**Prichindei nazdravani 2008!** (26)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Bonjour de zi !

Sunt intr-o pauza de la prajit chiftele asa ca spun pe fuga...

Nyny multumesc pentru cafea , chiar ca nu am baut pe ziua de azi. Ma bucur mult ca reusiti sa ajungeti la mare, noi...nu cred. Bugetul maica, bugetul.... Poate o sa plecam si noi o fuga la Lepsa . Hai ca mai aveti putin si fuga la "apa mare" .
Sa traiasca nuna mare, ca e mandra ca o floare . Yuhuhu.... O sa fii frumoasa ca intotdeauna .

Alina, saraca piele...pune-i iaurt la greu. Ceva pozici ?

Dupa amiaza parca am mai face o tura la balaceala, da' sunt cam multi nori...vom vedea.

Va ...si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Buna fetelor!
Am intrat sa va salut dupa o absenta destul de mare...scuze, nu sunt in cea mai buna stare...
Mariana, multumesc pentru cadou ...chiar am nevoie de asa ceva...Concediu placut! sa va intoarceti sanatosi, cu bateriile incarcate la maxim.
Nyny, sa aveti parte de vreme frumoasa, balaceala maxima si ...spor la castele.
Alina, ma bucur ca ati reusit sa iesiti la mare!
Tatiana, Magda multi

Si noi am stat 9 zile la mare...a fost ok...Teo a stat numai in apa, a alergat pe malul marii la greu...
Acum e cu niste aerosoli ca tuseste de ceva vreme si nu scapam nici cum...
toti prichindeii si toate mamicile si va doresc sanatate multa.
Scuzati-mi intrarile cam rare pe DC...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop

Bonjour de zi !

Sunt intr-o pauza de la prajit chiftele asa ca spun pe fuga...

Nyny multumesc pentru cafea , chiar ca nu am baut pe ziua de azi. Ma bucur mult ca reusiti sa ajungeti la mare, noi...nu cred. Bugetul maica, bugetul.... Poate o sa plecam si noi o fuga la Lepsa . Hai ca mai aveti putin si fuga la "apa mare" .
Sa traiasca nuna mare, ca e mandra ca o floare . Yuhuhu.... O sa fii frumoasa ca intotdeauna .


_

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**



mmmm yammy yammy.. chiftele... arunca si spre noi o portie..

cat despre mare.. ne-am mobilizat ca altfel pateam ca anul trecut (cand nu am dus copiii nici macar o zi).. am cautat oferte mai de Doamne ajuta, sa impacam si capra (aka liniste, comfort, curatenie, etc) si varza (aka bugetul)

... si multam' de 'complemente'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinita_g

Buna fetelor!
Am intrat sa va salut dupa o absenta destul de mare...scuze, nu sunt in cea mai buna stare...
Mariana, multumesc pentru cadou ...chiar am nevoie de asa ceva...Concediu placut! sa va intoarceti sanatosi, cu bateriile incarcate la maxim.
Nyny, sa aveti parte de vreme frumoasa, balaceala maxima si ...spor la castele.
Alina, ma bucur ca ati reusit sa iesiti la mare!
Tatiana, Magda multi

Si noi am stat 9 zile la mare...a fost ok...Teo a stat numai in apa, a alergat pe malul marii la greu...
Acum e cu niste aerosoli ca tuseste de ceva vreme si nu scapam nici cum...
toti prichindeii si toate mamicile si va doresc sanatate multa.
Scuzati-mi intrarile cam rare pe DC...

Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"


Doinita welcome back! Te asteptam cu drag ori de cate ori gasesti un pic de timp sa scrii doua-trei vorbe despre voi.

uaaau.. 9 zile la mare.. desfatare nu gluma! Pai si cu toate astea faceti aerosoli artificiali?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Neatza... o va tenteaza?


Noi suntem inca in pregatiri de concediu.. Mara ma intreaba in fiecare zi daca sunt rechini si balene la mare.. zic: nu sunt mama, eventual doar ceva alge la mal sa fie. Apropo, fetele care ati fost pe litoral anul asta... cat de curata e apa?


si o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna ziua !

Nyny, o sa servesc cafeluta cu mare placere . Spor la bagajeala. Daca nu-ti raspund fetele poate gasesti pe "goagal" recenzii despre starea plajelor. Draguta Marushca......imi imaginez ce fel o sa reactioneze si Dav cand s-o vedea la "apa mare" .

Doinita, . Bine ai re-venit ! Insanatosire grabnica Teodorei . E greu cu tuseala asta. Doar ce am scapat si noi de ea cu sirop expectorant si acc 100, aerius si ketof. In schimb se vaita ca ii face "piu piu" in ureche.... Suntem in tratament cu otipax.... Si noi am sperat anul trecut sa scapam de niste muci cu care plecasem la mare. Ash...degeaba ne-am aerosolit dimineata si seara ca la intoarcere pana n-a luat antibiotic n-a scapat....

Alina, ti-au mai trecut arsurile ? Nu ne-ai povestit cum s-a distrat Delia .

Noi ieri i-am mai tras o plaja si multa balaceala. Doamne, ni se incretise pielea de atata stat in apa . Marti plecam o saptamana la munteeeee.... De azi dimineata fac liste si para liste si putem sa evadam macar la munte.

si s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop

Buna ziua !

Nyny, o sa servesc cafeluta cu mare placere . Spor la bagajeala. Daca nu-ti raspund fetele poate gasesti pe "goagal" recenzii despre starea plajelor. Draguta Marushca......imi imaginez ce fel o sa reactioneze si Dav cand s-o vedea la "apa mare" .

Noi ieri i-am mai tras o plaja si multa balaceala. Doamne, ni se incretise pielea de atata stat in apa . Marti plecam o saptamana la munteeeee.... De azi dimineata fac liste si para liste si putem sa evadam macar la munte.

si s-auzim numai de bine!

_

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**



Pai atunci spor la bagajeala si voua. Super ca plecati la munte.. racoare, aer curat. Sper sa ajungem si noi, adica ar fi ideal daca i-am duce si la munte vreo saptamana pe copii (stiu, intind coarda)..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

La Constanta pe plaja la Modertn erau alge la mal dar nu foarte multe, ce ma bucur pentru voi ca mai puteti sa iesit la munte va invidiez, Mariana si Nyny spor la bagajealasi distractier maximala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Salutare !


Sunt pe ultima suta de metri la bagajit.... Maine facem ultimele cumparaturi si marti dis de morning via "Leapsa".... Trebuie sa-mi verific listele sa nu fi uitat ceva, ca daca uit numai eu sunt "di vina"....

Nyny, drum bun si vacanta de vis !

Alina, sa fii cuminte !

S-auzim numai de bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Distractie placuta tuturor si o vreme superba

Mergi la inceput