Licurici de ianuarie-februarie 2009 (168)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

cum mai sunt bolnaviorii?


noi acasa... momentan pici mananca si cade toropit de caldura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Sper ca toti copilasii sunt bine acum si se pot bucura de vacante si ei si parintii

Noi ne-am intors vineri de la munte, a fost f frumos, toata ziua am colindat muntii si padurilor. Vladut este indragostit de padure, nu l-am auzit o data ca a obosit pe vreun traseu oricat am fi mers, in schimb daca mergeam un pic prin statiune imediat obosea (cica) ce sa mai, sunt mandra de el, un copil de 3 ani jumate sa faca doar pe picioarele lui trasee montane e ceva!
Eva si ea fericita si in putere, doar pe ea o cara mami

O zi perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Multumim de urarile de sanatate

Suntem mai bine, acum ne "luptam" cu diareea provocata de antitermice si antibiotic, suntem pe regim. Ne facem noi bine pana vineri dimineata cand plecam.

Anna am vazut pozele pe FB, super vacanta ati avut si se vede ca lui Vladut ii place tare la munte.

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ledi, la multi ani!!! Numai bucurii si multa sanatate!

Criss, sper sa aveti un concediu placut, sa fiti sanatosi si sa nu aveti parte de niciun incident neplacut! Drum bun si te asteptam cu poze si povestiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Ledi multa sanatate si bucurii!

Gata, maine dimineata plecam...wish me luck

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Noi suntem bine, da' copilul asta al meu e Morocanila in persoana... Se stramba urat la oricine intra in vorba cu ea, maraie si rage, le interzice copiilor sa se dea pe toboganul pe care se da ea, cum nu-i faci pe plac, cum incepe sa protesteze, ba mai arunca si cu lucruri, inclusiv pe geam ori peste balcon...

Asta nu e "concediu", asta e joc de-a hotul si vardistul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ledi iti urez si aici la multi ani!!!!

crisspy cum mai sunteti?

carmen ai tai ce mai fac?

anna mama cum te descurci cu amandoi?

bety copii tai sunt frumosi foc

miere s-a intos sotul?

andre_ea am retinut aiurea sau va intoarceti in Ro?

asparagus voi cum mai sunteti?

naty nu cred ca nadia va fi suparata sa fie daor ea rasfatata bunicilor pt o perioada

roxanaz voi ce planuri de concediu aveti?

selene o sa se acomodeze cu noua locatie; eu as sta mai mult, macar cateva saptamani;


eu am fost ieri sa scot firele si nu mi le a scos pe toate pt ca s-a deschis un pic operatia pe centru; zice ca doar la suprafata insa

in afara de betadina si baneocin, aveti ideea dc mai pot da cu ceva sa se inchida mai repede?

in rest ma simt f bine, nici mie nu imi vine sa cred....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Porumbita, ma bucur sa aud ca te simti bine. Sincer n-am idee cu ce sa dai la operatie. Sfatul meu e sa te protejezi, sa nu ridici greutati, mai ales copii mai mari :). Si mie mi-a mai supurat operatia a doua oara, pentru ca il ridicam pe Tudor in brate.

In RO venim doar in concediu, in august.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Buna regasire si de la noi, am ajuns cu bine inapoi pe taram american.
Carla s-a comportat admirabil in timpul zborului, eu am ajuns franta ca nu am reusit sa dorm deloc. Carla a slabit vreo jumate de kil in Ro in mare masura pentru ca a refuzat laptele doua saptamani. A manact doar orez cu seminte de floarea soarelui (:, castraveti, morcovi, paine, actimel, peanut butter de care mi-a parut rau ca n-am adus mai mult de-aici, putina branza si ceva fructe.
A inceput sa bea lapte aici cat de cat, in prima zi a baut vreun litru cred, dar ieri si azi n-a mai vrut decat nesquick, bun si ala, ca in Ro n-a vrut nici asa. Luni o duc la gradi, pare dornica.
Eu incep sa ma stresez un pic, ca peste vreo 3 saptamani incepe scoala si mi-au dat de predat un curs de 80 de studenti si sper sa fac fata.

Porumbita, imi pare bine ca te simti asa bine, o sa se inchida si operatia, doar ai grija.

Crisspy, distractie faina!

Lisa, sunt asa frumosi impreuna puii tai!

Miere, cum te descurci? Banuiesc ca bine, acum ca te-ai si tuns ai primit un boost de incredere :)

Selene, si Carla mai facea cateodata nazuri prin Ro, cred ca schimbarea mediului are ceva de spus. Just take it easy!

Anna, cred ca esti tare mandra cu drumetul! Foarte frumoase pozele!

Niste poze din Ro mai jos
https://picasaweb.google.com/111425124628703660529/RomaniaIulie2012




Mergi la inceput