Licurici de ianuarie-februarie 2009 (168)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

crisspy, noi maine dimineata plecam in "concediu" (a se citi vizitarea rudelor) si Daria avea acum 4 ore febra 38, era bleaga si mofturoasa in acelasi timp. E si rosie in gat, pe dreapta mai ales. Doar Nurofen i-am dat deocamdata.

Noua ne este imperativ sa plecam maine, si asa, de-abia am gasit locuri la cuseta pentru parcursul B.Nord-Cj.N. Si scumpe.

Ce se poate face in Bucuresti 4-5 ore? E canicula si maine, banuiesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Selene sanatate multa si voua.

Da, o sa fie caldura mare maine, mai bine va duceti undeva la umbra, Gradina Botanica e aproape de Gara de Nord. Daca va e prea cald poate in Mall... habar n-am.... nu-mi vine nimic in minte acum decat variantele astea.

Drum bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Selene sanatate multa si voua.

Da, o sa fie caldura mare maine, mai bine va duceti undeva la umbra, Gradina Botanica e aproape de Gara de Nord. Daca va e prea cald poate in Mall... habar n-am.... nu-mi vine nimic in minte acum decat variantele astea.

Drum bun!

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


Suna bine Gradina Botanica. Mai bine decat mallul, ca acolo sunt tentata sa cheltui. Si banii sunt planificati pentru... dari la stat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

da, de a doua zi a venit...
sincer sunt utimita, probabil pt ca cezariana a fost pe fond de contractii la 7-8 min altfel nu imi explic

sanatate micutei si concediu reusit!


Porumbita, mie la a doua cezariana mi-a venit laptele din prima seara. si a fost facuta la rece, nici urma de contractii. Cred ca la a doua sarcina corpul stie mai bine ce sa faca si se desmeticeste mai repede:))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Multa sanatate Andrei si Dariei! Si concediu placut!

Crisspy ce faceti, il mai operati de hernie pe Razvan?

Eu sunt cam zombi cu amadoi...imi dau trezirea la 6.30 parca se vorbesc. Si dorm amandoi cu mine in pat, mandra suge non stop noaptea, ma trezesc intepenita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Mda, noi sa vad daca mai plecam, ca oscilam intre 39 si 39 cu 2... Am intrat pe antibiotic, dar arde in continuare... Nu ma lasa sa-i pun sosete cu otet...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor, maine noapte plec la mare si stau 5 nopti la Tomis in Mamaia, daca e cineva prin zona, mi-ar placea sa ne vedem, ma sunati. Fetele din Constanta, Cami, poate ne vedem. pupici

|Snatate bolnaviorilor, sunt si eu stresata sa nu se imbolnaveasca strumfii la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Irina bafta cu copiii week-end-ul asta! Cand se intoarce sotul?

Nu-l mai operam acum pe Razvi, ne-a spus chirurgul ca mai putem astepta. Il tinem sub observatie oricum.

Andra a facut 38.9 dupa-amiaza, nu a vrut nimic de mancare azi decat lapte. Nu o sa mai plec cu ea la Rosiori, o sa meraga mami cu sotul si cu Razvi pana luni, desi tare as fi vrut sa ajung si eu sa aprind o lumanare la mormant la tati.

Selene sanatate Darie, poate isi revine totusi si reusiti sa plecati.

Patri drum bun si distractie placuta la mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Am decis sa amanam plecarea, merge tati imediat la gara sa vada cum putem schimba biletele pentru... nici nu stiu, maine sau poimaine.

Avea 38 cu 7 acum o ora, e rosie in obraji, fruntea, spatele, pieptul ii ard, piciorusele, reci, dar cu piele de gaina.

Schimbam antibioticul, se pare ca Augmentinul nu functioneaza acum.

Daca nu cedeaza si nu cedeaza, mergem la spital. Mi-e sa nu fie si altceva, la plamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Selene sanatate, si mie imi e groaza ca fix de azi ii curg mucii lui Vlad, pana acum nu a avut nimic, si tuseste un pic, imi bag picioarele :::::((((

Mergi la inceput