Initiativa CIVICA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Blejnar sa fie cercetat si daca este vinovat sa suporte rigorile legilor.
De A. Nastase eu as fi inca rezervat pentru ca in spate sunt convins ca e vorba de fapte muult mai grele decat cea pt care executa pedeapsa actuala. Si nici nu m-as mira sa nu fie incheiat acest capitol.
Si mai sunt si altii - destui si trebuie verificati si in cazul in care sunt probe - trimisi in judecata toti inclusiv Videanu&Co. inclusiv Patriciu&Co, inclusiv Voiculescu&Co samd. Asta va trebui sa se intample in viitorul apropiat.
Si nu doar pedeaspsa privativa de libertate ci indisponibilizarea si confiscarea averilor ilicite adica readucerea acestor valori la locul lor de origine de unde au fost furate. Exact ca orice alt bun furat.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

STENOGRAME DE CAMPANIE. Cum stabilesc liberalii politica editorial#259; pentru "presa noastr#259;" înainte de referendum. Ungureanu "trebuie dat în judecat#259;, e la 35%"

http://www.romanialibera.ro/actualitate/politica/stenograme-de-campanie-cum-stabilesc-liberalii-politica-editoriala-pentru-presa-noastra-inainte-de-referendum-ungureanu-trebuie-dat-in-judecata-e-la-35-271501.html

MRU e salvarea noastra! Daca insa reusesc sa il discrediteze adio democratie, adio Europa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ei,nici chiar asa.....sa nu exageram,ca nu tot ceea ce se vede inseamna ca e adevarat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Pentru cei care inca n-au aflat, ICCD s-a "dotat cu un vehicul electoral", asa cum spunea MRU: partidul Forta Civica.

Eu una le doresc mult succes, si tot ce pot spera e ca in iarna voi avea cu cine vota! NR m-a dezamagit, nu mai sunt la fel de entuziasta in sustinerea neconditionata a unei alte formatiuni politice, dar din tot ce am vazut/citit/ascultata pana acum, MRU e singurul care dupa parerea mea merita, asa ca cel putin pentru moment, Forta Civiva are un vot in alb de la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Pentru cei care inca n-au aflat, ICCD s-a "dotat cu un vehicul electoral", asa cum spunea MRU: partidul Forta Civica.

Eu una le doresc mult succes, si tot ce pot spera e ca in iarna voi avea cu cine vota! NR m-a dezamagit, nu mai sunt la fel de entuziasta in sustinerea neconditionata a unei alte formatiuni politice, dar din tot ce am vazut/citit/ascultata pana acum, MRU e singurul care dupa parerea mea merita, asa ca cel putin pentru moment, Forta Civiva are un vot in alb de la mine!


si forta asta nu are aceeasi esenta ca si nr?!.. astea sunt partide de buzunar sau de 3 luni, sa le fie de bine si la cat mai multe partidulete de unica folosinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Vai Mickyyy, ma deceptionezi!
MRU asta este atat de gonflat ca nu suporta ca secunzi decat personaje ca Pirpilii, ca Talmacean ce-l dau in delir toate televiziunile cum se da in spectacol, ca musiu Ferrari si altii asemenea mai mult sau mai putin cunoscuti dar toti cu acelas profil: IQ moderat si bani multi!
Neamtu sigur ca da din buze pt. ca nu putea sa fie promovat atata timp cat putea deveni concurent.
Discursul lui MRU l-am ascultat si pot sa spun ca sunt sigura ca si-a dat toata silinta de care era capabil sa scoata cat mai mult din el, dar saracul nu cred ca a convins nicio sectiune din electorat.
Categoric nu are nicio sansa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

MRU e doar de sezon.Lumea nici nu stie cine e....a,ba mai aud comentarii de la o categorie,batranii....asta e tanar si vrea sa-si faca avere...cam asa gandesc batranii..ma rog,persoanele peste 60 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Vai Mickyyy, ma deceptionezi!
MRU asta este atat de gonflat ca nu suporta ca secunzi decat personaje ca Talmacean de-l dau in delir toate televiziunile cum se da in spectacol, musiu Ferrari si altii asemenea mai mult sau mai putin cunoscuti dar toti cu acelas profil: IQ moderat si bani multi!
Neamtu sigur ca da din buze pt. ca nu putea sa fie promovat atata timp cat putea deveni concurent.
Discursul lui MRU l-am ascultat si pot sa spun ca sunt sigura ca si-a dat toata silinta de care era capabil sa scoata cat mai mult din el, dar saracul nu cred ca a convins nicio sectiune din electorat.
Categoric nu are nicio sansa!



MRU e cu mult peste nivelul oricarui politician actual. Neamtu nu-i ajunge nici macar la degetul mic, iar oamenii de care s-a inconjurat, sunt de departe cei mai curati din politica noastra (nu fara pata, dar fara dosare penale, afaceri cu statul de notorietate, sau altele de genul). Discursul lui MRU si interviurile date sunt nu doar de un bun simt extraordinar, dar si foarte coerente si logice!
MRU are sanse foarte mari, si tocmai din cauza asta e atacat din toate partile. Antenele, OTV-ul se simt amenintati, si atunci toaca tot ce pot.

Mada, nici n-ai tu idee cati batrani au auzit de MRU si ar fi gata sa-l voteze . Dar e normal sa nu fie pe placul PNL-ului, pentru ca unul ca si Crin nu are nicio sansa in fata lui, daca ai vazut stenogramele PNL se punea la cale o campanie contra lui pentru ca in sondaje crescuse semnificativ.

Uite aici ultimul sondaj, facut nu tocmai de o firma PDL-ista sa zici ca aveau vreun interes:

http://www.evz.ro/detalii/stiri/The-Money-Channel-Institute-MRU-crete-n-sondaje-Crin-Antonescu-se-prbuete-999674.html


Batalia prezidentiala se anunta echilibrata, finala urmand a fi disputata intre Crin Antonescu, votat de 32,4% dintre romani, si Mihai Razvan Ungureanu, pentru care opteaza 27,1% dintre respondenti. Comparativ cu rezultatele sondajului The Money Channel Institute din luna aprilie, diferenta dintre Crin Antonescu #351;i Mihai Razvan Ungureanu s-a redus de la 16,4 procente la numai 5,3 procente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Mickyyy, chiar mi-as fi dorit sa fie MRU asa cum il prezinti tu!
Din pacate nu este si nu va fi never!Este doar o fantose a unor politicieni disperati dupa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Mickyyy, chiar mi-as fi dorit sa fie MRU asa cum il prezinti tu!
Din pacate nu este si nu va fi never!Este doar o fantose a unor politicieni disperati dupa putere!


Il cunosti personal, sau cunosti oameni apropiati lui care ti-au confirmat asta? Ma indoiesc, pentru ca am avut ocazia sa citesc in ultimele zile cateva din mesajele lui nedestinate publicului larg (ma rog, pot fi citite de oricine care stie unde sa le caute, pentru ca locul unde se afla este public ), si crede-ma ca nu e nici pe departe asa cum il crezi tu.
Repet ce am spus si inainte, e un candidat periculos pentru multi, incepand chiar cu proprii "aliati" (gen Neamtu de la Noua Republica) si asta e motivul pentru care cea mai mare parte a presei il vorbeste de rau!

Mergi la inceput