PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Bird ce-o mai face, pe unde o mai fi catzarata ?

Bird a inceput lucrul , a alergat bezmetica 3 zile dupa care ieri a ramas acasa rapusa de o gripa porcina sezonul 2 .

Toti colegii de lucru erau raciti, circula o varianta de gripa porcina pe aici. Eu am facut-o si anul trecut ceva mai nasol, anul asta nu e chiar asa rau, probabil mai am imunitate. Si cu ce avant m-am dus la lucru si ce rapid am ajuns iar in concediu medical . Marti urmeaza intoarcerea la lucru, a 2-a incercare .

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Balba ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Bird, sanatate multa, la voi e iarna acum banuiesc, poate de aia circula gripa ... Dar de ce porcina ?

Alinuk, am vazut pozele alea de la intalnire ... Eu nu stiu cum arati dar cum zvonul circula ca esti slaba mi-am imaginat ca esti personajul imbracat in bej, cu zambetul larg, de care sunt agatati 2 barbati ... Unul de gatul tau si unul de palarie. Daca te- am nimerit, nu te supara pe mine, dar stii ca eu sunt cu ochii pe barbati si cautandu-i prin poza, am gasit ca 2 au pus mana pe tine, spre invidiile mele sincere .

Eu raportez ca azi am fost la gym si am reusit sa cad de pe banda ... Penibilul penibilului ...Eram la final si cascam gura la clasa de zumba din sala, clasa tinuta special pentru cei care vor sa capete certificare de instructor ... Va dati seama ca erau numai pro acolo, majoritatea dudui, majoritatea latino ... Si dansau superb, asa ca, lesinata de admiratie, am calcat pe langa banda, m-am trezit cu un picior stand si celalalt ramas pe banda in miscare, cumva m-am dat inapoi, m-am spanzurat cu castile pe care le aveam in urechi, de gat si apoi in miscare am reusit sa le rup ... si am finalizat in fund, la fundul benzii ... Tot ce va spun aici s-a intamplat intr-o fractiune de secunda, cel mai tare m-a durut gatul de la spanzuratoarea castilor. Eh, si acum sa va spun ce s-a intamplat ... S-a oprit clasa de zumba, s-au oprit si restul aparatelor, toata lumea a sarit in jurul meu, m-au asezat pe o saltea, toate astea in timp ce eu incercam sa scap de jena care ma penetra si sa le spun cat sunt de tuta ... Mi-am capatat vocea rapid cand am auzit pe cineva ca vrea sa sune la 911 ... I mean, common, nu am avut nimic, ca sa-mi faca 911, poate doar sa imi dea un nou set de casti dupa care chiar imi pare rau ... Va dati seama ce vedeta sunt acum la gym, bine ca in 2 sapt termin cu el si intru inapoi in anonimat ... Dar pana atunci ma stie toata lumea de individa impiedicata pe care o pune in koor pana si un trademill care merge lejer, in pas de plimbare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

D-aia nu m-am dat io niciodata pe banda.

Eu sunt suparata foc ca desi prestez in fiecare zi si mananc zic eu cu bun simt nu se cunoaste nimic la cantarul meu
Inca imi revin dupa cele doua saptamani de umblat brambura, abia am reusit sa aduc rufele la zi, si casa cat de cat.
Am intrat in linie dreapta cu concediul, nu mai avem rabdare nici eu dar mai ales consortul care mai si munceste. Azi dimineata m-am trezit si el cu copiii vizionau pozele de la mare din anii trecuti, probabil sa-si intre in atmosfera.

Fug sa pun masa

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Buflea

Eu am reusit sa slabesc 2 kg intr-o saptamana . Stiu ca e prima saptamana si de asta am scazut asa mult. Sper macar la un kg saptamana viitoare. M-am apucat sa scanez toata mancarea cu telefonul si mi-am stabilit 1200 calorii/zi. Am reusit sa nu depasesc cele 1200 calorii saptamana trecuta si s-a vazut la cantar. Noroc ca nu sunt gurmanda si sunt fericita sa mananc legume aburite cu peste, atata timp cat am o ciocolatica dupa . Stiati ca Milkyway are putine calorii?

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

desi m-ati primit in grupul vostru,am cam absentat,dar azi trebuia sa fac o dedicatie speciala:la multi ani,draga mea,Kariguld,sa-ti dea Dumnezeu tot ce-i bun si frumos,sanatate si fericire alaturi de cei dragi!te pup si te imbratisez!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

la multi ani, kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hali-hallo

Danke!

of, eu nu pot sa ma laud cu nimik spectaculos, ultima saptamana am cazut rapusa la datorie. capul e la locul lui, inca. cica nu se mai fac schimbari-transplantari pana in 2033, asa ca...

a, ba mi-am amintit. cand eu zaceam rapusa cu cokteiluri in vena, a venit un inger la noi si ne-a zugravit toata casa. in doar doua zile. copila mea a supravietuit unei lectii de maturitate. si a trecut cu brio.

ne-am mutat, avem deja o saptamana. inca nu am despachetat mai nimik, ocupata fiind sa-mi savurez concediul medical. iar astazi drept rasplata ca am mers la munca, ma astepta pe birou noul contract de lucru, unbefristet (nelimitat) e cel mai bun posibil cadou ce-l puteam primi. stiam de ceva timp ca voi primi unbefristet, dar stiti voi, pana nu te vezi cu sacul in caruta...

asa ca sunt fericita, dublu sau chiar triplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

La multi ani! Multa sanatate iti doresc!!

Tare mi-as dori sa ni se intersecteze cararile candva, macar pentru cateva minute...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani, Kari! Sanatate multa, fericire maxima si voie buna! te imbratisez! Sarbatorire frumoasa!!!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput