Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {25}

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

eu Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

la discutiile despre diversificare nu ma bag ca-s in pom, doar citesc si bag si eu la cap..

Amelia, am vb ieri cu Lali la telefon, astept sa stabiliti voi unde ne intalnim sambata..eu abia astept sa va vad si sa vad si printisorii.
poate o iei si pe Andra

as mai scrie, dar tre' sa-i dau copchilului sa manance..



********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Buna fetelor!

Nu am citit nimic din capitolul asta. Promit sa recuperez!

Noi suntem bine, Filip a inceput sa papae constant bine, a luat f bine in greutate in ultima sapt, acum are 6600 g.

Sper sa ne hotaram si noi cand/unde plecam in vacanta..

Miha, nu cred ca mai ajungem in Cipru anul asta..

Dimineata am vizionat filmuletul cu Mishu al Cristinei si sunt inca



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, eu sm procedat ca si letitia. Masa de legume nu si-a schimbat ora. Era la 12-13. Fructele la 9-10.
Am inceput cu suc de fructe. Dupa cateva zile supa chioara de legume. In 4-5 zile am inlocuit complet masa de lapte cu supa d-aia. Apoi vreo doua zile i-am supa crema, iar a treia zi direct piure. Si direct cantitatea pe care a vrut/o. Adica 150-160 gr, cam cat manca ea de fel la ora aia. Apoi a inceput lupta cu fructele. Desi am inceput cu suc de fructe, mara cu greu manca. Pana s-a constipat si i-am dat para

Leti, nici eu nu credeam, si inca nu cred :)) adica nu am rabdare si timp si nervi sa fac asta. Mai ales ca se tot ineaca, iar eu nu-s sperioasa dar asta face urat eu ii fac piure in fiecare zi, poate poate..
Azi a mancat jumatate de piersica. Asa intreaga, a molfait la ea.

Miha, eu nu i-am dat gris pana mai tarziu. Nu stiu ce sa zic.

Sophia, bine ai revenit. David a avut torticolis cumva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Filip mananca asa:
9- LP (minim 140 ml)
11- fructe (simple/cu cereale)
14- supa
17- san
20-21- LP (simplu sau cu cereale)
nopatea mai papa 1-2 ori san, iar peste zi la fe, ii dau cand doreste.

Problema la noi este ca nu vrea sa mai adoarma decat cu tzitzi, in pat. Nu mai accepta suzeta.

Ana, nici mie nu mi-a revenit menstruatia. Data trecuta mi-a revenit dupa 7 luni.




Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Nici eu n-am menstruatie si cand mi-a facut eco sapt trecuta mi-a zis ca nici nu-mi vine prea curand.
Mi-a curs putin dupa ce mi-a montat steriletul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

torticolis?? ce o mai fi si asta?
nu a avut si nici nu mi-a zis nimeni pana acum, am fost cu el si la pediatrie si oftalmologie si ortopedie, i-am facut o caruta de analize, nimeni nu mi-a zis nimica.
in afara de un icter prelungit si o anemie la nastere nu a avut nimic pana acum.

sa va intreb pe cele cu baieti..cum stati cu decalotarea??
pe mine toti medicii care mi l-au dezbracat la piele m-au "certat" ca nu muncesc suficient si o sa ajunga copchilul la cutit.
ma puse ultimul medic la care am fost sa ii fac de 3 ori pe zi acum
sunt destul de perfectionista de fel, dar cu treaba asta parca vad ca o dau in bara..

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Citat:
citat din mesajul lui anahadasa

Citat:
citat din mesajul lui aly_k

Mi-a venit si mie prima menstra,iar fetita nu imi refuza sanul


Alina de Isabella Andreea
[14.12.2011]

Chiar mai e cineva fara menstruatie, ca mine?

Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei - 26 dec 2011)




eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui sophia_m

torticolis?? ce o mai fi si asta?
nu a avut si nici nu mi-a zis nimeni pana acum, am fost cu el si la pediatrie si oftalmologie si ortopedie, i-am facut o caruta de analize, nimeni nu mi-a zis nimica.
in afara de un icter prelungit si o anemie la nastere nu a avut nimic pana acum.

sa va intreb pe cele cu baieti..cum stati cu decalotarea??
pe mine toti medicii care mi l-au dezbracat la piele m-au "certat" ca nu muncesc suficient si o sa ajunga copchilul la cutit.
ma puse ultimul medic la care am fost sa ii fac de 3 ori pe zi acum
sunt destul de perfectionista de fel, dar cu treaba asta parca vad ca o dau in bara..

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -





noi il decalotam seara la baitza k se mai inmoaie putzulik la apa si nu-l doare asa tare....si noi muncim dar nu este decalotata complet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Buna tuturor!
La multe lunite sarbatoritilor din ultimele zile: Sara, Toma, Maria Elisa, Adela Alexandra, Cristian, Patricia Maria, Alexandra, Ariana si Sofia Ioana!

Eu sunt intoarsa pe dos, Maria sta de luni acasa din cauza eruptiei de pe piele, nu stie nimeni ce e, am fost cu ea si la spital si la pediatra si am aflat doar ca nu e alergie, ci mai degraba o infectie virala, un fel de boala a copilariei dar ne-clasica, pentru ca nu o deranjeaza nimic, nu are mancarimi, nici usturimi si nu face nici febra. Asa ca nu ni s-a dat niciun tratament, asteptam sa treaca de la sine. Si nu ar fi nicio problema, pe corp se mai estompeaza dar pe picioare arata rau de tot, parca ar intepa-o cineva cu mii de ace mici, sunt sangerii bubitele. Nu stiu ce sa-i mai fac. Acum au inceput sa arate rau si in zona chiloteilor, o dau cu Sudocrem de la sora-sa si parca-parca e mai bine, dar nu trec...
Colac peste pupaza, ieri a inceput sa urineze din 5 in 5 minute asa ca sotul i-a incalzit apa si a pus-o intr-o butelcuta din cauciuc ca sa stea pe ea. In timpul asta a lasat-o pe cea mica in carucior si a rugat-o pe Maria sa se uite la ea, ca sa nu planga. Nu stiu ce-a facut Maria, cert e ca s-a rasturnat caruciorul cu Johanna cu tot, noroc ca era bara pusa, dar fata a alunecat pe sub ea, a cazut pe parchet cu piciorusele, cu burta apoi cu fata. A inceput sa-i curga sange din nas, i s-a umflat nasul, m-a sunat Cristi disperat la serviciu, am venit acasa intr-un suflet, am plecat cu Johanna la spital, acolo au vrut sa ma interneze ca s-o tina sub observatie pentru ca e foarte mica si a cazut cam de la 1 m distanta direct pe parchet. Nu am vrut sa raman la spital, prefer s-o observ de acasa, asa ca am iesit pe semnatura. Mi-a spus ca abia peste 3-4 zile, dupa ce i se dezumfla nasul, ne va putea spune daca il are rupt sau nu. Pana atunci stau cu frica in san si-mi vine sa-mi smulg parul din cap. Eu mi-am rupt nasul in copilarie si stiu ce inseamna asta... S-au tinut lant ghinioanele de noi zilele astea...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara





uf.... multa sanatate fetelor, tin pumnii sa fie totul bine cu Johanna si Mariei sa-i treaca cat mai repede!

Mergi la inceput