Bv Andrrreea,Danett&Alina! Hai Carmina&Anaoi! (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Felicitari Laura pentru grasunel.

Delia, o de la mine. Imi pare rau ca nu sunt mai aproape de tine ca tare mi-as fi dorit sa te cunosc!

Multam Maria de cafea!

Eu de azi dimineata numai in suturi stau. M-a bumbacit bebelusa pe toate partile, dar preferate sunt vezica si mai nou colul meu.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Multumim de capitol, Dana si Mariei ptr. cafea. Mirunica te pup de o mie de ori. Fetele, am vorbit cu Laura , ab mutat-o in salon cu bebelul in canmera, se simte bine, s-a dat jos din pat. O sa o vad cand merg la Nectarel. I se pare ca-i tare mic bebelul ei. Am invitat-o sa-l vada pe Palariuta al meu.in rest, noi suntem ok. Crestem in fiecare zi. eSte adevarat ca de la 1500 de grame, ia foarte repede in greutate. Noi cre ca nu mai suntem intregi la cap, cu programul astas , cu mersul la spital de trei ori pe zi, ptr. ca o sa ne trezim ca ne da drumul si nu avem cumparat nimic. Prin cate am trecut, ma refer la emotii, am si uitat de cumparaturi. O sa le cumparam atunci.Delia 21, tare mult seamana Laila Cu tine. Voi mai sunteti la incubator?Am vazut in poze ca tot prin gavaj mananca. Noua ne-au spus ca intr-o saptamana trecem la bibe. Roxy, ai luat legatura cu mama Deliei?Sa ma anunti si pe mine.Sunt la birou si azi nu am programari, asa ca mai bantui pe aici.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !

[Hai Carmina

Ada : te cred dragutzo ca este greu , dar nu uita ce este mai important ... micutul este bine, sanatos si pana la urma asta conteaza, o sa ajunga el si acasa

Delia : eu cred ca eram mult, mult , mult mai rea cu sotul daca mi-ar fi facut asa ceva , intreceam orice scorpie !!!

Pitica doarme, am un bebelus tare cuminte, mananca, doarme si mai sta din cand in cand treaza. S-a trezit, e ora mesei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

felicitari laura
miruna f frumos povestesti
ada-ce ma bucur ca sunteti bine,esti o luptatoare
b103-te-ai mai linistit cu suspiciunea aia la inimioara??.
carmina



_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.4.utrogestan200mg 3/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+34sapt, doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Hop si eu pe aici!
Ce spor aveti la scris, nu mai apuc sa tin pasul cu voi.
Felicitari noilor mamici!!!
M-am delectat si eu cu pozele cu piersicutze, tare dulci sunt.

Nu reusesc sa ma aduc cu treburile de rezolvat. Ieri am umblat toata ziua..si mai zic ca is in concediu prenatal, mai odihnita eram daca mergeam la servici.
Am fost de dimineata la monitorizari si ecografii in maternitate unde m-a chemat doctorita. Am scapat-o si intr-o operatie si a trebuit sa astept pana a iesit..abia pe la 2 am reusit sa termin.
TNS-ul a iesit mai dinamic de data asta..s-a vazut si o contractie pe care nu am simtit-o (BH) in care scazusera cam mult bataile inimii bebelinei, dar dr nu parea ingrijorata. Dopplerele sunt ok, colul de 4,8..nici un semn sa grabim programarea cezarienei inca. Mai vedem saptamana viitoare la control. Ecografic eu maine fac 38 saptamani, nush cand a trecut atata timp...

Am dat comanda in sfarsit de perdele, dupa ce le-am inebunit de cap pe doamnele de acolo...seara gratar cu niste prieteni in vizita si s-a terminat ziua.
Astazi sper sa stau numai pe langa casa. A luat sotu masina sa fiu sigura ca nu ma tenteaza o iesire . Maine e ziua lui si chiar nu am idee de cadou. Ceva idei ar fi mai mult decat binevenite!!!!

Apropo de amorteli..eu de cateva saptamani de acum am constant ace in degetele de la maini. Nu conteaza daca e seara sau dimineata. La trezire e cel mai rau ca nu am deloc control asupra lor. Doctorita spune ca probabil is de la edeme, dar chiar si cand stau mai la racoare..apa rece etc tot nu trec.
Fleur, parca de la tine am citit ca aveai. Au trecut acum dupa nastere?

Ma mai uit pe lista de shopping si revin.

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ola ola
hai carmina




dana in mod normal ar trebuii sa ai si tu un bebe cuminte.ca daca tot ne am potrivit la toate ar fi frumos sa ne potrivim si la capitolul asta.

delia si eu as reactiona mult mult mai rau decat o scorpie daca ar fi barbatul meu
incearca sa fi tare asa cum te am stiut si pana acum ca ai 2 minuni de care sa te bucuri

roxi a ta ce face cand sta treaza?al meu are si el reprize de cate o ora in care sta treaz dar tot timpul cauta cu capul dupa tzitzi cu toate ca eu zic ca nu mai ii e foame ca daca io dau morsoleste putin pe ea si o scoate afara

eu de dimineata am asa niste stari de ameteala.or fi de la faptul ca beau cafea?sau am ceva lipsuri???apropo luati ce via dat medcul sa luati(vitamine,fier etc...)eu nu am luat ca am facut pe viteaza ca am avut anemia la limita si ce credeti? exact asa o are si bebele mi a spus sa mai repetam analiza dupa o luna.ce ar trebuii sa iau acum cat alaptez?elevit are si fier?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Daconst si al meu cel mare - 6,5 ani- a spus ca nu poate bb sa aduca cadou ca e prea mic dar tot o sa iau ceva.
Ma gandeam la un flip kick care este un joc in 2.Ai mei sigur s-ar uita crucis daca le-as spune ca bb e cadou pt ei...

Cami tu ai fete si iti permitiCu baietii mei sta altfel treaba

Ada cu Tudor cum mai esti? Mie nu mi se pare mare la 10 ani, ai grija de el , pe urma o sa vina si bb acasa si sa nu i se adanceasca supararile.
Chiar ieri citeam o carte "Cum sa fii o mama buna pt fiul tau" si se pare ca baietii sunt muuuult mai sensibili decat fetele, mai ales ca se exprima altfel.Oricum pe mine m-a bulversat, o sa o reiau zilele astea , poate ma ajuta sa managerizez situatia cand o fim cu 3 copii

danett un iphone 4S sau o tableta ultimul model...



Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hai Carmina !!!!!!!!!!!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Fetelor, suntem acasa!!! Inca ma misc greu, dar nu am mai vrut sa stau innspital.

Bebe a facut kk deja, papa tzitzi cu incredere, calmante snt si pt acsa... Asa ca am plecat acasa....

Va pip!

Delia, 37+ cu si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina_29 spune:

Salutare,am scos capul din umbra pt a va povesti ce am patit.....
ieri am fost la control iar doctorul a remarcat ca exista diferenta intre sapatamanile sarcinii....calendaristic am 34s iar ecografic am 36 s la fel si masuratorile bebitei corespund la 36 de saptamani,trebuie sa ma duc sa imi repet glicemia deoarece doctorul crede ca am diabet gestationaal.....mi-e asa de frica de nu mai pot de ieri de cand am aflat ma simt asa de rau ..burata ma doare intruna ia bebe misca mult mai mult decat inainte cu siguranta din cauza agitatiei mele,nu va mai spun ca nici culturile de col nu mi-au iesit bine si am tratament...
ma scuzati dc v-am impuiat capul dar nu mai pot imi vine sa plang intruna mai ales ca pana acum nu m-am simtit asa rau toata sarcina,si dc intradevar am 36 s de sarcina momentul nasterii poate veni oricand...baiatul l-am nascut la 38 s normal fiindca atunci a vrut el sa vina.

Va pup si felicitari mamicilor si bebeilor din odisee....



Mami de Cristian-Andrei(19.11.2008) 34s

Mergi la inceput