, numai salse am bagat din solduri .
Stiti melodia aia "Wepa" a lui Gloria Estefan ? Daca nu o stiti cautati-o pe google sa vedeti in ce ritm si viteza ne-a tinut timp de o ora si la 9:30 PM.
Ah, si sa va mai informez despre ultima moda in materie de dans, bine, asta dupa ce esti pro ... Deci pantaloni cat mai largi posibil pe picior dar cu talia joasa, cu un crac ridicat pana la genunchi, numai unul (?), si de glezna dezgolita legata o bandana, stiti voi, baticul ala cu care "ciorile" se leaga la cap. In partea de sus, maieu mulat pe trup, cu taietura de la maneca in X si pe spate sa scrie cu litere fosforescente ZUMBA.
Pe cap, la alegere, ori palarie din aia mica barbateasca sau sapca.
Bine, asta e uniforma instructorilor ... E interesant ca ei poarta pantaloni largi cu vedere la glezna si noi, populatia feminina din sala, suntem toate imbracate in pantaloni din aia mulati pe craci, ca ciclistii ... si maieuri care mai de care mai mulate si ele ... si va imaginati ca nici nu aratam ca instructorii si nici nu ne miscam ca ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Buflea, sa ne scrii impresiile tale despre Bucuresti.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Buflea, sa ne scrii impresiile tale despre Bucuresti.

In Bucuresti stau o singura zi, posibil doua - dar o sa incerc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Buflea, sa ne scrii impresiile tale despre Bucuresti.

In Bucuresti stau o singura zi, posibil doua - dar o sa incerc


Astept cu interes.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mai bine va scriu despre cum iti gasesti zen-ul pe litoralul Marii Negre . Ma duc cu cele mai bune doua prietene ale mele la Olimp, la hotelul ala cu SPA, ne-am tras cazare si pachet de masaje cu sau fara finalizare. Vedem noi care finalizeaza mai repede, eu am masa mai mare deci ma lupt cu inertia, mi-e ca pana sa finalizez si eu, amicele mele sunt deja pe podium, premiate si fericite. Noroc ca suntem numai 3, tot urc pe podium, am medalia de bronz asigurata ...

Am niste emotiiiiii, ca cu toate zumbele mele, tot cu costumul de baie cu fusta o sa apar pe scena litoralului romanesc, comparativ cu prietenele mele care nu stiu cum sa se expuna (soarelui, bineinteles ) mai bine ... mie de fapt mi-e ciuda, ca mi-e ca daca ma vede si pe mine soarele in doua piese, se ascunde repede in nori, si in semn de protest baga vant si ploaie, si nu pot sa stric vacanta miilor de turisti de pe litoralul romanesc, plus business-ul local.

Asa ca, am decis ca si vara asta sa port costumul de "mamaie", negru, intreg, cu tzitzele legate bine de gat si cu fusta care sa-mi acopere celulita de pe fund ... stiu, imi lipseste o broboada pe cap ... inca mai ezit daca sa ma expun si eu insolatiei romanesti sau sa-mi cumpar o bandana din aceea de ghetou american, cu care sa-mi leg fruntea lata-transpirata, ca sa completez costumul de baie cu care voi ataca plaja tarii mele de bastina.

Mi-am redus asteptarile la zero, asa incat daca ma remarca cineva, masata si zen-uita de la SPA, sa ma ia prin surprindere.
Va tin in (la) curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

buflea,sper sa vii cat mai repede sa te arati soarleui,ca cica de pe 10 august se cam strica vremea...

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput