intretinerea la bloc

intretinerea la bloc | Autor: nikol24

Link direct la acest mesaj

Zilele trecute cand am platit intretinerea administratora mi a atras atentia in legatura cu faptul ca fetita mea nu este trecuta la intretinere.
Fetita mea vine acasa 2 zile pe saptamana atunci cand eu sunt libera in restul saptamanii sta la soacra mea.Soacra mea sta la curte si nu pot sa aduc nimic prin care sa demostrez ca fetita sta acolo,ceva gen o adeverinta ca la bloc.
CUm pot sa i demonstrez administratorei ca fetita mea nu sta la mine?
CAt trebuie sa stea o persoana la mine ca sa fiu obligata sa o trec la intretinere?
Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

15 zile sau mai mult pe luna.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

eu de ex nu l-am scos pe sotul meu de la cheltuieli, desi vine acasa odata la 1luna jumate chiar doua si niciodata nu sta 15 zile. motivul este ca suma pe care as economisi-o este infima, nu merita toata tevatura, avand in vedere ca sunt contoare individuale in fiecare apartament.

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Poti aduce o dovada ca fetita locuieste acolo, fiecare imobil- casa, apartament are o carte de imobil unde sunt trecuti toti locuiorii.
14 zile pe luna poate sta oricine ca musafir, asa este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

Multumesc asa credeam si eu 14 zile
Eu prefer ca de suma pe care o economisesc sa i cumpar ceva fetitei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Dar cat e suma in cauza?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Dar cat e suma in cauza?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


la mine in bloc era vreo 30-40 ron de persoana (e vorba de cheltuielile comune...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

In jur de 100 150lei pe luna,nu avem apometre sau alt fel de contorizari si eu zic ca banutii aia i cheltui cu fi mea mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Iti tebuie o adresa catre asoc de proprietari prin care sa soliciti scoaterea din evidenta a persoanei Z pe perioada X-Y intrucat Z este plecata pe perioada respectiva la bunici.

Nu uita sa faci 2 exemplare si sa ceri numar - uneori "mai uita" sau "mai pierd" solicitarile.

Nu exista limita de timp(X-Y). Ideea este ca sa nu depaseasca 15 zile la voi acasa.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikol24

In jur de 100 150lei pe luna,nu avem apometre sau alt fel de contorizari si eu zic ca banutii aia i cheltui cu fi mea mai bine.

,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''



100-150 lei lunar/pers. doar cheltuielile comune pentru intretinere?? Adica ceea ce se plateste la asociatia de locatari? Mi se pare ENORM!! Eu, cu familie de 6, ar trebui sa platesc 6-900 lei intretinerea/lunar, DOAR intretinerea ?? Pai mai pun putin si ne platim chiria aici, unde cheltuilele astea de intretinere(+apa curenta) sunt incluse in plata chiriei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

100-150 lei/pers/luna in total (precis) au sistem pausal.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput