Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 9

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Chito, felicitari pentru bilant! Sta foarte bine bebe Edu, a recuperat frumos Poze nu ne pui si noua?
Meg, si pe mine ma intereseaza evenimentul, mai pune te rog link-ul ca a fost cenzurat.

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

am pus poza cu manduca in albumul meu de pe picasa.

si linkul: http:// parinti.viatameaunjocserios.ro/ intre-noi-parintii/parinte-sau-prieten-vino-sa-dezbatem-intre-noi-parintii/ (am pus pauze inainte de "parinti" si inainte de "intre"




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Buna dimineata!
Am mai pus si eu cateva poze pe picassa, inclusiv una in marsupiu (dar nu se vede clar cum sta...e self-made); si nu sunt deloc in ordine cronologica pozele pe-acolo prin album...

Chito, felicitari pt bilant! cum a fost la echo? sper sa aveti vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Neata,
Dia, ce frumoasa e Lavinia si cum sta ea atenta la explicatiile lui Adri
Meg, faina manduca...sa o purtati sanatosi

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

neata fetelor

Dia e o frumoasa Lavinia!!

Mandra mea inca doarme,e 10 ceasul si ea doarme si pe burta,am cosmaruri cand doarme pe burta,o controlez la fiecare 5 minute daca nu s-a intors ca se baga cu fata in saltea si nu stie sa scoata capul

Eu am inceput bagajele,ma apuca jalea,am mai primit si alta veste proasta,mai vine si plecarea in tara,sper sa treaca toate odata sa se aseze lucrurile.

va pup o zi racoroasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Merci Mada!
sorry pt vesti proaste, sper sa primesti curand multe vesti bune...si sa fie ok drumul si vacanta si toate

...problema e ca are mami o fetita sperioasa ...
se sperie ingrozitor de usor de la mai orice, mai ales sunete mai puternice; de multe ori taica-su incearca sa o faca sa rada si efectul e exact opus celui asteptat ca ea se sperie ... si se sperie (rau) de la orice stranutat; pe scurt cum stranuta cineva in apropiere se pune pe plans (inclusiv in timp ce mananca, daca eu stranut ea lasa sanul si se pune sa planga) ...si de cand sunt virusata stranut des, iar ea se sperie de fiecare data ... acum catvea minute tocmai ce m-am suparat pe ea pe tema asta si-am mutat-o la ea in camera in patut, sa pot si eu stranuta linistita
...mai aveti asa bebelusi speriosi? pentru mine e ceva tare nou ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

dia, si fata mea plange cand stranut , chiar daca e in brate sau o alaptez...o sa ii treaca..asa sunt printesele, sensibile!




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Si Vlad se sperie dar doar cand stranuta tati ca stranuta asa de tare...de rasuna toata casa...dar se sperie si cand il ridic mai rapid asa in sus...noroc ca ii trece repede sperietura...cred ca nu e ceva de speriat asta,nu?

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Am gasit o chestie, si pt. scuame (cruste de lapte) dar si pentru indepartat secretii. Neonatoloaga de la Regina Maria imi zisese sa indepartez cu ulei secretiile de la pasa, albe, daca se formeaza sau daca raman resturi de crema de scutec.

http://www.farmaciastejara.ro/bimbi-ulei-detergent-emolient-protectiv-p-4291.html

sper sa aiba, ca in ultimul timp de nenumarate ori ma suna cate unii ca nu mai au pe stoc nu stiu ce...de ce nu si-or actualiza site-urile, nu stiu


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

iese cineva azi prin parc? daca da..in care parc? acusi se scoala mandra si nu stiu ce program sa mai facem azi..




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput