*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008(138)*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Am facut si noi inainte un pic aniversarea ei la gradinita. FFF incantata ca a avut tort. A avut o petrecere frumoasa cu ocazia Sf. Ana frumoasa cu multa distractie
pe http://family.webshots.com/album/583355561vzpgpA
S-au schimbat foarte mult cozonaceii.... cresc ff repede :)
Prea repede trece timpul.

La multi ani Mariilor.

Citat:
citat din mesajul lui criss703

Monicus draguta ca de obicei !
Adevarul ca nu am mai prea vazut poze cu cozonaceii cum au mai evoluat/schimbat ...deja regret fatuca ,vocea si timbrul de bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Monicus m-am delectat si eu cu pozele voastre si am vazut o domnisoara draguta cu un par superb .In pozele de la gradi mi s-a parut ca-l vad si pe Luca Amaliei sau e coincidenta .Mi-a placut ce frumos au stat toti la poza ...deja sunt copii mari ! De asemenea am vazut ca ati fost la Borsa si ati trecut aproape si de noi la Hateg la zimbrii .BVravo voua noi la 40 km si nu am ajuns inca la ei cu Sofi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

criss703Multumim frumos pentru aprecieri.
Ana si Luca sunt colegi de gradinita si de grupa de aproape 2 ani. Ai vazut bine nu este coincidenta. Se tachineaza, se intrec la nazdravenii, etc.. acestea in afara gradinitei, adica cand ii luam de la gradinita si noi mai stam cu ei in curtea gradinitei sa se mai joace inainte sa plecam acasa.
Da, am fost la borsa.. .. da.. am plecat intai spre timisoara si am trecut prin Hateg.. pentru zimbrii.. si dupa aceea am plecat din timisoara cu destinatia Borsa. Nu stiam ca stai aproape de Hateg. In ce oras stati?
Va pupam.


Citat:
citat din mesajul lui criss703

Monicus m-am delectat si eu cu pozele voastre si am vazut o domnisoara draguta cu un par superb .In pozele de la gradi mi s-a parut ca-l vad si pe Luca Amaliei sau e coincidenta .Mi-a placut ce frumos au stat toti la poza ...deja sunt copii mari ! De asemenea am vazut ca ati fost la Borsa si ati trecut aproape si de noi la Hateg la zimbrii .BVravo voua noi la 40 km si nu am ajuns inca la ei cu Sofi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

La multi ani de sf Ana!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

monicabo sa ne traiasca fetele si toate cozonacelele.
La multi ani de Sf. Ana. Pe 9.09 am sarbatorit-o si noi pe printesa noastra dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

La MULTI ANI ANA !!

Monicus noi stam in Deva , deci ati trecut pe la noi prin oras sa ajungeti la Timisoara , iar Sofi s-a nascut la Hateg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos.
Nu stiam ca stati in Deva. Am trecut prin Deva de am prins o coada.. ca se asfalta un drum principal de prin oras cand am trecut noi....
Aha.. Un oras frumos Hateg. Dar cum de s-a nascut la Hateg, cozonacica Sofi?
Pupici.


Citat:
citat din mesajul lui criss703

La MULTI ANI ANA !!
Monicus noi stam in Deva , deci ati trecut pe la noi prin oras sa ajungeti la Timisoara , iar Sofi s-a nascut la Hateg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Bafta cozonaceilor in noul an de gradinita si succese mari in noul an scolar fratiorilor si surioarelor de cozonacei si cozonacele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Mult succes si multe progrese in noul an scolar cozonaceilor si fratiorilor mai mari sau mai mici!

Noi am reinceput de o saptamana gradinita, suntem OK, desi, dupa vacanta de vis din Turcia, Radu a resimtit intoarcerea la gradi si a bazait in primele zile . Dar azi a fost din nou "baiat mare".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

Dorim si noi bafta cozonaceilor!!! La fel si fratiorilor si surioarelor!!!

La noi a inceput destul de bine gradi, in sensul ca el e fff bucuros ca merge acolo, nu degeaba mi-a cerut el toata vara sa mearga acolo . in schimb am observat ca este mai obosit si de azi am sa incerc sa-l culc mai devreme. De obicei la 9:30 e baita si la 10 e in pat, dar de luni are somnul agitat, se trezeste dimineata dar doarme pe el pana pleca la gradi, la pranz doarme cam 1.5-2 ore la gradi.

Mai avem o pb, care cred ca este de fapt o amintire de anul trecut , abia acum (ca vb mai bine) ne-a spus ca una din educatoare ii tot spune ca nu stie sa vorbeasca, si ca il pedepseste ca nu vorbeste . Nu cred ca este de anul asta pt ca a inceput de 2 zile si inca nu au caiete, doar se joaca, sedinta cu strangere de banuti e lunea viitoare. Noi am vb cu educatoarea, in sensul ca am intrebat-o daca intelege ce spune Cristi, a zis ca vb mult mai bine ca anul trecut, stie ca merge la logoped pt ca martea am facut cerere sa-l ducem mai tarziu, dar parca ceva tot nu e ok cu ea... Nu e satisfacuta deloc de slujba pe care o are, anul trecut zicea ca daca gaseste ceva mai bun pleaca, ca sunt bani putini si multa munca, copii multi...n-a gasit ceva mai bun si a ramas tot aici..
Ce vreau eu sa intreb este , ce atitudine sa avem cu ea si cum sa punem problema? Sa mergem mai des cu ceva "atentii"? De sarbatori si zile de nastere s-au strans banuti de la toti copii si s-a cumparat ceva sau s-au dat banutii in plic, atunci cand nu s-au strans (8 martie) am cumparat cadou plus flori, la sf si inceput de an am luat flori si o cutie de bomboane...deci nu a fost indiferenta din partea noastra. Oare ar tb sa fim "mai atenti"?
Parca nu vreau sa-i spun totul verde-n fata, ca mi-e sa nu prinda ciuda pe baiat si sa se poarte urat cu el.
Cristi pana acum nu ne-a spus nimic, de cate ori il intrebam cum a fost la gradi zicea ca "Bine" si atat, nu vroia sa discute de cea a facut acolo, dar, cum a mers de fiecare data cu placere, am zis ca totul e ok. Acum nu stiu cum sa tratez problema. Ceva s-a intmplat anul trecut si vreau sa nu se mai repete si anul asta.


Mergi la inceput