Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {25}

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

alice nu rade,hai sa-ti spun de m-am enervat pe biata fata daca eu nu stiu care-i treaba cu lp respectiv ceai cand am citit ca ii da ceai de ori pe noapte am crezut ca 2 biberoane tepene cu ceai ,deja ma gandeam la 200 -300 de ml si cred ca instinctul de mama din mine a simtit sa-l apere pe David,in fine azi sunt cu capul.

Uca sorry

Ileanaaaa ,bravo mami ,tre sa-l vizitez si eu pe Andrei ca vad ca are efecte benefice.


Interesanta doctorita asta a ta.

Alice nu pot sa divulg nimic e top secret


Gabriela te servesc cu placere si hai sa ne vdm odata ca de cate ori te-am invitat si o luam si pe Simonell.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

apropo tot de madam Bilic, va recomand "Traiesc, deci ma abtin" - sfaturi de bun simt pentru un stil alimentar sanatos, fara diete.

se descarca gratuit de aici
http://doctorbilic.ro/cine-este-doctorbilic

gata, i-am facut suficienta reclama pe ziua de azi dar chiar imi place tipa, mi se pare ca spune numai lucruri de bun simt

Mamica Iuliei (24 ian 2012)



f interesanta cartea!!!!!!!! pune link-ul si pe facebook la grup pt ca e f ok ce scrie acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

Uca, am nascut cu doamna doctor Claudia Sai..e ginecologul meu de ceva timp si am avut norocul sa lucreze in spital de anu trecut din octombrie..e si mai aproape de mine spitalul asta...a fost f bine, numai k nu am mai vrut sa stau in spital...am nascut duminica noaptea si miercuri dimineatza am fost acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

Uca, am nascut cu doamna doctor Claudia Sai..e ginecologul meu de ceva timp si am avut norocul sa lucreze in spital de anu trecut din octombrie..e si mai aproape de mine spitalul asta...a fost f bine, numai k nu am mai vrut sa stau in spital...am nascut duminica noaptea si miercuri dimineatza am fost acasa...


unde stai Mady k malaxa e langa mine/
?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

ah Ligia, nu stau chiar langa Malaxa, ziceam asha ca e mai aproape de mine....stau la piata Minis.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

ah Ligia, nu stau chiar langa Malaxa, ziceam asha ca e mai aproape de mine....stau la piata Minis.....

pai stai aproape eu stau la morarilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Gabrielarusu sa iti traiasca pitica si sa fie sanatoasa si eu tot din ploiesti sunt, dar locuiesc in buc. Ce mi-ar placea sa ma reintorc acolo, numai ca lucrez aici si mi-ar fi greu cu naveta....dar cine stie....e pe wishlist.
Legat de borcanele:ce parere aveti despre cele de la dm? Am vazut ca sunt curate ca si ingrediente si mai sunt si bio. Nu am incercat inca, dar am prietene care sunt foarte multumite, nemaizicand ca sunt ok ca pret. Acum, nah...unii medici mai si fac reclama la unele produse...ca si mie imi lauda produsele nestle ca tot asa fusese si vizitase fabrica si totul e super mega extra....asa ca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Altesa: . Si eu tot cu lm in hranesc si stiu ca e cel mai bun, ca nu ii trebuie nimik altceva gen apa, ceai, etc....nu eram nebuna sa ii dau litru de ceai/ noapte!
Vrem si noi pe grupul de pe fb, please.....ca sa ma laud si eu cu david al meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

la multe lunite Adela si Cristian!!!!
fetelor am si eu cateva intrebari:
1.in ce transportati bebe cu masina,mai e buna scoica,ca edy nu mai are loc in ea,acus ii iese capul afara,si stiu ca daca iese capul nu mai e ok,daca ies picioarele nu are nimic.m-am uitat la scaunele auto grupa 9-18 kg,dar nu cred ca sunt ok,pentru ca sunt de la aprox 9 luni si puiul meu abia are 5,plus ca sta in el aproape in fund.
2.ma imi ziceti si mie o data va rog cum faceti iaurtul si branzica de casa!
mama ce bebeloni aveti ileana si ligia.al meu s-a nascut cu 5,260,dar acum abia are 8,7 si 72 de cm,asta nu ca m-as plange :).
bb edy papa la pranz legume,am incercat si gatite de mine,dar alea chiar le detesta,am incercat si borcanele de la hipp,am gasit ceva care il papa cat de cat,dovleac cu cartof,seara papa gris,ala il adora.am incercat dupa mass cu piure de mere cu pere,dar nu i-a placut,prefera sa suga fructele.
ii mai bag cateodata fulgi de orez in laptele de la 10 seara,dar nu ii prea tine de sat.
cereale i-am dat cu banane,dar face alergie si altceva aici nu gasesc.
maine mergem din nou la doctora si cer trimitere ca sa clarificam treaba cu galca,dar de ieri mi se pare ca se face mai mica.
multi pupici la mami si la bebici si o noapte minunata va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

la multe lunite Patricia Maria,Alexandra,Ariana si Sofia Ioana!!!!!!

Mergi la inceput