Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 9

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

eu de mica i-am dat cu lingurita siropelele de colici plus ii mai dadeam si ceiut cand si cand, ii place la nebunie sa aiba in manuta si ea o lingurita cand papam legumele plange dc uit sa ii dau, lingurita o baga singura in gurita asa o pacalesc sa pape cat de cat legumele plus ca ii dau drumul la TV pe MTV dansez in fata ei ii fac jucarele si usor usor pacalita papa tot pireul.

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

pediatrul mi-a spus ca dupa ce vor fi intoduse mesele solide se va ameliora si refluxul.

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Meg, noi n-am facut, dar ne- a zis ca urmeaza ipv+hib. Eu votez cu protruzia

Dara, imi dai vesti bune,, m-ar bucura sa fie si la 4 luni gratis

Gabriela, chiar ca esti rapida cu diversificarea! Si legume, si fructe si cereale deja la 4 luni... Andrei cred ca a atins nivelul asta pe la 8-9 luni....daca nu ma insel...Siin legatura cu dintii, i-am tot asteptat sa apara "in curand" pana la un an fara o saptamana




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

irina, ma gandeam ca e "reflexul de protruzie" ..al limbii, ca iau "reflexul de protruzie" ca un tot..of, ce ma enerveaza cand constat ca am dubii din astea gramaticale; avem vreun filolog in grup oare sa ne ajute?


edit: daca in iulie va intra prima indemnizatie (dosar depus pe 10.05, CM terminat pe 6.05) ..voi lua bani pe o luna (iunie) sau pe doua (mai si iunie)?




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Meg, merci ca m-ai mai linistit cu Diprosalic, dar o sa-l las pentru ultima instanta, incerc si Avene in continuare (dupa aplicari in 2 zile consecutive nu s-a intamplat nimic), si Stelaker de la Mustela si uleiul ala Bimbi pentru cruste de lapte (pediatra zice c-ar fi ok produsele Bimbi), si SVR Xerial Capilar (daca scrie ca e si pt. copii) si abia dupa aia scoatem artileria grea. Ne-a zis ca e posibil sa tot faca pana la 2 ani. Oricum in frunte sunt urate si galbene, ih, saracuta. Cica asa sunt inofensive de fel, insa daca acopera prea mult pielea pot supura pe dedesubt sau e rau daca ajunge sa se scarpine.

Meg, ai idee, daca la Infanrix Hexa n-a facut reactii, mai poate sa faca la Infanrix ipv-hib?

Gabriela, merci. Si Irina, Tala fetele care ati spus de Colargol. Am inteles ca pateaza rau. Am cumparat o sticluta de Vibrocil sa arunc continutul si sa pun Colargolul, sa am pipeta din plastic, nu din sticla si sa vedem.

Sper sa fie ok cu Synflorix diseara, ca cica ar aparea efectele intre 24 si 48 de ore. 24 de ore abia sunt diseara pe la 7:30. Banuiesc ca la Rotarix am scapat din nou de reactii adverse.

Am citit ca e bun umidificator cu abur reci si cu evaporare in loc de ultrasunete (??) aveti idee de un umidificator cu evaporare, care sa fie si programabil ? (adica sa ii setezi umiditatea dorita si el s-o mentina, si sa functioneze asa, macar 12 ore cu o rezerva de apa).


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Meg, iti intra si fractia de pe luna mai, dar si luna iunie integral, ca se plateste cu o luna intarziere indemnizatia, adica tot timpul iti va intra pe card indemnizatia aferenta lunii care a trecut. Nu stiu daca sunt coerenta...si eu am diverse dileme gramaticalereflexul de protruzie al limbii, zic eu...dar nu sunt filolog

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Am crezut ca nu reusesc pe modem 3G, insa se pare c-a mers, am urcat un fisier in docs cu un ghid medical orl pt. ingrijit nasul bebeilor si din astea: https://docs.google.com/file/d/0B7zzZviLhA72NHpvMjZDUGhsVEE/edit

Se poate da File>Download sau dreapta mouse>Save image as

Cu banii nu stiu, sper doar sa intre secolul asta, ca se simte rau ca n-am muncit in aprilie, luna nasterii.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Meg, eu am zis ca votez nu si ca am dreptate in clasa a 8-a eram mai priceputa . Si eu cred ca intra mai+iunie.

Dara, da, colargolul pateaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Uau, Dara toate produsele alea pentru cruste le ai in casa?
Gabriela, mult succes cu diversificarea si tine-ne te rog la curent, sa stim si noi din timp ce ne asteapta

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Intrebarea e: ce e a/al limbii, reflexul sau protruzia? Protruzie nu prea stiu bine ce inseamna , iar reflexul m-am gandit ca e al copilului.

Ma plictisesc rau :))

Mergi la inceput