Bv Andrrreea,Danett&Alina! Hai Carmina&Anaoi! (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

sa va povestesc ce am patit

ptr prima data dupa cateva luni am simtit si eu racoare de a trebuit sa ma acoper pana sub gat.fac haz de necaz.am dormit si eu putin de amiaza si m am trezit cu niste frisoane de am crezut ca se rupe si patul cu mine.nu a tinut mult maxim un min dar a fost la o intensitate la care m am speriat.va spuneam si de dimineata ca ma simt putin cam ametita.acum ma simt parca mai slabita ca zilele trecute.
maine merg la dr sa imi scoata si firele si poate imi spune el de la ce mi s a intamplat.eu banuiesc ca ar fi vreo lipsa de calciu?????
de mancat am mancat bine,de dormit am dormit

scuze ca va ametesc in fiecare zi cu problemele mele dar sunteti singurele la care va povestesc tot.


si asta nu ar fi tot....de aseara cred ca m au lovit si niste puiuti de depresie.imi vine sa plang mai tot timpul nu stiu cum sa ma furisez pe la baie sa nu ma vada nimeni.chiar si acum plang

deci va povesteam ca rafael la primit neasteptat de bine pe fratiorul lui.il iubeste si dragaleste de cate ori are ocazia ar cu toate astea il vad schimbat si parca suparat.nu vrea sa mearga sa se joace cu copii.azi s a rugat si taicasau si socrii de el sa mearga la strand si nu vrea.el zice ca vrea sa stea cu bebe dar eu stiu ca de fapt ma vrea pe mine.il iubesc si il dragalesc mai mult ca inainte nu am vrut sa simta nici o diferenta dar il va ca se uita mai ciudat cand il iau eu sau tatal lui in brate.am crezut ca sunt eu paranoica si mi se pare si nu am avut treaba pana aseara cand m a intrebat sotul nu ti se pare ca rafi e mai suparat?si atunci zici ca m a lovit cu ceva in cap si imi vine sa plang intruna.nu stiu ce sa fac???cum sa ma impart?toata atentia mea este asupra lui si cu toate astea el sufera dar nici nu vrea sa se arate.

hai ca v am facut capul calendar scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

of, e greu sa te imparti, stiu

Lasa orice regula deoparte, fii relaxata si nu il indeparta de tine.Daca vrea sa stea cu tine lasa-l.Daca nu vrea sa iasa, sa nu iasa.Daca nu mananca, sa nu manance, etc.Daca vrea sa doarma cu tine, sa doarma.
ESTE DOAR O FAZA!Implica-l in activitatile tale dar nu spune : asteapta sa il schimb pe bb " ci asteapta sa termin treaba asta si vin la tine.Nu da vina pe bb pt orice Da-i timp sa se acomodeze si nu o lua in tragic.
La mine a durat adaptarea aproape un an, am facut multe greseli, sper sa fii invatat ceva din asta...
Am invatat ca in ochii unui copil nu exista niciodata dreptate, el oricum se va simti nedreptatit.
Daca tu esti angoasata si elo sa fie!
Deci acordati-va timp!!!!! sa va obisnuiti in noua formula
Si nu spune tu esti mare si el e mic pt ca diferenta asta va fii toata viata, mereu unul mare si altul mic
Povesteste-i de el cand era mic, ce facea, arata-i poze, filmulete...

Ai mei sunt acum ca timbru si scrisoarea , sa vdm daca bambinao sa ii dezechilibreze

Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Delia dear, pe langa faptul ca esti o femeie foarte frumoasa, esti si un inger de fata.....tu iti pui probleme ca esti rea cu nebunul? My God! Sincer, eu m-as razbuna din rasputeri cu tot ce as prinde! Ma amuzam ca acum cateva zile, m-am trezit din somn plangand ca am visat ca al meu ma inseala si l-am trezit din somn, si i-am promis ca daca face asta, il otravesc! Si nu glumesc! Poate nu chiar sa il omor, dar macar sa vomite vreo 2 saptamani
Oricum, eu zic sa incerci sa te bucuri de BB si sa te reorientezi caci chiar ai cu ce!

Citat:
citat din mesajul lui Delia21

GABRIEL BUN VENIT PE LUME pui scump si mult asteptat!Norocul,Bucuria,Iubirea,prosperitatea si pofta de viata sa fie cu tine in fiecare clipa!sa o bucuri pe mami in fiecare zi de acum incolo si sa o iubesti mult!
ARUBA,domnul tati vine vineri;eu ziceam ca nu ma poate dezamagi mai mult decat a facut-o pana acum,ei nah...m-am inselat;ieri la amiaza il sunai...la munca si eu il intrebam una si el imi raspundea cu totul altceva....si pe un tot nespus de urat,ah....sa nu uit sa mentionez tanara de 23 de ai...a raspuns la celular,iar el ca sa-i arate ce....mare barbat fioros e el...imi vorbea si facea pe durul,apoi seara imi explica el...tampenii;l-am facut a la usa cortului;sa mai spun ca pe 14 iunie i-a facut el ei party surpriza de ziua ei;sincer...vreau doar sa nu imi pierd mintile,dar.....sincer,moral sunt la pamant din cauza lui,ce sustinere...,asa ceva nu exista in mintea lui...Imi pare rau ca simt asta dar as vrea sa nu-l mai vad niciodata!!!! Sunt suparata pe el...cum nu am cuvinte sa spun.I-am spus sa isi inchirieze masina pentru cele 3 zile cat sta caci nu-l vreau in masina mea;hotelul e la minute de spital,il las pe Rudy sa doarma cu el acolo,eu vreau sa stau noaptea cu Laila la spital;i-am spus sa nu mai vina luna asta deloc la noi si cand vine chiar supralicitez si i spun pana pleaca mama pe 12 septembrie sa nu-i vad mutra pe acasa ca sa ma pot bucura de mama si de copii fara sa stiu de el;simt nevoia sa fiu tare rea cu el,cred ca multe altele ar fi de cel putin un milion mai rele;sincer ,ar merita sa nu mai stiu de el...,sa-l dau in judecata pentru sustinere financiara si sa fac si pe nebuna;uite de ce nu e bine niciodata sa judecam de ce unele se fac scorpii...pai merita genul asta de om altceva?Azi nu l-am sunat deloc,i-am trimis doar un mesaj de o propozitie in care i spuneam ca Laila noastra face o luna azi,credeti ca l-a dus mintea,sufletul....sa sune si sa-mi spuna ceva pentru ea sau de ea,NU,exact nimic!!!Ce mai avem un tata...sa nu-i piara multi inainte...Mii de scuze...pentru cele scrise...dar nu imi pot permite sa innebunesc din cauza unui mos libidinos caci asa il vad si i-am spus-o!

noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Buna fetele,
Va pup si va multumesc pt sustinere!
La noi este la fel, tot 2 in 1. Mirunica este la locul ei, vioaie ca de obicei. Acum... Asteptam momentul in care va fii ea pregatita pt iesirea in societate. Oricum a spus dr ca daca nu vrea pana martea viitoare "ii dam un bobarnac"

Felicitari Delia si Laura! Va pup si abia astept sa intrati cu detalii si poze cu bb-ii!

38 + Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Ali,of mai...ma pui si pe mine pe ganduri cu Rafi al tau.Sper sa nu sufere si Lucas...desi acum e incintat.
Aici se dau vitamine si acid folic pe toata perioada alaptarii.Iar daca dupa nastere ti-a scazut fierul,trebuie neaparat sa iei supliment de fier.
Eu am baut un sirop naturist care contine fier si are avantajul ca nu constipa.








www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



37+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Of, mai Ali , are dreptate Dana, poate e doar o faza.Si, Tudor se comporta ciudat si e mai mare ca Rafi. A zis si Ilenuta ca trebuie sa ne comportam altfel cu ei, dar eu nu stiu cum. Incerc, sper sa reusesc.Am vazut-o pe Laura care se simte nu bine, foarte bine. Bebe Andrei e un scump si un grasunel si seamana cu taticu foarte bine. Credeti/ma ca de la laura nu are nimic.Fleur, o sa -i transmit Laurei mesajul tau. Carmina, am vazut, tot 2 in 1, te asteptam.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

felicitari, laura! multa sanatate si noroc lui bebe andrei!

carmen, cand ai timp, poate ne spui cum a fost nasterea la medlife; ce analize/ eco ai platit in plus fata de pachet? ce ti-ai luat in bagaj? multumesc


33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daconst

Eu am baut un sirop naturist care contine fier si are avantajul ca nu constipa.





ce sirop? un link ceva? ca imi vine sapt viitoare o ruda din germania si as ruga o sa imi aduca

ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Hello dragelor, va citesc "din 3 in 14" de vreo 2 luni, de cand am inceput renovarea care parca nu se mai termina, incerc sa ma obisnuiesc cu ideea ca e posibil sa nasc si casa tot plina de praf si de moloz sa fie... Imi lipsesc zilele cand mergeam la servici si va citeam non-stop, mai si scriam din cand in cand, acum nici nu mai stiu la ce capitol am ramas, ca sa incerc sa recuperez.
Deocamdata BB-le meu nu da semne ca ar vrea sa iasa, colul este inchis, am ceva dureri menstruale dar nicio contractie propriu-zisa. Dr. ma bate la cap sa facem cezariana pt ca e mare (4300 gr), eu ma incapatanez sa sper ca - daca facem - macar vom face cezariana 'la cald', altfel... parca l-as avorta, cu cezariana programata (el sta linistit acolo si noi il scoatem obligat-fortat cand vrem noi, ca asa vrem noi, nu ca ar fi el gata sa iasa! - gargauni de neuron gravid).
Luni o sa mergem din nou la control si probabil tot atunci vom programa cezariana, pe 12 sau 13 iulie. Intre timp caut metode care sa-l faca sa vrea sa ne vada mai repede...
Felicitari proaspetelor mamici, multa putere celor care mai au de stat cu BB-ii in spital si nasteri usoare celor care inca sunt 2 in 1.


28+
MTHFR - A1298C heterozigot (Metafolin, DHA-250, Prenatal Caps, utrogestan, probiotce)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui niccostea
Intre timp caut metode care sa-l faca sa vrea sa ne vada mai repede...


sex
dat cu aspiratorul
spalat pe jos
spalat grupuri sanitare (si ce mai implica aplecari)
.
.
.


36+

Mergi la inceput