Bobocei de sept-oct 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna dimineata, bulinici !
Azi schimbam prefixul la 30, yuhuuuu !
Am fost ieri la Fundeni dupa rezultate, analizele sunt bune, mi-au scos Aspenterul si am trecut pe Femibion2 (1/zi) + Magne B6(2/zi) + No-spa(160mg/zi). O luna stam cumintei si apoi avem morfologia de trimestru 3 si ne intoarcem pentru analize la Fundeni. Sper sa fie bine si atunci !
Am mers ieri la 3 dupa amiaza prin soare si caldura, nu mult, dar vreau sa spun ca a fost foarte tolerabil. Asa ma seaca televiziunile cu isteria lor, ne fac sa ne incuiem in case si sa nu mai iesim. Aveam emotii, ma si vedeam picand in freza de la canicula. Dar m-am hidratat bine si am mers pe la umbra, am luat metroul si apoi taxi si a fost totul ok.

Azi nu ies, ca nu mai am de ce, dar isteria vad ca e in floare la tv... lume nebuna, zau!

O zi usoara sa aveti !

Edit. Lory, mergi intr-un mall, incearca pentru rochite pe la Debenhams, H&M (la unirii au mai multe hainute de gravi), la Next. Mai e un magazin, Rococo, special pt gravidute, au si vanzare online (+magazin in baneasa mall)...aa, si mamaboutique.ro au lucruri frumoase foc, dar un picut mai scumpe (au o problema cu site-ul, trebuie sa dai scroll in jos ca sa vezi produsele)

Bebe dragonel Andrei sau dragonita Iris la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Fetelor, cum va spuneam azi plecam la mare la balaceala O sa iau laptopul cu mine ca acolo am net. Nu vreau sa mai raman in urma cu cititul ca asa greu imi este sa recuperez De data asta mergem in mangalia cu niste prieteni...nu am fost niciodata acolo dar sper sa fie ok.
P.S Bob, exact asa iau si eu magneziu si no-spa, mai putin femibion...eu iau elevit
Va pupic

lalu85 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Salut!
Sunt bine,dar a venit Moni (sora-mea mai mica) pentru curatenie,mutat mobila scos mocheta etc .asa ca o sa cam lipsesc de peste tot cateva zile,ma simt doar foarte obosita fara sa fac mare lucru.
Apropo ma termina psihic sa nu pot face ce trebuie facut si sa stau sa ma uit,e naspa rau asa,dar na nu am de ales...

Distractie placuta celor care mergeti la balaceala sau prin alte locuri!
Lulutza sanatate multa sotului1
Corina sunt cu gandul la tine!

29+

Mihnea Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Bob felicitari pentru schimbarea prefixului!
Ma topeste catelusa ta ,e o scumpica!

29+

Mihnea Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dimineata mamici!

Ma bucur ca sunteti mai bine!

Lulutza, ma bucur pentru soti tau ca se simte mai bine, cu siguranta isi va reveni in totatalitate cat de curand Chiar m-ai facut si pe mine curioasa cu acele cursuri pe care urmeaza sa le faci. Abia astept sa ne povestesti ce si cum

Bob, uuu 30! Felicitaaari si sa treaca cat mai usoar saptamanile care vin pentru tine

Lalu Mai ai un pic! Cu siguranta te vei descurca formidabil in timp ce noi vom pune majoretele pe forum sa te incurajam

Astazi schimbam si noi la 27 saptamani! Evident ca iarasi am uitat sa schimb la semnatura Dorm pe mine la capitolul neuroni.

Ce sa va spun de noi, bobul nostru este f activ insa de dimineata am tras o sperietura groazava. Aseara m-am culcat nervoasa si spumegand, aparent fara motiv si azi dimineata dupa ce m-am dus la baie, m-a lovit o durere jos, cam in dreptul ovarelor si undeva din vagin spre buric. Burticul era tare mai mult intr-o parte, nu peste tot. Am bagat un no-spa si am stat in pat plangand de spaima Bob-ul nu misca deloc si nu aveti idee cat de tare m-am inspaimantat.. Stiu ca v-am mai intrebat, dar nu am retinut de nicio culoare, cum se manifesta la voi contractiile?

Abia astept sa scap de venitul la birou, ma omoara caldura si statul pe scaun si stress-ul

Va

26+ cu

-= Love life, live love =-
Bobocelul nostru[img=http://lmtf.lilypie.com/Fgsvp3.png[/img]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Citat:
citat din mesajul lui anidaz

Bob felicitari pentru schimbarea prefixului!
Ma topeste catelusa ta ,e o scumpica!


Multumim si multumim! Daca ai vedea-o cat de scumpa e, cum ne iubeste si moare dupa noi. Alearga de la unul la altul, eu mereu ma asez pe trepte si vine si mi se urca in poala sau imi sare in spate cand se ascunde de C. E totala Sunt tare trista ca nu avem loc pentru ea, sa stea ca lumea, e chinuita tare. Inca ii cautam stapan

Tu sa ai grija si sa stai ca oul, practici aruncatul cu privirea la curatenie

Bebe dragonel Andrei sau dragonita Iris la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Neata burtici cuminti,

Lalu: drum bun la mare, sa fiti cuminti si sa va bucurati de relaxare cateva zile! Si eu mi-as dori la mare....dar o sa plecam la munte cateva zile, parca imi place mai mult racoarea!
Asa e , organismul tau se pregateste incet-incet de marea intalnire cu bobocelul!Iti scrisesem experienta mea ca sa vezi ca mai e cel putin 1 luna pana iti vei tine in brate puiul .
Chri 70: astept si rezultatul de la urocultura si abia apoi o sun pe dr mea. Oricum incerc sa negociez cu easa ma lase 2-3 saptamani sa incerc sa reglez prin alimentatie, sa refac analizele pt anemie si daca e nevoie iau ce-mi prescrie. .Oricum anemia e frecventa in sarcina dar intr-adevar tb combatuta, nu e de joaca cu ea.
Cate saptamani ai? Sarcina usoara si bobocel cuminte iti doresc!
Bob: waw 30 saptamani ! Bravo si pt rezultate. Si noi tot pe femibion 2( nu chiar in fiecare zi ) si magne b6.
Lory: mai sunt cateva hainute dragute pe happy mommy, dar cam scumpute.I-am vazut la un babyexpo si tin minte ca tricourile erau f faine ca material si haioase ca imprimeu. Cum o sa o cheme pe noua dra din familie ? V-ati hotarat?
Anidaz: cumintica te rog, ai treaba mult mai importanta, sa cresti bobocelul!Te simti mai bine , nu-i asa?Spor surioarei tale.

Noi suntem bine , cam obosita dar mergem inainte cu toate...
Va pup pe toate,

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Multumesc pentru griji fetelor,sunt cumintica,sincer nu stiu daca fiind fara ajutor as fi rezistat sa nu fac nimic,dar asa e sora-mea cu gura pe mine si cum sunt un pic viteaza imi iau portia de mustruluieli si ma opresc
Kytana la mine se manifesta asa:dureri suportabile in spate la baza coloanei ,apoi dupa cateva minute junghiuri in burta de-mi taie respiratia insotite sau nu de intarirea burtii,sau celelalte cred ca sunt cele BH,cand mi se intareste pur si simplu burta in fel de fel de forme depinde cum sta bebe,dar fara nici un fel de durere.

29+

Mihnea Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Adina, nici eu n-am voie sa ridic un pai. Risc tipete (inclusiv de la socrii) si daca ridic un scaun...UN SCAUN!!!! Iar sotul... urla direct: "daca vrei sa dormi la ma-ta toata viata, mai ridica tu cutare lucru!" Deci o iubesc pe mama, dar n-as sta bot in bot cu ea tout la vie

Junghiurile dureroase sunt nasoale si trebuie monitorizate, dar BH-urile (le-a descris bine Adina) sunt perfect normale in ultimul trimestru. Eu am cateva BH pe zi, chiar daca-s odihnita si cu vezica goala si totul e ok.

Bebe dragonel Andrei sau dragonita Iris la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Multumesc de raspuns Adina! Ma bucur ca aud ca esti mai bine si eu zic sa te bucuri ca ai ajutoare, Oricat de greu ar fi sa acceptam ajutorul, este cel mai bine pentru noi.
Corinuk, cum mai esti? Cum te mai simti?
Dani, ce mai faci? Cum mai e vremea pe la voi?
Stella, ce mai faceti?

Prietena mea are DPN maineee!! Va naste natural cu epidurala, la Elias. Aseara am intrebat-o daca are contractii, de dop, daca si-a facut bagajul. Cred ca am innebunit-o. Am eu mai multe emotii decat ea Se pare ca grasunica ei nu da insa semne ca ar vrea sa iasa. Oricum, va povestesc cum decurge, macar sa ne pregatim psihic.

Ramona, am apucat sa citesc despre Iulia, daca ai informatii noidespre ea, te rog sa ma tii si pe mine la curent. Dumnezeu sa o ocroteasca!

27+ cu

-= Love life, live love =-
Bobocelul nostru[img=http://lmtf.lilypie.com/Fgsvp3.png[/img]

Mergi la inceput