Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Sa-ti fie drumul lin Moni si sa-ti gasesti pacea si linistea! Dumnezeu sa te odihneasca!
Iti multumim pentru tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

ATENTIE!

M-a sunat GIOVA acum si mi-a zis ca de-acum este blocat contul MONICAI si va rugam sa nu mai trimiteti nici un ban! Saptamana viitoare vom afla un nou cont si va vom tine la curent pe toti cei ce vor sa-i sprijine pe copii si de-acum inainte!
Va multumim mult!



MONI ... mergi in pace!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

Moni, ai un fost un model pentru mine...cum ai stiut sa impaci toate aspectele imporatnte in viata pentru o femeie.....ai fost o femeie/un om complet...MERGI IN PACE...AICI TOTUL VA FI BINE, ASA CUM AI ASEZAT....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

acum am ajuns acasa, de la cimitir, am fostt sa-mi iau copiii si ne-am pus la drum.
sunt asa de obosita, necajita.....

Nu stiu ce sa va mai zic, atata jale mai rar.....
Cand am ajuns acolo am vazut-o pe Diana pe o banca plangand, era cu o verisoara si o matusa. Tudor era obosit, plangea si el.
Pe Diana au mai plimbat-o prin cimitir, prin imprejurimi, sa nu vada jalea din prejur.
Tudor a adormit intr-un final la cineva in brate.

Moni si-a cerut iertare de la ttoti, de la prietenele ei de suflet: Andreea, Anda si Denisa, de la prietenele de pe forum.
astazi nu am mai vazut-o, am stat mai departe de sicriu!
am condus-o pe ultimul drum, dar de groapa nu ne-am apropiat. si asa am auzit urletele mamei ei si pamanttul aruncat pe sicriu....goraznic!!!
Coroana noastra chiar era frumoasa si a rezistat!
Diana a venit la sfarsit, nu s-a apropiat de groapa, a inrat in masina lor si acolo a stat cu Tudor care se trezise intre timp.
Ne-a zis matusa ei ca ea isi doreste sa fie crucea din marmura neagra, asa-i place si asa va fi.

Cum v-a anuntat deja Lili, contul a fost blocat. Ne-a zis Cristi cand sa plecam. V-a deschide sapt. viitoare un alt cont si il voi scrie pe forum.
Pacat ca nu au apucat sa scoata din el, aseara zicea o tipa ce lucreaza la notar sa scoata to, caci la succesiune se va pune comision pe valoarea din el. asta e!!!
Macar sa stiti sa nu mai virati in el banuti.

Imi pare rau ca nu m-am gandit sa le fi luat copiilor cate un cadou.
Voi verifica imediat cati bani sunt si va voi tine la curent.
Astept noul cont sa-i pot vira acolo.

Din pacate pt noi, vacanta s-a amanat, asa ca mai sunt si sapt vitoare in oras.

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Denisa fata mea, ai grija mare de tine, imi imaginez prin ce ai trecut in acese zile, dar trebuie sa te gandesti si la tine.
te rog ai mare grija si te mai rog sa ne ti la curent cu investtigatiile pe care le faci!
Anda, desi pe coroana am scris mamici de spiridusi de 2006, sa stii ca si tu si denisa si toate cele care ati scris dincolo...facetti parte si veti face din acest grup.
Coroana e din partea tuturor, chiar daca nu se strangeau bani, o plateam eu, dar tot ii duceam din partea noastra o coroana Monicai.
Ana Maria asa ma bucur ca ne-am intalnit, desi preferam o cu totul alta ocazie. te pup si poate ne mai vedem sapt. asta!
Ingrid....sa fie ultima data cand iti zic asa? Noi mai pastram legatura pe alte cai, daca asa te-ai hotarat.

Sincer regret enorm, ca acest necaz ne-a unit.
Desi Moni scria dincolo, cred ca vorbea cu fiecare prin mesaje private sau alte cai....cel putin cu mine asa a facut si mai stiu eu cateva persoane pe aici cu care a proceda la fel.
Nu pot sa va zic sa renuntati la prietene fara titlu...desi cred ca multe nu vor mai scrie acolo, daca Moni nu mai este.
Dar vreau sa stiti ca noi va asteptam aici la spiridusi, ma scuzati ca vorbesc in numele tuturor, dar asa simt eu acum si asta cred ca e dorinta fiecareia.
Va si va iubesc pe toate! Sunteti speciale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

Ioana iti multumim, esti speciala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Ioana, tu cum ai procedat cu banii care s-au strins..sper ca nu ai apucat sa ii virezi deja in cont....ca ar fi pacat. Eu am citit postarea referitoare la cont inca de ieri dimineata, dar am crezut ca ati citit-o si voi.

Moni, odihna vesnica si pace tie!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Fetelor sunweti minunate!!!!
s-au strans 900 lei intr-un timp asa scurt.
100 coroana, asa ca 800 lei ii pot vira sapt. viitoare in noul cont, pe care-l astept de la Cristi.

Am primit asa bani:
1. Ana Maria (ana_M)
2. GIO
3. MIHA
4. LILI
5. Ioana- Bistrita
6. Cristina )Bumbi)
7. Iuliana
8. Cristina (Astery)
9. Daniela
10. Denisa
11. Ana Maria (anymony)

din pacate nu mi-a dat tipul din piata bon pt banii de coroana. Insa am poza cu coroana.

daca cineva doreste, ii pot trimite extrasul de cont sa vada banii care s-au strans.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Any chestia cu blocatul o stia si Cristi, dar nu ne asteptam sa o faca asa repede. chiar zicea aseara ca are card si merge sa scoata banii.
E nasol ce a zis tipa care lucreaza la notar....ca se pune comision pe valoarea contului cand se va face succesiunea.
Pacat ca nu se poatte sa scoata banutii, mai platesc si pt ei....

eu nu am avut cand sa mai intru pe cont....mai bine asa, ma trezeam ca-i virez acolo si pa.
astept noul cont si ii pun pe toti acolo.

Lili scuze ca am fost asa repezita azi la telefon. Iti multumesc pt promptitudine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Buna fetelor.
GIO, iti multumim pentru tot si intr-adevar, cel putin in numele meu ai vorbit cand ai spus ca le asteptam si pe celelate fete la spiridusi.
Ce ai povestit e tare dureros si cred ca nici nu imi pot imagina cam ce e in sufletul familiei
Eu astept detalii despre noul cont pentru ca atat cat o sa pot o sa incerc sa mai transmit niste banuti pentru cei doi ingerasi


Mergi la inceput