Bobocei de sept-oct 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

Am mai recuperat din urma dar tot mai am.

Lulutza multa sanatate sotului!!

Daniela super oferta la carucior! Sa-l folositi cu placere si sa aiba bebe parte de plimbari placute cu el!

Lalu, vacanta placuta la mare. Eu n-am avut probleme cu intratul in apa nici acum si nici la sarcina trecuta. Chiar ma relaxa o baita in mare seara. Si eu merg doar dimineata intre 7.30 si 10.00 si seara dupa 18.00. Lory e innebunita dupa nisip si mare. Ar sta in apa toata ziua daca ar fi dupa ea.

Abia astept si eu sa merg la control joi sa-mi vad bebitza. Am facut analizele de trim II si au iesit bine.
Vorbeati de kg luate - pana acum am luat 9. Dulciuri nu prea mananc. Asa am patit si la Lory - am luat in total 19 kg pe care am reusit sa le alung in 6 luni. Sper din suflet sa reusesc si acum..

Am citit de reducerile de prin magazine. N-am reusit sa ajung nicaieri si tare as fi vrut sa mai iau cate ceva.

In alta ordine de idei - stiti de vreun site cu rochii elegante pentru gravide sau daca imi puteti sugera ceva modele. Am o nunta pe 28 iulie si nu stiu ce voi imbraca. Nunta la care de altfel voi merge singura ca nu vne sotzul pana atunci.
Ramona parca spunea ca are sotul plecat si parca mai eera cineva dar am uitat . Al meu e plecat din februarie si vine abia la jumatatea lui august. .



Dana, mami de Loredana Georgiana (06.11.2008) si 25+ Teodora !
POZE LORY


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryd

Am mai recuperat din urma dar tot mai am.

Ramona parca spunea ca are sotul plecat si parca mai eera cineva dar am uitat . Al meu e plecat din februarie si vine abia la jumatatea lui august. .



Dana, mami de Loredana Georgiana (06.11.2008) si 25+ Teodora !
POZE LORY





Lory si sotiorul tau e marinar? Al meu e plecat de la inceputul lui februarie.... de regula 5 luni pe vas , 2 luni acasa...


Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

Da Ramona, tot navigator! Contractul asta e de 6 luni! Nu stim inca cat va sta acasa, speram ca macar 2 luni.

Dana, mami de Loredana Georgiana (06.11.2008) si 25+ Teodora !
POZE LORY


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Fetrelor eu cred ca burtica mea sa mai lasat...asa trebuie sa se intample? si vroiam sa va intreb, in special pe cele care mai aveti un copilas pt. ca voi mai aveti o nastere la activ....la cate saptamani ati nascut? adica dureaza chiar 40s sau pot si si 38s? Am vazut ca unele femei nasc cam pe la 38s....daca e asa inseamna ca mai am cam 4 saptamani? woow....imi este ff frica

lalu85 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalu85

Fetrelor eu cred ca burtica mea sa mai lasat...asa trebuie sa se intample? si vroiam sa va intreb, in special pe cele care mai aveti un copilas pt. ca voi mai aveti o nastere la activ....la cate saptamani ati nascut? adica dureaza chiar 40s sau pot si si 38s? Am vazut ca unele femei nasc cam pe la 38s....daca e asa inseamna ca mai am cam 4 saptamani? woow....imi este ff frica

lalu85 33+ cu


Experienta mea : La prima fetita DPN -ul era 4 decembrie, burtica s-a lasat cam pe la mijlocul lui octombrie(pe la 33s) si am nascut pe 14 noiembrie la 37 sapt si 1 zi. Si mie mi-a fost fff frica mai ales ca eram '' incurajata'' de doamnele mai varstnice cu : vai , s-a lasat burta, mai ai putin si nasti!!! ..imi venea sa dau cu ele de pamant

nu strica sa-ti intrebi medicul, e de fapt singura parere avizata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Lalu, eu stiu ca e normal spre sfarsitul sarcinii sa se lase burta, se pregateste bb de decolare :).


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giulia_S spune:

Buna burtici!
Lalu 85, incearca sa te linistesti, burticile nu sunt toate la fel; daca totusi simti ca nu e in regula, du-te fuguta la un control si ai sa vezi ce-ti spune medicul tau; la mine n-am avut probleme cu lasatul, dar am vazut gravidute care-si faceau aceleasi griji ca si tine si au dus sarcina pana in 40.
Concediu placut tuturor burticilor, faceti-va toate poftele!
La sfatul unei mamici de pe forum, va povestesc despre pernele ptr gravide care, incepand cu luna a 4-a devin din moft, necesitate. pe www.pernegravide.ro sunt 2 modele, ambele f comode (eu am adorat perna Bastonas, si acum dorm cu ea!). Tot acolo, daca va ganditi din timp sa faceti achizitiile ptr camera lui, este si o varianta de set de lenjerie ptr patut, cu tot ce-i trebuie lui, cel putin un an si jumate; sfatul meu e sa va opriti la perna, puneti pe altii sa va ia cadou (pe care oricum vrea sa vi-l ia) lenjerii si chestii pt bebi.
Sarcina usoara si la cat mai multe surprize si senzatii placute din partea burticii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

buna seara burticutze !!!

va multumesc pentru toate urarile de bine ! se pare ca au ajuns pana la noi ! Florin se simte deja mult mai bine ; temperatura s-a diminuat iar starea febrila si de oboseala i-a disparut aproape de tot ! maine va ramane acasa ( i-a dat medicul scutire ) si imi voi continua practica de mama ... am "papusa " de experimentat !!! saracu ' cred ca mai bine i-ar fi fost de pleca la munca ... numai nu l-am infasat cu scutece !!!

vreau si eu in vacanta cu burtica la soare ( un mod de a spune )... eu sunt mai rau ca un peste ... nu cred ca as rezista departe de apa ... atentie la valuri si la temperatura apei ... s-ar putea sa fie mai placuta seara ...
stiu ca e recomandat de a sta putin cu apa sarata pe piele ( face f bine si la piele si corpului in general ) ...dar nu mai stiu daca acum se recomanda asta sau mai mult clatirea imeiata pentru a nu risca diferite boli ... nu stiu cat de curata e apa ... nu vreau sa sperii , dar mai bine va informati ...

eu tot spun ca merg la cursuri speciale in piscina (pentru gravidutze) ... nu am mai avut timp si nici nu stiu pana la ce luna e recomandat de facut ... nu vreau sa risc contracii sau alte alea ...
in schimb astazi am fost si mi-am facut programare pentru luni la 11 la kineto ( aici e obligatoriu de avut o kineto la nastere ) ... sunt f curioasa ce se va intampla !!! am sa va povestesc ... stiu doar ca luni voi fi singura ; la urmatoarele vizite ( obligatorii in total -9 ) vom fi mai multe mamici !!! sunt curioasa !!!

va doresc o noapte linistita cu vise frumoase !!!

29 + Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Multumesc fetelor pt raspunsuri nu sunt ff ingrijorata, in sensul ca nu mi se pare ca este ceva in neregula, adik eu ma simt bine doar ca observ ca se produc niste schimbari care sunt normale si trebuie sa se intample....doar ca sunt ff emotionata, parca nu-mi vine sa cred ca ma am asa putin si spuneam ca imi este frica de momentul nasterii in sine, indiferent cand se va produce... pe o parte abia astept sa-l vad pe bb, dar pe de alta mi-e frica rauu intelegeti voi ce vreau sa spun
sa ne ajute DD sa fie totul bine....

lalu85 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chri70 spune:

Corinuka, pe mine ma tot bat contractiile. Cel mai mult ajuta superhidratrea (4 l de apa pe zi), odihna si magneziu. De fapt eu sunt la pat de 3 luni.

Ilinca, ce ti-a prescris medicul pt anemie?

Mama ingerasului Sebastian

http://lbdf.lilypie.com/Cekpm4.png

Mergi la inceput