Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 9

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Tala,eu azi am facut supa crema de legume si cartofi prajiti cu salata de rosii si castraveti.
Meg, cum a fost la Iris? Urcati pe munte cu Ana in manduca? ce tare!

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Meg de unde ai cumparat manduca si cu cat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

sunt un porc!
Dara saru'mana pt link-uri
Meg multumesc frumos pt idei o sa le rumeg imediat ce ma lasa margelutza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Pai pe 12 parca a intrat si alocatia si e posibil sa intre cam in aceesi zi.
Supermami, cine stie, poate ai o surpriza acum pe 12 iulie
Iar eu sa sper ca vin in jur de 12 sept...

Ronina, eu tot cu legume am inceput la andrei, din aceleasi motive, si ne-a fost bine. Daca nu ar fi mancat legumele, schimbam, normal. La diversificare e f f important sa ne asteptam la neprevazut si sa nu fie o tragedie daca nu iese asa cum am planuit. La urma urmei, pe bebe nu il intreaba nimeni cu ce vrea sa inceapa, bine ar fi daca am putea
Din ce am mai obs eu cu laptele, mandra mea adoarme cu sanul in gura si pp ca laptele inca mai curge, dar ea uita sa il inghita... Asa ca iese pe unde poate .

Meg, zi-mi si mie cand iti intra banii pls . Ai luat manduca? Ce misto! Cat ai dat pe ea? Ne faci o poza cu ea cand poti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Irina, sper sa fie asa cum zici tu cu indemnizatia
Ronina, ati scapat de regurgitari?Super!ma bucur mult pentru voi

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Fetele mi-am adus aminte acum ca a zis Irina de poza cu manduca si am pus 2 poze pe picasa cu Ergo.

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

cand vine tati facem si poza si punem pe FB, desigur.

am cumparat-o pe la hiphip.ro , cu 429 RON. am mers la showroom si am probabat-o, sunt f amabili proprietarii! mai devreme am iesit la piata, a stat f cuminte ana acolo..cred ca trebuie sa o reglam mai bine, ca mi s-a parut ca simt ceva greutate pe spinare, totusi, fata de wrap in care efectiv nu simteam ca am beeb atasat..




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

tala, de ce esti un porc??

supermami, ei, nu va fi chiar cine-stie-ce: in busteni o sa mergem la urlatoarea apoi eu am sa urc pana la babele (ca babele )\ cu telecabina ) si daca pe platou nu e prea vant sau nu arde soarele rau vrem sa facem traseul babele-omu..o luam usurel la inceput.

la iris fu misto concertul, dar organizarea proasta: am stat f f mult la cozi, mai intai la intrare, apoi la jetoane, apoi la bere; nu am stat pana in final, ca ana a refuzat biberonul (nu ca m-as fi asteptat sa il accepte..) si trecusera cam 5 ore de la ultimul supt si imi era teama sa nu se puna pe urlat; am plecat cat mesajele de acasa erau inca ok, nu am riscat sa stau mai mult.

edit: m-am inscris la evenimentul asta: http://reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment/evenimentele_121/?page=vezi_detalii&id=44578 ..mai ales cele care aveti copilasi mai marisori, poate va intereseaza..




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Buna fetele,

Noi am trecut cu bine peste vaccin( fara febra dar un pic de kaka mai moale care s-a transformat intr-o constipatie nu a facut kaka 30 de ore ... cu miaunatul de rigoare am crezut ca luam cu capu...supozitorul si termometru nu au functionat... acum s-a reglat slava Domnului caci ma ingrijorasem).

Azi implineste 3 luni si l-am cantarit declaram 6820g deci iarasi suntem bine...luna viitoare nu stiu ce sa zic simt ca a inceput sa stagneze.
Cel mai tare ma ingrijoreaza ca nu prea mai uda pamparsi ca inainte...desi ce ma mai calmeaza e ca la noi e foarte cald..el transpira si in carti se zice ca in camere supraincalzite face pipi mai putin.

Maine mergem la ecografie de sold la Stamate la Medlife si sa ne luam comanda de la Farmacia Tei fetelor stiu ca Dara mereu ne spune de farmacia asta ...au preturi super bune( Sab Simplex de exemplu la noi la Ploiesti e 13-15 lei aici 6.5 lei,,,laptele 38 de lei la noi 47-50).

De dimineata plecam la mama la tara ... cica se face deratizare pe scara... sa vedem cum o sa ne descurcam

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Meg, mai zi o data de eveniment, sub alta forma, ca ti l-a cenzurat

Mergi la inceput