Ghiocei de Martie-Aprilie2009**434**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Buna fetelor, am intrat aseara sa arunc un ochi si am vazut mesajele lui Monn.
Monn iti multumim din suflet pentru tot efortul depus, esti un OM MINUNAT !!!

Acum pentru Iulia.

Aici exista o crema, anestezic local care se foloseste la copii in cazul vaccinarilor sau analizelor si usureaza durerea intepaturii. Voi incerca sa procur aceasta crema (nu stiu daca se gaseste la liber in farmacii) si sa-i trimit lui Cami. Din pacate nu va putea ajunge decat saptamana viitoare. Pentru fetele care au cunostinte in sistemul medical va rog interesati-va daca nu exista asa ceva si in RO sunt sigura ca ar fi de mare ajutor.


Infectia cu bacilul Pioceanic. Mie mi se pare acest lucru foarte grav, mai ales ca este rezistent la antibiotice. M-am interesat si am aflat ca exista un vaccin importiva lui sau la Institutul Cantacuzino se poate crea un auto-vaccin pentru a scapa de acest crocobaur. Nu stiu daca acestea pot fi folosite in cazul Iuliei dar cred ca acesta informatie ar trebui sa ajunga la Cami si daca va fi nevoie vom cauta acest vaccin. Asa ca rog fetele care sunt in contact cu ea sa-i transmita mesajul. Doamna doctor gen Denisa sigur ne poate da mai multe informatii. Poate reusim o intremediere cu ajutorul fetelor din Bucuresti si sa i-se creeze un vaccin la Cantacuzino cat mai repede.

Ajutor Moral. Am gasit o fundatie "Little People" care pe baza de voluntari ajuta copii si adolescentii bolnavi de cancer sa depaseasca mai usor aceasta perioada grea din viata lor. Voluntarii merg in spitale, se joaca cu copii, au tot felul de programe. Sediul fundatie este la Cluj dar activeaza si in Timisoara si Bucuresti. Chiar de curand au avut o actiune in spitalele de oncologie din Timisoara. Propunerea mea este sa luam legatura cu aceasta organizatie, cu sediul lor din Timisoara si sa vedem daca au actiuni in spitalul in care e Iulia si daca nu, sa facem in asa fel incat un astfel de volunatar sa ajunga si la ea. Cred ca ar fi de un real ajutor moral atata pentru Cami cat si pentru Iulia. Macar o data pe saptamana si tot ar fi extraordinar. Cred ca acest lucru se poate realiza destul de usor doar cu cateva telefoane. Din pacate e mai complicat pentru mine sa sun de aici asa ca va rog pe voi, una din fete sa preia aceasta initiativa.
Va las site-ul asociatiei http://www.thelittle-people.org

Va rog sa nu va suparati, stiu ca probabil pare aiurea sa vin cu idei si sa-i responsabilizez pe altii dar am considerat ca orice idee, orice sugestie, este bine venita si daca eu nu o pot pune in practica poate alta fata din club va putea.


Pupici si ne rugam pentru Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

in legatura cu ce spune gaza (asociatia pt copii) am gasit pe o pagina numere de telefon directe si emailuri, www.thelittle-people.org/LPA_website/contact.html" target="_blank">aici
cred ca de serghei si de orsi ar fi nevoie.


dodo, cred ca toata lumea orienteaza banii cash spre contul iuliei in momentele acestea; de ce nu trimiti ceva la bazar din ce ai lucrat si inca nu s-a gasit proprietar?

eu trebuie sa ajung la banca, nu pot sa fac transferul de acasa, cum se putea odata (au suprimat intrarea de conturi perso, trebuie sa dea ei ok-ul).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Cazul Iuliei este deja la umanitare...si se pot pune deja produse la bazar

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

S-a deschis topicul!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

..cand am pus pe FB link de la umanitare ..mi-a aparut automat si o foto...Aveti idee este poza Iuliei??? ca sa nu trimit inf gresite


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Dodo, scuze, nu mai stiu ce ai zis tu ca vrei sa faci, scuze ca te-am scapat din vedere... Poti sa mai spui o data?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nu, nu e poza ei.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

cam asta spuneam
Ms de raspuns intru pe FB si incerc sa sterg foto
EDIT:am sters foto
Am cate ceva gata si o sa mai faca daca sunteti pro...
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

cam asta spuneam
Ms de raspuns intru pe FB si incerc sa sterg foto
EDIT:am sters foto
Am cate ceva gata si o sa mai faca daca sunteti pro...
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!






Dodo, nu cred ca are de ce sa fie cineva "anti"...



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Au aparut si primele produse donate pentru Iulia:

produse pentru Iulia

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput