Ghiocei de Martie-Aprilie2009**434**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:


Fetelor,

Eu il sun pe protul meu din bloc diseara sa ma primeasca intr-o duminica la el in parohie, el sa prezinte cazul dupa Liturghie si sa stau la usa cand se termina slujba.

La fel sa fac si la Onesti dar si la mama in sat, mai ales ca ma stie lumea de femeie serioasa si cu burta .
Nu stiu, zic si eu, poate adun un 2-3 mil.

Daca scot pliante cu poza Iuliei si cazul la imprimanta si cand ies in parc cu Stefan sa fac un tabel cu nume, prenume si semnatura , OARE PRIMESC AMENDA DE LA AUTORITATI ?

Banii ii iau eu, nu am incredere ca vor ajunge la banca sa vireze, arunca hartia...





Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Sunteti minunate fetelor!!

Diseara sau maine cel tarziu ma pun si eu pe pozat pt bazar



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Eu i-am dus azi urina Adei la analiza pt ca ma obseda cat de rar face pipi pe zi, poate sta si cate 8 ore fara sa faca , maine vin rezultatele , am fost si la ecograf ca sa eliminam toate cauzele, ocazie cu care am aflat ca rinichiul stang are o malformatie -pielon dublu adica are doua cai de evacuare - se pare ca e frecvent intalnita si nu ridica probleme

In rest, toate bune, ne topim de cald dar mie imi place caldura asa ca nu ma deranjeaza asa tare


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Fetelor am rezolvat cu crema (anestezic local), maine poimaine sper sa ajunga la Monnvas.

Nu preia nimeni initiativa cu Little People ?

Dodo esti mare,.

Novus si Gaza face foarte rar pisu si se poate abtine fff mult timp mai ales cand are activitati (chiar si jumatate de zi) dar eu nu mi-am pus problema unui dereglaj fiziologic. Stiu de la cateva prietene, mamici de copilasi mai mari cu un an, ca asta e un fenomen des intalnit la varsta asta, pentru ca se pot controla mult mai bine si se prind atat de mult in activitatile pe care le fac incat uita. Asa ca de ceva timp ii aduc eu aminte regulat si uneori chiar o duc la toaleta desi nu vrea si invariabil face pisu. Va doresc multa sanatate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Novus, si mutzu se poate abtine de la pisu destul de mult. adica sta si cate 4-5 ore fara probleme. La gradi, de 3 zile, nu facut niciodata. Chiar mi-a zis maicuta ca-l tot intreaba dar el zice ca nu-i vine.Face dimineata inainte sa plecam, timp in care eu il spal si pe dinti, si mai face cand venim acasa... sau chiar mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Intrasem si eu cu ceva vesti dupa-amiaza... dar nu mi-a mai venit sa postez... decat o ruga pt Iulia...

Pe scurt, eu sunt bine, va trebui sa iau tratament si sa fiu foarte-foarte cuminte, dar nimic ireparabil nu s-a intamplat.
Despre Costin inca nu stim nimic, ne rugam pt raul cel mai mic....
Adela e nu are nici o problema, multumim Domnului... decat ca de dimineata l-a uitat pe Nani acasa...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Tufete, cand va fi gata blogul? Eu nu am postat povestea Iuliei pe FB meu, pentru ca stiu ca inca nu ar avea efectul scontat (fiindca multi dintre prietenii mei de pe Fb sunt implicati in examene). Linia aceea pentru teledon mi se pare cea mai buna idee pentru strans bani repede: e cel mai comod mijloc pentru cei care vor sa doneze, fiindca multora le este greu sa se mobilizeze si sa vireze bani in cont.

Ramona, nu stiu daca este legala treaba cu stransul banilor in parc, pe baza unei liste.

Eu am umblat prin oras azi si m-am ales cu o insolatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mada, dar tu ce ai patit, pentru ce trebuie sa iei tratament si in ce sens sa fii foarte cuminte? Tu oricum esti cuminte, nu? Tin pumnii si pentru Costin, nu stiu exact pentru ce...dar sa fie bine!!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mada are de dospit un cozonacel - sper ca nu se supara ca am dat-o de gol...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Mada are de dospit un cozonacel - sper ca nu se supara ca am dat-o de gol...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.


Whaaat? Felicitari!! Totul va fi bine e toate planurile, spiralam din greu!!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput