Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 9

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

Dara linia Bimbi e si aici,sunt bune ultima data cand am fost la farmacie mi-au dat monstre cu gel de dus,crema pt fundulet,crema de corp si sunt ok,dar scumpute.

azi pastrez pampersurile toate sa le cantaresc,sunt dusa cu pluta mie frica sa nu mananca prea putin.Am citit ca bebeii care papa lp le trebuie si apa,dar daca eu ii dau si san?se mai pune sau cade varianta cu apa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna fetelor
venim si noi cu bilantul de 4 luni, mandra mea are 6270g si 67cm, ma declar foarte multumita ca a luat 700g luna asta si papam si foarte bine lapticul cam 1l lapte pe zi, am facut si vaccinul si rotarixul acum este sub subraveghere si sper sa fie totul bine.

Am inceput de o saptamana pireul de legume (morcov, pastranac, telina, dovlecel si patrunjel)dar nu este asa de incantata de el face mofturele la el dar il papa in final dar numai cu jucarele cu muzica si tre. sa ma scalamb tot timpul la ea ca altfel nu papa. dr mi-a spus sa-i pun 2 picaturi de lamaie sa vad dc papa mai bine asa ca ea nu este fan cu dulcele si cred ca din cauza asta nu se omoara cu pireul de legume.

De azi dim. i-am introdus si cerealele cu mar de la Humana ca ea papa lapte de la aceeasi firma , la fel cam greu le-a baut o sa vad maine dim.


mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Chitosenia in ce zona a orasului stai?
poate ne vedem intr-o zi cu bebeii la plimbare.
la ce pediatru este inscris bebe?


mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:


suntem si noi acasa de luni.. abia am reusit azi sa imi pun cap la cap totul.. mi-am pus lucrurile la loc prin dulapuri.. am facut curat.. cat de cat le-am linistit.
acum ma duc sa citesc din urma. vroiam doar sa va salut. pupici.

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

salutare!
am citit din urma, dar nu prea retin..caldura asta!
si Giulia se intoarce pe burta si inca abia luni face 3 luni, dar bineinteles nu isi socate manuta, doar de jumatate (ieri a facut progresul asta) si mi-au dat lacrimile, nu pot sa cred ac timpul trece si in fiecare zi face ceva nou (nostalgie...)
mi-e tare groaza ca nu am fost la controlul de 6 sapt dupa nastere ca eram in spital cu fetita, iar de atunci mi-am tot propus sa ma duc si numai nu am mai ajuns, ptr cele care ati nascut natural, in ce consta controlul, imi face eco pe burta sau control pe masa, mi-e groaza dar sapt viitoare ma duc
in alta ordine de idei duminica avem botezul si am emotii..
va o zi frumoasa si racoroasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Chito super a luat Edu in greutate!
Monna si Meg aratati bine cu bebeii pe burtica . Eu nu prea imi dau seama de diferenta dintre cele 2 tipuri de carrier. Eu nici macar in sling nu o mai port pt ca am impresia ca se incinge, desi e din in.
Gabriela eu as zice pass la sfatul cu lamaia si ce din forta ati luat-o cu diversificarea!
Dara eu o sterg la pasa cu ulei de masline.
Sunt putin stresata ca nu prea vrea tzitzi decat in somn, parca nu m-ar place Abia acum inteleg conceptul de 'supt bine'. Eu credeam ca toti bebeii fac asa cum facea David: cum vedea tatica (sau chiar ceva care semana doar cu ea) cum se mufa. La Matilda trebuie sa duc munca de convingere. Cred ca e din cauza superfluxului. Sper ca macar la diversificare sa tina tot pe invers decat la David - acolo a inceput perioada mea de lacrimi cu el. Pare sa se anunte mancacioasa pt ca pare sa pofteasca, ceea ce David nici acum nu face cand vede pe careva mancand.
Happy pe unde esti? V-ati intors acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Tala si a mea pitica a papat o perioada numai prin somn ca altfel nu vroia bibe sub nici o forma si mereu i-mi puneam intrebarea oare e bine ce fac? dar nu am avut incotr-o iar acum papa si treaza si asta ma bucura enorm, ma gandesc cu groaza sa nu mai aiba lipsa poftei de papa de la rotarix ca la 2 luni .

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Happy scuze nu te vazusem pt ca scriu un mesaj pe parcursul a cateva ore . Ma bucur ca ati ajuns in mediul vostru.
Gabriela galusca mea nu face asa non-stop, dar cand face nu-mi place
La multe lunite lui Andi! Nataliei Mariei Edutului Euan si lui Victoras Ce de sarbatoriti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

[quote]citat din mesajul lui Tala[/
La multe lunite lui Andi! Nataliei Mariei Edutului Euan si lui Victoras Ce de sarbatoriti


si de la noi

eu la controlul de 6 saptamani(care si la mine a devenit doua luni)am facut eco intravaginala,apoi control pe masa,eu am avut muschii vaginului ff intinsi,practic trebuia sa ma duc la baie din ora in ora,ca vezica mea nu imi mai dadea semnalul de full dar acum a trecut ,a revnit la normal.

azi pitica mi-a varsat aproape tot laptele a facut balta in patut si dupa ce s-a trezit la 11 la 1 a dormit iar o ora,neobisnuit pt ea..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

merci magdalena ptr raspuns

Mergi la inceput