**Prichindei nazdravani 2008!** (26)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Buna dimineata, va servesc cu o cafeluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:



Ce mai faceti fetelor ? Mi-a fost dor de voi !
Ne-am intors si noi de saptamana trecuta, dar nu prea am avut timp net . Pe scurt despre noi. A fost foarte frumos exceptie facand faptul ca eu am plecat la drum cu tuseala si temperatura . Si cand mi-am revenit a trebuit sa plecam.... M-am bucurat ca Bianca s-a simtit bine acolo si asta a fost lucrul cel mai important . Mai am cateva zile si incep muncile...

Va si sper ca sunteti bine cu totii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana ma bucur ca v-ati simtit bine si imi pare rau pentru tine ca ai fost bolnava.
Noi suntem bine,cu treburile domestice ca de obicei, curatenie, mancare, copil scos afara, mai putin timp pentru mine si hobby-urile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Helou, helou...

Ce mai faceti fetelor ? Bem o cafeluta? Va astept (daca aveti timp) !
Eu sunt pe baricade la munci , incerc sa ma odihnesc....
Si-acum sa raportez "pataniile" din cele 3 saptamani de co :
Bica:
- ochi umflat din cauza unui tzantzaroi;
- basicutza la picior de la papucel;
- faringita dupa ce ne-am intors de la munte (apa rece de izvor);
Eu:
- temperatura si tuse care m-au tinut o saptamana;
Omu':
- nas si ochi umflati din cauza intepaturii unui bondar (petrecuta in ultima zi la munte).

Deci ca o concluzie, n-am avut timp sa ma plictisesc....
La care se mai adauga si mofturile Biculinei la masa.... Maine o sa postez pozicile de la munte. Acolo a fost foarte frumos mi-ar fi placut sa mai stam o saptamana .
Si ca sa inchei cu o perla de-a Biancai "Mami, imi aduc aminte ca acolo la tine in burtica era intuneric..."



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:



Buna dimineata ! Va astept la si fresh-uri de fructe !
Eu una nu mai vreau calduraaaaa.... Azi e jale...41 de grade....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Pentru cine doreste sa ne vada, am pus pe picasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

hello hello... unde-i cafeaua? Mariana sarumana... ma asteptam sa gasesc si un batz langa.

Da' ce de patzanii in cateva zile.. sper ca v-ati refacut deja. Si noi (eu si Dav) ne-am intors sanatosi de la mare si in aceeasi zi am dat-o in tuse, dureri de gat&co si singura explicatie plauzibila este ca de la aerul conditionat ni se trage. N-am curatat filtrele alea niciodata.. ar cam fi cazul.


Alinaaaa ce mai faci?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Foarte frumoase pozele, se vede ca v-a priit iesirea la munte. Ce fericita e Bianca.. imi place de ea ca are atitudine cand pozeaza (la fel ca mama ei).. iti seamana foarte mult, Mariana.

Vreau si eu la munteeeee!!!! Mi-ai facut pofta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana ne bucuram pentru tine, foarte dragutza Biencutza iti seamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Fetelor multumesc mult ! Ce ma bucur ca sunt si persoane care spun ca Bianca seamana si cu mine.... Majoritatea mi-au spus ca-i leit taicasu' aka socrela....
Pe cand pozici si de la voi ?
Voi cum reusiti sa suportati caldurile? Azi noapte m-am trezit din somn din cauza ca aveam senzatia ca ma sufoc. Cica de joi incep temperaturile sa mai scada .

si revin ca dupa 3 saptamani de stat acasa s-au adunat stiva !

Mergi la inceput