Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {25}

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Lexi - Numai bine printeselor! Doamne ajuta sa va reveniti repede si sa intrati in normal!
Sophia - Welcome back! ia zi tu cate ceva si despre slabit! Sunt sigura ca ai inceput ceva! Ce faci si cum merge?

la multi ani bbilor ce se sarbatoresc zilele astea!

Ne-am intors si noi de la tzara, revin diseara cu noutati despre noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui UcaBooboo

Citat:
citat din mesajul lui tebligia
uca ma cauti pe facebook la ligia lapadatu-tebeasa si te introduc eu in grup



Ti-am dat request.

Mamica fericita a lui David ( 19.12.2011)



nu mi-ai dat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Citat:
citat din mesajul lui megbeng

dragi mamici de bulgarasi, revin pe aici cu o intrebare: in prima luna in care imi va intra pe card indemnizatia va fi pe o luna sau pe doua? postnatalul s-a terminat pe 6.05, dosarul l-am depus pe 10.05. pe mai primesc ceva banuti (in afara de restul de salariu aferent celor 6 zile..)?

multumesc!




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

Vei primi salariu pe intervalul 06.05 - 31.05 si toata luna iunie!

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

mai fetelor raman tampita,sa vad ca, acasa se gasesc mai multe lucruri pt bb decat aici.
scaun de bb de la 0-18 kg,deci cel al lui tudor,e beton,am vazut si prezentare video...aici abia l-am gasit,la pret dublu...
cereale de toate felurile....si eu care vroiam sa imi aduc lp si borcanele de aici in concediu,pai cred ca gasesc mai multe acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui anahadasa

Citat:
citat din mesajul lui aly_k

Mi-a venit si mie prima menstra,iar fetita nu imi refuza sanul


Alina de Isabella Andreea
[14.12.2011]

Chiar mai e cineva fara menstruatie, ca mine?

Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei - 26 dec 2011)




Da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Am ametit cu diversificarea asta si nici n-am inceput-o .
Nu stiu cum o sa ma descurc dar stiu ca trebuie, bine ca mai am o luna sa ma documentez , noi suntem ok doar ca m-am saturat de caldura asta , nu iesim din casa decat seara sau dimineata pana in ora 10,00 si asta doar asa prin curte.
A reusit si Bia mea sa cada din pat intr-o dimineata saptamana asta, am luat-o cu mine in pat si am lasat-o la margine si s-a tot frichinit in pat pana a ajuns in patru labe pe parchet , a plans putin si apoi gata.Si eu care credeam ca n-o sa mi se intample. acum cand plec din camera si doarme pun pernele in jurul ei sau o pun in patut ,cand nu doarme o pun in patut.Suntem tot pe LM si inca n-am inceput diversificarea as vrea sa incepem la 6 luni.Doamne ajuta!
Imi pare rau pt ce a patit mititica de Johanna , imi vine sa plang cand aud astfel de intamplari , Doamne ajuta sa fie bine si sa nu fie rupt nasucul!
Ileana felicitari pt ambitia de a tine acea dieta ! Incerc si eu de cateva zile sa ma abtin de la dulciuri si fainoase , am reusit cat de cat , mai mult de atat nu pot sau nu am inca vointa necesara si in toamna am si cununia religioasa , sper sa mai dau cateva kg jos pana atunci, dar mi-e f greu pt ca inca alaptez exclusiv si mi-e foame tot timpul .Ce sa fac ?!
Inca nu mio-a venit menstruatia dar nici nu mi-e dor de ea .
Si nu in ultimul rand La multi ani sarbatoritilor de azi!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

multumim mult pentru urari!!!
Mihacor imi pare rau ca nu gasesti in Germania scaun Iglesina, pe mine m-a contaminat Aerlilian si l-am cumparat (din magazin) si sunt super incantata de el. In schimb eu imi aduc din Germania multe lucruri si pentru bebe si pentru noi pentru ca mi se par mult mai bune din punct de vedere calitativ, iar daca mai prind si o oferta e mai bun si pretul. sa sti ca iti poti comanda scaunul si ti-l trimite oriunde in tara, iar cand vi acasa il ai...
ma bucur nespus cand aud ca unii bebei mananca pireuri si altele cantitati uriase comparativ cu ce papafetita mea, care dupa max 5 lingurite nu mai vrea si gata, numia laptele o mai potoleste, si atat m-am documentat referitor la diversificare si imi facusem planul si surpriza nu vrea si nu o incanta mancarea. Nu vreau sa va demoralizez pe cele care inca nu au inceput diversificarea dar eu asta am patit.
Ligia, am facut o "husa" scaunului, deci eu cum am 2 maini pe stanga cand e vorba de croitorie, am luat un cearsaf si am facut 5 gauri cu foarfeca in el pe unde intra centurile, acum trebuie sa imi demonteze sotul centurile ca sa il pot pune. Pacat de frumusete de scaun ca i-am stricat aspectul cu carpa aceea pe el dar na pana o sa cumpar husa lui speciala e ok



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Ne-am intors si noi de la tzara de cateva zile. Am fost ok acolo dar Eva s-a cam plictisit ca nah e sat micutz si nu prea am avut unde sa o plimb, multe muste...Dar a fost ok per ansamblu...
Acum suntem pe lapte praf seara, ii dau san cat este si completare LP. Doarme mult mai bine, la fel si eu si adoarmea muuuult mai usor seara. Asta a fost decizia mea ca mi se parea ca obosesc si chinui copilul fara rost...
Cateva zile am avut o senzatie neplacuta ... dar dc fata e bine, asta este!
Acum suntem acasa din nou si murim de cald. Plus ca un vecin a spart un perete 3 zile la rand in intervalul orar 07:00 dimi - 20.00 seara. Pickhammer + burghiu.............Groaznic a fost! Bubuia de ziceai ca se darama blocu'! Dar Eva a dormit de amiaz' ..... foarte ciudat, nu?
Eva e foarte energica se trage din brate in toate partile si ii place grozav dupa ce ajungem in parc sa o iau in brate si sa ii arat arteziana, porumbeii...plimbarea in general!
Ane Maria - Tu spuneai la un mom dat ca ai sunat sa intebi de dos de indemnizatie! unde ai sunat? Ca aici la noi dosaru' se depune la Directia pt prot copilului si asistenta sociala, dar am sunat acolo si am vorbit prin diverse birouri si toate doamnele alea amabile imi ziceau ca nu la ele, ca ele se ocupa de copii cu handicap, etc... Sa merg pana acolo nu am energie si timp...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

Citat:
citat din mesajul lui anahadasa

Citat:
citat din mesajul lui aly_k

Mi-a venit si mie prima menstra,iar fetita nu imi refuza sanul


Alina de Isabella Andreea
[14.12.2011]

Chiar mai e cineva fara menstruatie, ca mine?

Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei - 26 dec 2011)




eu :)

Mamica Iuliei (24 ian 2012)

eu

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui anahadasa

Citat:
citat din mesajul lui aly_k

Mi-a venit si mie prima menstra,iar fetita nu imi refuza sanul


Alina de Isabella Andreea
[14.12.2011]

Chiar mai e cineva fara menstruatie, ca mine?

Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei - 26 dec 2011)




Da, eu.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput