Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {25}

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

my lady nu am lapte praf in casa,ca nu i-am dat niciodata,ca papa LM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Salutari si de la mine. Stiu ca am o activitate jalnica pe forum, dar din pacate e scuzabila, caci am avut tot felul de nelinisti care m-au impiedicat sa impartasesc cu voi momentele unice din viata mea de mamica.
As vrea sa va spun despre ce e vorba, caci am nevoie de informatii, dar as prefera sa o fac intr-un mod privat. Am gasit pe fb grupul, dar nu stiu cum sa accesez la el. Cine ma poate ajuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

apropo tot de madam Bilic, va recomand "Traiesc, deci ma abtin" - sfaturi de bun simt pentru un stil alimentar sanatos, fara diete.

se descarca gratuit de aici
http://doctorbilic.ro/cine-este-doctorbilic

gata, i-am facut suficienta reclama pe ziua de azi dar chiar imi place tipa, mi se pare ca spune numai lucruri de bun simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Ileana o sa-ti spun eu dak o sa pape legumele k noi am inceput cu fructele..de vineriincepem si noi cu morcov si patrunjel
sa-i cumperi soacrei o ruleta sa masoare morcovul in lungime dar si in grosime
la ce masa ii dai legumle? si fructele cand le incepi la ce masa le introduci(e cel mai bine dimineatza k sunt energizante)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aly_k

my lady nu am lapte praf in casa,ca nu i-am dat niciodata,ca papa LM

Alina de Isabella Andreea
[14.12.2011]


atunci adauga-i LM!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellenii

Salutari si de la mine. Stiu ca am o activitate jalnica pe forum, dar din pacate e scuzabila, caci am avut tot felul de nelinisti care m-au impiedicat sa impartasesc cu voi momentele unice din viata mea de mamica.
As vrea sa va spun despre ce e vorba, caci am nevoie de informatii, dar as prefera sa o fac intr-un mod privat. Am gasit pe fb grupul, dar nu stiu cum sa accesez la el. Cine ma poate ajuta?

Mami de bulina mica (29.01.2012)


ZI-MI in PM numele tau de facebook-iti trimit cerere de prietenie si apoi te adaug in grup!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Eleni-ai fost adaugata!Sa aprobe administratorul grupului...adica Alice sau Ligia!Io n-am calitatea asta!

Si apoi esti in grup.Vei putea scrie!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ligia, , pai asta nu-i teorie de aplicat pe Andrei sau pe Tudor, ca astia mananca lingurita cu castron cu tot si cu jumatate din mana noastra dreapta! Sunt convinsa ca Andrei va manca si legumele!Ii dau legumele la masa de la ora 10, practic, a doua masa din zi. Ca si tine... Habar nu am cand voi introduce si fructele la care dintre mese sa o fac. Dupa d-na dr, in final, schema trebuie sa fie asa:
6-7 lapte
10-11 fructe
13-14 legume+carne
17-18 cereale
21-22 lapte
Evident, treptat fructele amestecate cu iaurt sau branzica, la fel si cerealale. Iar legat de cereale mi-a spus exact ce spuneau fetele cateva capitole in urma: nu are nevoie de cereale ACUM pentru ca aratacum arata, dar cand va incepe sa se miste va slabi si va avea nevoie si de calorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellenii

Salutari si de la mine. Stiu ca am o activitate jalnica pe forum, dar din pacate e scuzabila, caci am avut tot felul de nelinisti care m-au impiedicat sa impartasesc cu voi momentele unice din viata mea de mamica.
As vrea sa va spun despre ce e vorba, caci am nevoie de informatii, dar as prefera sa o fac intr-un mod privat. Am gasit pe fb grupul, dar nu stiu cum sa accesez la el. Cine ma poate ajuta?

Mami de bulina mica (29.01.2012)

elenni bine ai venit pe FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Ileana, aceleasi teorii le-am auzit si eu pe la timisoara, schema de diversificare pentru Vladut e aceeasi, cu o singura exceptie, ora 17 cereale - o sa-i dau mai bine branzica sau iaurt. Noi o sa incepem diversificarea la 1 august si ma bate gandul sa-i bag la masa de seara cerealele ca poate nu se mai trezeste, dar mai studiez, azi dimineata am vazut cas-a trezit mai mult de sete ca nu a mancat.

Cum va descurcati cu caldura, ca noi ne topim. Ziua stam inchisi in casa cu toate gamurile baricadate si numai seara iesim cate o ora si atunci deschidem si geamurile.

Mergi la inceput