Bv Andrrreea,Danett&Alina! Hai Carmina&Anaoi! (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Danette,

Si eu simt la fel cu mainile..imi amortesc degetele atat de tare, incat am momente ca scap obiectele din maini. Nu sunt umflate, dar ma dor. In schimb, picioarele imi sunt fff.umflate...le mai linistesc cu reprize de dusuri cu apa rece.

Si sotul a zis ca-mi ia bateria de la masina, ca altfel ma tenteaza zilnic sa ies. E foarte suparat pe mine cand stie ca nu raman la pat, in casa.





36+


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Alina,stai calma,ca la fel sunt si am fost si eu si nici urma de diabet.Din contra,sunt hipoglicemica.
Sa fii bucuroasa ca bb e mai mare,daca era mai mic nu era nici asa bine.
Nu te nelinisti,ca si bb al tau e din categoria greilor se pare.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



37+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hola burtici si mamici!


HAI CARMINA!!!!



am aterizat si io pe aici n-am putut sa intru mai dvrm pt k nu ma simt excelent azi am dormit pana la 11 apoi a venit tati pe la mine si noroc k era aici k mi s-a facut rau mi-a luat tensiunea si aveam 8.5!!! n-am avut niciodata tens asa de mica m-au luat caldurile, stare de lesin...mi-a facut rpd o cafea si mi-am revenit. acum am ramas singurik si stau in pat cuminte k tot moale ma simt...
mai tarziu sper sa ma mobilizez sa fac un ratatouille k mi-e pofta si mi-am cumparat deja legumele

delia - la multe lunite sanatoase micutzei Laila
bea - nu fii necajita. poate totusi se intoarce micutza k inca mai e timp abia astept sa merg si io luni la dr sa vad cum sade si cate kg are k io n-am mai luat nimik in plus...
ioana - welcome back! o sa intreb luni de negi k acum n-am fost la dr meu k e plecat la congres

vad k predomina BBii cuminti poate avem toate noroc si facem odiseea piersicutzelor cuminti

hai k pana am scris io mesajul mi-au venit si rezult de la analizele de ieri...am cateva chestii cu rosu prin hemoleucograma...habar n-am ce inseamna +leucocitoza cu neutrofilie (vad k asta e frecventa in sarcina aproape de termen)+prezenta flora bacteriana in urina deosebit! asta k sa ma alatur si io clubului aruba, iuly - vin si io din urma
aku astept urocultura vineri si sa vad ce mai iese si pe akolo+ce zice dr luni...tt sarcina am fost ok cu urina si aku la sf trebuia s-o fac de oaie

Roxy
36+ AMR 4 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Alina, eu zic sa te linistesti, poate ai gresit data UM, poate ca asa e bb mai mare.Dr e de incredere?

Freedelia, data viitoare nasti direct acasa!
Ai grija si menajeaza-te ca sa te recuperezi.
Astept sa imi zici cum imparti

Roxi puy, imi fac ochii patratele k-urile tale!!
In spital cand imi scadea tensiunea sau ma simteam mai slabita raspunsul tuturor ( asist., dr.) era : BEA APA!!
Am avut si eu stari din astea si am tensiunea mica de fel, in jur de 9,5...
Iar dr mi-a zis ca daca nu consum zilnic 3 l de apa se vede in urina ( si mie mi-au iesit leucocite crescute in urina la ultimele analize)
I-am spus ca nu pot sa beau atata apa/suc/lichid pt ca imi vine sa vars ...ma chinui oricum
Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Roxypuy,

Si eu sunt hipotensiva...si un remediu natural de crestere a tensiunii (in afara cescutei de cafea) este , asa cum a zis si Ilenutza, APA!. Sa bei multa apa, ajuta la dilatarea vaselor de sange si la reglarea tensiunii. Eu, in aceasta perioada, beau in jur de 2 l/zi,

36+


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

La spital am fost initial contrariata, apoi amuzata pt ca la orice problema am avut mi s-a spus: " mergeti si beti putina apa!"

Am avut la un moment dat o zi in care m-a durut capul, gatul, urechile, un fel de raceala, am anuntat asistenta , a venit dr gineco mi-a dat sa iau ceva de gat, a trimis neurologul, orl-istul, medicul generalist sa ma consulte si au spus ca n-am nimic!
Mai fetelor si eu eram terminata...
Noroc ca m-am gandit sa sun la hotline la Medlife si mi-a spus dr ce sa iau, plus mi-am pus spirt la gat si pe cap si pana seara nu mai aveam nimic.
Dar nu datorita dr din spital

Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Inca nu aveam informatii clare cu privire la problema inimioarei. O sa vedem dupa nastere dar se prea poate sa ne fi facut griji degeaba. Cam in 20 de zile vine micuta. O sa facem cezariana la rece cu 4 zile inainte de termen.

hai Carmina

Beatrice 36 + cu minune mica Maya Elizabeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

oau delia ma uimesti din nou
mamica eroina
bun venit acasa alaturi de puiutii tai scumpi

alina stai linistita.nu toti bebeii cresc la fel.uite ca si eu si alilumi am facut niste bebeloi si nici urma de diabet.mie la ultimul control imi arata deja ca am 42sapt.dar bebe nu vine cand arata ecograful.eu pana la urma am avut la nastere 38s si 3 zile si desi arata eco 42 de sapt el nu dadea nici un semn ca ar vrea sa vina.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

si mie mi-au iesit leucocite in urina iar la urocultura nimic....la hemoleucograma cica in sarcina ies modificate..doctoresa mea a spus sa stau linistita asa ca nu va ingrijorati prea tare

eu pe la 6 luni m-am dus la un medic internist sa-mi faca o ecografie pt ca imi amortea piciorul drept asa de tare ca nu puteam sa merg si nu am apendicele scos...bebe statea pe apendice cu capul ca pe perna

Acum seara ma dor coatele si genunchii de zici ca am reumatism..in special pe partea dreapta.....nu-mi explic dar nici mult nu ma e si scapam de astea si vin altele..

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ola fete dragi,
am citit tot dar mi s-au incalcit toate in cap...cred ca lipsa de somn se simte.

Freedelia, bine ati venit acasa!

Alina, nu te ingrijora, nu ai de ce. Daca e mai avansata ecografic sarcina nu inseamna neaparat diabet gestational, si chiar de ar fi, nu e nimic grav. Ai vazut bb-ul meu? e perfect ok, nu are nimic, iar eu am avut diabet toata sarcina (acum a trecut).

Danett, asa e, eu am avut dureri mari de articulatii, amorteli, mai putin intepaturi. Important e ca: trec complet dupa nastere, inclusiv edemele, asta daca nu faci cezariana (am avut picioarele umflate ca niste cimpoaie cateva zile...). Nu prea ai cu ce trata, doar cu rabdare...

Delia21, te descurci perfect singura, esti modelul meu de fata independenta, responsabila....da-l incolo de mos...a vrut copii dar nu ii merita! Vei fi cu mama ta si cu cele doua comori ale tale, totul va fi bine, ai sa vezi! Laila e o printesica frumoasa care seamana perfect cu mamica ei... Si mie mi se spune ca Eric seamana cu mine, in fine cu familia mea din partea mamei, si ma umflu toata in pene ...

Miruna, mamica eroina, bravo, ai povestit f emotionant despre nasterea celor doua minuni, sa-ti traiasca, sunt dulci foc!

Ada, bravo fortosului Nectarel. Aveti playdate azi cu Andrei al Laurei? Transmite-i Laurei si celui mic din partea mea o mie de pupici, sanatate si refacere rapida!

Carmina, Balanta, or fi nascut?
V-am spus eu ca a inceput partea cea mai frumoasa a odiseii, cu piersicutele care se coc si apar una cate una, poc, poc...

Va pup, mai stau prin zona pana se trezeste bebelosul.

Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput