Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Fetele am ajuns de aproape o ora.
Ce sa va zic......jale mare. nu ma asteptam sa ma simt asa bine, linistita.....Moni nu e acolo, Moni traieste, nu concep asta .
copiii au fost pe acolo, Tudor un smecheras, l-am luat si l-am strans in brate si l-am pupat. I-a zis o matusa ca mami e la ingerasi. El a intrebat:" cand o lasa ingerasii sa vina la el?". mama Monicai nu stia ce sa faca....daca sa i-o arate si lui cum doarme sau nu. Sincer, nici noi nu am stiut ce sa raspundem.
Diana ma ingrijoreaza, e slabuta din cauza internarii, dar .... Nu m-am putut apropia de ea, i-am dat un pupic pe obraz si atat.
Pe Ingrid o stie mai bine si a topait de fericire cand a vazut-o.
Eram toate fetele acolo( noi si aradencele)....ne studia pe fiecare in parte cu ochii ei mari, tematori....nu am plans in fata ei, nu cred ca suporta sa mai vada asa ceva.
Era cu Ramona si fetita. Cumnata monicai e o femeie de milioane, blanda, calma....ii vorbea asa frumos Dianei. Am vorbit cu ea de scoala, ne-a zis ca are ghiozdan roz, dar nu-si mai gaseste penarul cumparat de mami a ei .
ghita ne-a zis ca plange noaptea, are cosmaruri.
A vrut sa o cada pe moni si i-au aratat-o, i-a explicat totul, i-a zis ca poate plange daca vrea, s-a descarcat fetita.

Revin imediat......
Seara nu a intrat acolo, privea tematoare de afara....oare ce-o fi in mintea ei???

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:


Diana-of sufletel mic,plinge inima in mine ca nu te pot stringe in brate si sa iti alin putin durerea...of sper sa se poata duce la Ingrid sau la alte prietene si sa treaca mai usor peste perioada asta...

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Plang si iar plang..... bietii copilasi neconsolati...................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Asa....
Mama Monicai e distrusa, tatal ei la fel....ne-a multumit tuturor. A zis ca citeste o nepoata pe forum si a auzit ce frumos vorbeste toata lumea de Moni, a repetat de cateva ori asta.
Ne-a mai povestit ca ii zicea in ultimele zile Monicai sa manance si se intrista cand vedea ca nu vrea. Moni a sfatuit-o sa nu se mai necajeasca, ca are nevoie de toate resursele pe viitor.

am vb cu Cristi de bani-cont. ne-a multumit si a zis ca am facut destul.
I-am zis ca noi vrem sa-i ajutam pe copii si in continuare, cand si cu ce putem.
Deocamdata contul e valabil, dar se va bloca in zilele urmatoare, pana se fac formalitatile. I-am zis ca am niste banuti pt copii, el nu a raspuns, dar toate fetele de acolo a zis sa-i punem in cont. la fel fac si aradencele.
Asa ca dragele mele puteti vira inca pt cateva zile in acel cont. daca se schimba ceva, ma va tine Ingrid la curent, ea va pastra legatura cu ei.
Sa ma anuntati daca mai puneti bani la mine in cont sau nu. In functie de asta, eu stiu daca ii virez sau mai astept, in contul Monicai de la BT.

Nu stiu cand pot verifica ce bani au mai intrat, depinde la ce ora ma trezesc dimineata si cat timp am pana plec cu Edi la doctor.

Coroana a fost frumoasa, plina de flori, am pozat-o pt voi:((.

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Moni, Moni e schimbata de ieri(ziceau fetele din arad), are sprancenele frumoase(avea ea o treaba cu ele), imbracata in costumul ei preferat, cel turcoaz...e frumoasa, dar tot nu pot crede ca e ea acolo. i-am transmis toate gandurile voastre de bine.

Imi pare rau ca nu am putut sa o strang pe Diana in brate, dar a ridicat asa o bariera in jurul ei, fata de persoanele mai putin cunoscute.
Ingrid i-a zis si ei si lui Ghita ca ii asteapta la Tm pt cateva zile:))).

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata , daca se poate spune asa

am citit ce a scris Gio si ...nici nu sti sa spui in momentele asteainsa subt sigura ca familia Monicai ii va ajuta si ii va creste pe acesti copii in dragoste si intelegere

Gio eu o sa pun banutii in contul de la BT, imi e mai bine asa ....imi faceam in dimineata asta probleme ca nu pot ajunge la bcr . Azi plecam la tara si sunetm in alergatura,dar acum s a rezolvat.

va pup si ne ,, auzim ,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

RAMAS BUN MONICA!!!
E tare dureros ce ne povesteti Gio, stiam ca Monica are o familie minunata, povestea si de fratele ei si de cumnata cu mare dragoste intotdeauna, stiu ca zicea chiar ca a vrut s-o vada si ea pe Iulia, apoi s-o duca pe Diana in clasa I si apoi mai vede ea...
Eu in contul tau am trimis bani ptr. coroana, acum atat mai putem face si apoi vom vedea toate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Eu am ajuns.....merg sa o conduc pe Moni pe ultimul drum.

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:



LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

off Moni-iarata-ma c anu pot sa fiu cu tine azi

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput