PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Kari, multi ani si de la mine ... Daca ai contract nelimitat de munca, iti doresc putere nelimitata sa muncesti ... si cap limpede pe termen nelimitat.
Iti mai doresc echilibru, bucurii, satisfactii si liniste ... toate desigur nelimitate.

Dar de ce ai fost in spital, ai scris si mi-a scapat mie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

multi ani Kari

multe impliniri!!!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

LA MULTI ANI, Kari! la cat mai multe bucurii si cat mai multi ingerasi care sa faca treaba-n locul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

fac ce fac, in momentul in care decid sa ascult muzica in timp ce lucrez (azi am facut 5 rapoarte si-am revizuit alte doo ) si tot la folk ajung, si de-acolo intotdeauna o aleg pe Tatiana Stepa... maine (ca azi deja e luni) se implinesc deja 3 ani de cand ne-a lasat doar cantecele ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neatza Pinguritzelor - ce mi-a placut asta!
Sambata seara am ajuns si noi acasa, dupa un periplu prin Bucovina si Moldova. Regretam intoarcerea in cuptorul Bucuresti.


Cred ca mai stam acasa saptamana asta si apoi o stergem iarasi in lume.
Este inumana canicula asta si greu de suportat.


Kari, La multi ani! Multe pupice si ganduri bune.






--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Hello Ladies and wecome back!

Sunt pe fuga aici cat sa-i urez si eu La multi ani lui Kari.

O zi excelenta va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

La multi ani, Kari, si multa sanatate iti doresc !





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Buna, doamnelor !

Eu am fost cu fii-mea 2 saptamani la tara, unde avem o casa cu veranda si pomi fructiferi. Umbra si racoare, dar am revenit in Bucuresti (pt sotz), unde-i cald si sufocant. Ne vom intoarce la tara peste cateva zile. Acum, am treaba cu curatenia, spalatul si calcatul rufelor + gatit. Sotul ne-a simtit f tare lipsa; de-abia de ieri a inceput sa i se mai insenineze cat de cat trasaturile. Cred ca nu i-a placut deloc ca a ramas singurel in toata casa. Si eu care credeam ca se va bucura de liberatate...






allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinelor

multumesc frumos si politicos de urarile voastre sincere.

Juila, se face sa stii. ca ma bat asa niste ganduri sa reancep sa calatoresc. iar noi suntem relativ aproape, asa ca...

buflea, am fost la spital. de la coloana cervicala vine nervul C8 (ai auzit de el?) care merge pe mana pana in degetul inelar. ei nervul asta s-a gandit sa intre in greva generala si sa ma omoare cu dureri crunte si amorteli, nu asa oricum, ci doar noaptea atunci cand dormeam. de ma trezeam cu mana cumplit de amortita si dureri insuportabile, trebuia sa ma ridic din pat si sa ma plimb vre-un sfert de oara prin casa sa-mi treaca. pana s-au saturat ai mei de plimbarile mele nocturne si m-au cazat la spital.

sfat sincer ptr toata lumea, lasat-i-o cu mopul mai usor, la fel si cu celelalte treburi domestice. nu de alta, dar dauneaza la sanatate.

am uitat, multumesc mihaelei770, care a dat cu trambita aici. mihaela e prietena mea draga, ne cunoastem si in real life.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Kari, la multi ani! Sa ai parte de tot ce-ti doresti si sa fii sanatoasa!

Eu iti urmez sfatul oricum, mai moale de-atat nu pot s-o las cu mopul si treburile casnice ca n-as mai avea pe unde calca. Am avansat nitel totusi de la "nu va descaltati ca sa nu va murdariti!"

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput