Ghiocei de Martie-Aprilie2009**434**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

dyana, pedeapsa care nu e pe moment nu cred ca are vreun rost. Memoria imediata a copiilor este scurta.
Si cred ca cu cit insisti asupra injuraturilor, cu atit el va sti ca are o arma impotriva ta. Pe cind daca te faci ca nu-ti pasa, o sa fie dezamagit ca nu e efectul scontat si o s-o lase balta.

mai bine las-o asa cum a cazut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Buna dimineata!

sper sa fie "buna" si acolo unde este nevoie, la Cami&Iulia, sa se termine acest chin

Monnvas- esti extraordinara

O sa intreb si eu de aceste branuleBraun nu e firma nemteasca? poate fetele din Nemtia, ne pot ajuta?

Citind povestea, am plans cu o colega- caci nu puteam citi altfel, am inteles cata suferinta poate rabda un om, si mai ales m-a naucit faptul ca dupa ce ca era tumoarea, a mai trebuit sa ia si bacterii din spital, este ff crunt

Din pacate mai cunosc un caz la un var, cu copilul lui, a luat la okisor din spital al Galati, cand l-a nascut, stafilococul auriuasa s-a chinuit copilasul ala, si mai ales ca lua tratamente necorespunzatoare, pana ce au ajuns la un medic ce i-a prescris medicamentele necesare, si l-au dat pe brazda, dar tot asa firav, imunitate scazuta...singura bila mare alba era ca l-a alaptat maica-sa pana la 1 an si jumatate, cred ca de acolo lua mititelul anticorpii necesari si-i dadeau putere

ok, acum sa ne mobilizam si sa ne canalizam energiile constructiv, hai Iulia, esti o luptatoare , o floricica puternica!

p.s.: pana la urma cafeaua asta nu e asa oribila

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

dyana, pedeapsa care nu e pe moment nu cred ca are vreun rost. Memoria imediata a copiilor este scurta.
Si cred ca cu cit insisti asupra injuraturilor, cu atit el va sti ca are o arma impotriva ta. Pe cind daca te faci ca nu-ti pasa, o sa fie dezamagit ca nu e efectul scontat si o s-o lase balta.

mai bine las-o asa cum a cazut

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



de acord si eu cu asta. Pedeapsa trebuie data pe moment.

Imi tot aduc aminte de cand eram mica si auzeam expresia :"nu ai voie afara, ca stii tu ce ai facut...pentru chestia aia". copiii se uitau tampi la parinti pentru nu asociau pedeapsa ci fapta facuta anterior si continuau sa faca aceleasi lucruri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

MONN. Astept si eu sa se trezeasca lumea si la propriu si incep sa investighez. M-am inteles cu GINA si ne-am impartit. O chestie mai am neclara, te sun mai incolo sa vorbim.

DYANA, in cazul asta sunt de acord cu fetele. Pedeapsa aplicata la pranz pentru ceva ce a facut dimineata e vax albina, nu faci decat sa il frustrezi. Eu cred ca tu te-ai simtit mai mult jenata de maicute, dar gandeste-te si la el, inca nu s-a adaptat la gradi. Sunt copii care urla sfasietor, copii care musca (este unul grupa baby la Ana care ii musca pe toti, sta toata ziua la colt - bad din punctul meu de vedere si cum scapa de acolo o ia de la capat), copii care bat, totul din frustrare, pentru ca ei voor acasa la mami si la tati, nu la gradi, in sistem, oricat de frumos ar fi. Al tau injura. Nu e ok, dar asta e reactia lui. Mai ai un pic de rabdare cu el.

Va pup fetelor, o zi buna

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

pup fetele
Monn pe tine dublu. Esti extraordinara, recunosc ca nu cred ca as fi fost in stare sa ma mobilizez asa de bine.
Legat de branule am vorbit cu Cami acum, a facut rost Gia de la Cluj de cateva, daca mai are nevoie mobilizez surioara si gasesc la ea la maternitate (a zis ca verifica, dar parca Braun are la bebelusi). Deci asta se rezolva..
Eu sunt putin suparata pentru ca l-am dus pe mutzu dimineata si m-a injurat la gradi, ceea ce n-a mai facut de foarte multa vreme. M-am simtit tare aiurea, l-am certat, i-am spus ca m-am suparat pe el si o sa discutam la pranz cand il iau.... dar tot ca dracu' m-am simtit, mai ales ca am vazut ce dezamagita era maicuta care are grija de el. astazi o sa fie o zi nasoala, pentru ca o sa-l pedepsesc cand vine acasa, adica nu se mai joaca cu colectia lui imensa de chei, care sunt jucariile preferate in acest moment, si bineinteles o sa doarma fara perna lui preferata.. Asta e.... nu pot sa-l las sa injure, mai ales la gradi langa alti copii.... si mai ales dupa atata pauza de la injuraturi.

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
APRILIE 2011


Diana, iarta-ma ca ma bag, insa sa il pedepsesti cind il iei acasa nu stiu daca rezolva mare lucru. La fiica-mea, pedepsele ori se aplica pe loc, ori...pot sa le tin pentru mine, ca oricum nu mai au efect. Creed ca daca stie ca esti suparata pe el este suficient; poti sa ii amintesti cind il iei acasa ca te-a suparat ca a injurat, ca a fost urit etc.



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

multumesc fetele
asa e, pedeapsa e buna pe loc, nu dupa aia. Si da, eu m-am simtit ca dracu'; habar nu am ce o sa fac. oricum, nu se pune problema sa-l las sa injure; mai ales ca v-am spus, n-a injurat de multa vreme, si stie clar ca nu tolerez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

DYANA - tufata, in fata ta in primul rand ar trebui sa zicem MULTUMESC, ca tu esti bagata in trebusoara aiasta de 2 luni - eu zic ca pedeapsa post-factum n-are rost, darrrr discutia da. Si sa stii ca la noi s-au rezolvat multe prin discutii "la rece".

Tufete, Georgi i-a trimis Cameliei branulele azi, deci nu mai e urgenta situatia. Ar trebui sa-i ajunga pentru cura asta si pentru viitoarea.

Ma duc la shefa, ca mai tre sa si muncim pe lumea asta, nu?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas


Ma duc la shefa, ca mai tre sa si muncim pe lumea asta, nu?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.


Nu-i musai



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Albastre si galbene, parca.

Scuze, sunt incoerenta, m-am culcat pe la 4 si n-am dormit prea bine...

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Monn sau Novus, daca vorbiti cu Cami intrebati/o cum arata aceste branule Braun? Ce culoare au? Sunt speciale pt citostatice? Sau sunt din acelea mici pt copii?




CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

unite dar mai ales cu ajutorul lui Dumnezeu Iulia si Cami vor fi bine.

eu am spus cum pot ajuta ...dar cum nimeni nu a spus nimic...nu stiu ce sa inteleg...

Sigur in gandurile mele sunt...si mereu voi spirala cu voi pentru ele si nu numai.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput