Licurici de ianuarie-februarie 2009 (168)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

M-ati zapacit cu tabletele astea. Cred ca trebuie sa caut si eu una pentru Marius ca la laptopul lui nu prea mai merge tastatura. Oare gasesc ceva ieftin si bun? (nu vreau multe :)) ).
Daiopri cat ai mai scris. Ma bucur ca mai aud si de voi si de Veronica (pe ea am citit-o ieri si nu am apucat sa raspund)

Eu am revenit cu Bogdan de la vaccin, are 8.4 kg la 8 luni si 73 cm. Mananca bine si doarme prost (cum era si Marius), acum sta in fund si incepe sa dea semne de mers de-abusilea. Gata cu boieria pe mine.
Marius a plecat ieri la Sibiu, drumul cu sageata nu i-a mai placut la fel de mult, era obisnuit ca la cuseta avea pat sa se intinda si sa se joace cu trenurile pe el. Dar a uitat de asta cand a ajuns la fratele meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

carmen vecina mea da cu 50 ron camera
nu are aer conditionat
da are curte
e okn pt bebici
de ce ati renuntat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Roxana, Cami multumesc dar din pacate nu ne ajung banutii. benzina ne omoara, plus cazarea.. plec cu parintii mei, suntem 3 adulti si 2 copii, plus ca Elena saptamana trecuta cand ne-am intors de la tara a facut tare urat la un drum de o ora. Dar problema principala sunt banii..
Mama sambata face si pomana si toate costa( deci ei chiar nu puteau pleca cu bani).
Oricum Stefan a fost intelegator, si spune ca e bine daca mergem si la "tara lui", avem norocul ca acolo sunt copii apropiati varstei lui, si are cu cine se juca. Vom pleca sambata dimineata si luam si bicicleta, si o multime de jucarii.
Pentru la anul insa voi cauta ceva din timp, ca sa fiu sigura ca nu patesc ca acum.
Este o situatie tare nasoala si nu numai la noi, acum calculam, trebuie sa platesc o rata in euro.. si cum leul a luat-o razna.... dam o groaza de bani in plus...
In fine, sanatosi sa fim, ca de restul scapam noi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

multumim de felicitari!

de ieri suntem si noi acasa; robert l a primit super bine pe victor, sa vedem cat o sa il tina...

eu pare ca ma recuperez mai usor decat la prima cezariana...



ps- miere cunosc "pozitia" e testata de la robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Am intrat special sa vad ce face Monica ... si am vazut!
FELICITARI! Sa fie sanatos si norocos! Stiu cat l-ati asteptat si sper sa va aduca numai bucurii!

Noi am fost 8 zile la Mamaia, la Phoenicia Holiday Resort unde mi-a placut la nebunie (mult mai mult ca la resort-urile din Bulgaria). Ne-am simtit extraordinar cu totii. Cu siguranta vom reveni.

Luni plecam in Italia, la scoala de balet; sunt putin indoita ca o las acasa pe Nadi. Ea nu zice nimic, dar stiu ca sufera; stie perfect unde mergem, cat stam si ca pe ea nu o luam
Ea va pleca insa cu ai mei la Targu Jiu pentru 3 saptamani (o duc si pe Ioana cand venim din Italia pentru cateva zile).

Altfel, suntem OK, Nadia a atins magnifica greutate de 13 kg ceea ce e un progres urias, sunt foarte multumita. "De vina" sunt noile vitamine, WELKID, care chiar ii fac pofta de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Porumbita bine ati revenit acasa! Recuperare si adaptare usoara! A venit lapticul?

Naty am vazut pozele pe FB, Nadia a crescut si e o frumoasa, nu mai zic de Ioana. Bafta in Italia!

Noi suntem binishor, azi e ultima zi la birou si intru si eu in vacanta 2 saptamani. Maine mergem pe la Rosiori cateva zile si dupa aceea vineri plecam la Bulgari.

Si bineinteles ca daca e vorba de plecat, trebuia sa se intample ceva: Andruska are 38.3 temperatura. Sper sa nu fie nimic si sa nu creasca.

O zi usoara tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

da, de a doua zi a venit...
sincer sunt utimita, probabil pt ca cezariana a fost pe fond de contractii la 7-8 min altfel nu imi explic

sanatate micutei si concediu reusit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

carmen vecina mea da cu 50 ron camera
nu are aer conditionat
da are curte
e okn pt bebici
de ce ati renuntat?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




cami da mi te rog pe mail sau pe pm datele contact (si mai multe amanunte - cat de deprte e plaja, dc are acces la bucatarie etc); le-as da unei prietene care cauta cazare la mare si cred ca ar tenta o sa fie curte pt ca are 2 copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

da, de a doua zi a venit...
sincer sunt utimita, probabil pt ca cezariana a fost pe fond de contractii la 7-8 min altfel nu imi explic

sanatate micutei si concediu reusit!


Ma bucur ca avenit repede lapticul, sa aveti pofta! Si la mine a venit mai repede la Andra decat la Razvi, a doua zi deja sugea mandra chiar bine.

Am fost la medicul de familie, e un pic rosie in gat (de dimineata nu a vrut fructele, a mancat lapte) si ne-a dat niste medicamente homeopate + tantum verde. Daca nu trece in 3 zile trecem pe antibiotic.

Pt orice eventualitate, am dat o fuga si pana la Matei Basarab si i-am facut o hemograma la urgenta. Ma gandesc ca daca are ceva bacterian iese la hemograma si incepem cu antibioticul, poate trece pana plecam in vacanta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Au venit rezultatele, are cateva chestii iesite din limite cum ar fi Hgb eritrocitara medie, leucocitele, monocitele si eozinofilele. I-am dat sms dr de familie si am intrebat-o daca mai astept cu antibioticul sau il luam acum si mi-a zis sa astept.

Asteptam...ce sa facem!?...sper sa fie bine si sa nu ma car cu antobioticul in Bulgaria

Mergi la inceput