*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008(138)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicus

Ce mai fac printesele otiliav? Ce mai faci tu mamico?
Vrem poze cu printesele tale sa vedem cat au mai crescut.
Va pupam dulce.



Monicus tu esti o draguta ca de obicei. Insa nu toti oamenii tolereaza/inteleg actiunile noastre. In urma unor barfe printre prieteni am decis sa nu mai pun poze pe internet cu ele, nici in albume private. Foarte rar le mai trimit celor din familie. Cam asa e povestea cu pozele.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eli, ma bucur ca ati avut parte de cateva zile de vis. Imi place teribil entuziasmul vostru, ati trait fiecare clipa din vacanta.

Cat despre filmulet n-am starea sa-l deschid acum dar te imbratisez puternic.

Andreea, copil cuminte si frumos! Sa fii sanatoasa!

Manumanu cu intarziere. Ai o data memorabila de nastere dar degeaba e memoria buna daca ziua are doar 24 de ore.

Chiar mai sunt cozonacei cu scutec noaptea? ca la noi e ultima provocare. Daca o trezesc din somn se lasa cu sperietura nasoala si nu risc avand in vedere ce urmeaza. Ea isi doreste mai ales ca au si surprins-o doua prietene cu el si s-a rusinat mititica. Acum doarme in patut de copil singura ca sa ii pot pune un cearceaf impermeabil. Insa noaptea trecuta a dormit asa bine uda de la 5 la 6, chiar nu o deranjeaza.

Alta provocare recenta e "gradinita de vara". A stat o zi acasa pentru ca nu era la gradi nici unul din cadrele didactice cu care era ea obisnuita. Colegii ei erau dar ea e dependenta de rutine, de persoane familiare. A facut pe ea pentru ca n-a putut deschide usa gradinitei sa intre de afara la toaleta si e asa timida ca nu a putut cere ajutorul unui adult. Afara e toaleta dar era ocupata. Si ea nu vrea sa manance paine, vrea cascaval gol. S-a mai suparat ca are o colega romanca si s-a jucat cu alti copii. E fitoasa si i-am promis cate in luna si in stele numai sa mearga la gradi inca doua saptamani pana iau eu concediu. Acum s-a intors o doamna din concediu si chiar si asa e nu e usor cu ea.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Mama, de cand n-am mai scris... Mi se face dor de forum uneori si arunc cate-o ocheada. E ca o casa din copilarie in care revii cu drag.

Oti, (am citit doar ultima postare deocamdata) eu credeam ca vorbesti de a micuta, cu scutecul, da` banuiesc ca e vb de Elisa. Si mai credeam ca doar noi mai purtam scutec noaptea. Asta nu m-ar deranja, dar nu reusesc cu kk. Ziua e ok cu pisu la olita, noaptea il pun eu sa nu ma trezesc s-o duc la baie. Insa nu vrea sa faca kk la olita de nicio culoare. Am incercat in toate modurile, cu promisiuni de luna si stele, cu nu-mai-stiu ce. Nu vrea si pace. Daca nu-i pun, se incapataneaza si nu face. A stat fara sa faca si o saptamana....

Mai citesc si mai vin, pana atunci va pup pe rand-pe rand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

OOh Anca , despre Elisa am scris, ea e cozonacica.
Stiam ca va fi greoi si mai tarziu acest proces in cazul ei cu o sora mai mica pe care o vede cu scutec. Si sincer ca nu ne-am gandit la o varsta limita, am lasat-o in ritmul ei ca ea nu-i un copil usor de modelat. Iar noptile mele inca sunt franjuri, nu imi este usor sa stau sa schimb cearceafuri noaptea. Insa ea isi doreste sa doarma fara scutec, ea nu il mai vrea seara asa ca le luam pe rand. Acum doarme singura in patut de 2 zile. Pana acum dormea cu Iulia dar nu vreau sa o ude si pe ea sa am doi pitici la dus in toiul noptii. Prima noapte a fost ok. Dormea asa bine ca desi era uda n-a vrut sa se trezeasca sa o schimb. Azi-noapte insa a plans o repriza iar scutecul l-a pus ca asa a vrut ea. O simt ca in curand iar va vrea sa doarma fara scutec si o sa continum cum vrea domnisoara. Cumva nu mai vrea sa fie bb ca Iulia, vrea sa fie fetita mare dar e greu si trebuie sa-si faca singura curaj pentru o noua incercare. Ea insa si ziua merge des la toaleta asa ca pana nu reuseste ziua sa tina mai mult timp nu vad cum ar reusi noaptea mai ales ca doarme atat de mult. Doarme de la 8-9 seara pana la 7 dimineata.

Daca ii pui Sarei chilotei face in ei? Nu o deranjeaza ca e murdara sau ca murdareste un personaj preferat/un desen de pe chilot? Stii ca si Elisa a trecut prin etapa aceasta, dupa care a vazut-o pe Iulia ca face la olita si asa s-a ambitionat de tare ca ea a inceput sa faca la colacel sa fie mai smechera ca Iulia care inca prefera olita.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Otilia multumesc mult pentru urari. Nici eu nu am mai scris demult pe aici. Chiar ma gandeam la tine zilele astea ca nu mai stiam nimic despre tine.

Noi am fost saptamana trecuta la mare si de sambata trecuta pana azi la tara. A fost tare bine, fetelor le-a placut in ambele parti. Iulia e in vacanta si ii lipseste gradinita. Iar cea mica ma uimeste cat de mult si corect poate sa vorbeasca la 1 an si 7 luni. O copiaza pe I. in toate si deja se joaca impreuna.

Eli ma bucur din suflet v-a placut la mare si ca v-ati distrat. Chiar meritati aceasta vacanta fiindca sunteti o familie deosebita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Fluturasa ce bine ca se inteleg fetele si ca se joaca impreuna. Piticele mele mai mult se cearta. Iulia e asa impulsiva in ultima vreme. Una doua infige mainile in parul Elisei sau o impinge. Zilele trecuta i-a dat brusc in picior in burta si normal ca Elisa a inceput sa planga. Si uite asa Iulia a fost pedepsita 2 minute sa stea in hol iar Elisa o astepta la usa holului sa o consoleze
Incet, incet incepe si Elisa sa fie o sora mai mare protectoare. Adica ii mai inghite Iuliei iesirile, o mai ajuta uneori. Cred, de fapt sper, ca s-a saturat de concurenta cu ea din ultimul an .

Eli, ce mult s-a schimbat Antonia. E domnisoara in toata regula, ii place sa fie pozata

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Mesaj de la Raluca mami de cozonacica Bianca. Am primit mesaj de la mami "Este bine si ca totul a decurs bine, cam dureros acum, dar suportabil. Operatia a decurs bine si ca momentan este la reanimare. taietura este micuta, iar medicul i-a spus spus ca este un pacient exemplar."
O imbratisam cu drag si o asteptam sa ne scrie mai multe dupa ce iese din spital.
Pupici mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Sanatate multa!
Din pacate nu sunt la curent, despre ce este vorba?

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Nu am mai intrat pe forum de o vesnicie. Ar trebuie sa-mi fie rusine.

Otilia, imi era dor de tine si de povesti cu fete frumoase.

Sanatate multa Ralucai si recuperare rapida. dar de ce a fost operata? Am cautat in urma sa vad ce s-a intamplat, dar nu am gasit.

Am fost si noi cu David in concediu la mare, acum o luna si a stat numai in apa. Era apa calda, curata si plaja linistita, asa ca nu am avut nici un stres. Iar de 3 saptamani e in vacanta la bunici. Azi ne ducem sa-l aducem acasa, iar de luni din nou la gradi.E casa pustie fara el. Am fost in fiecare weekend la tara, dar 5 zile e prea mult fara el.

Ieri cica a fost cu buni prin gradina de flori sa vada cum miros florile si cand a ajuns la un trandafir alb a zis ca miroase a mami si ca vrea sa-l ia de acolo sa-l tina aproape, ca-i aminteste de mine. Am jelit jumatate de ora.

Va pup si promit sa intru mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

malinas ma bucur sa aud ca ati ajuns la mare, cred ca ii place mult lui David la nisip si in apa, vorba lui dimi in sisip [nisip] . ce frumos la tara e o minunatie pentru copii natura. noi am fost si noi pe la bunica mea si evident ca au inebunit cand au vazut boboci de gasca si de rata nebunie nu alta, au stresat la greu gainile, cocosul si pisoiul

oti da a crescut mare aufrisita asta mica si are asa o personalitate pai dimi ce ii ziceai aia facea nu comenta pai crezi ca poti cu zuzu. da imi place de ea vine ne intreaba toate cele ce sunt, si rupe si ea cateva cuvinte ne topeste.
imi zicea o prietena ca sunt o mami puternica ca fac fata la copii si la toate problemele aferente vietii, da eu te am model pe tine si cateodata cand numai pot mi te dau drept exemplu in minte si ma imbarbatez.
imi imaginez cat iti este de greu si frumos. pup fetele si mami puternica

ralukutzza am vazut ca s-a scris de o operatie pentru bianca, presupun ca de amigdale sau polipi. oricum ar fi multa sanatate, recuperare rapida, si sa va ganditi ca de acum inainte totul; va fi mai bine


ancule te pup si pe zibelina

ginye nu stiu daca ai aflat da nenorocitii au schimbat programa pentru titularizare cu vreo 2 saptamani inainte de ex, asa sunt de supi nu iti pot spune ce greu am mai citit si eu seara la limba si literatura si sa aflu ca au scos partea asta din examen sper sa fie bine desi la 65 pe 3 posturi nu vad ce o sa fac. ce mai face edi?, dar voi

fluturasha

am facut la Pavel frumos am pus cruce frumoasa, gardulet, am pus si alte flori ca cele dinainte se trecusera, am cumparat si haine si toate cele trebuincioase pentru pomana.
nu stiu cum va fi pe 1 august se fac 7 ani de cand a murit si pe 2 august, 7 de cand l-am inmormantata si pe 2 am ex de titularizare, pomana o facem pe 28 iulie .asa am un nod in gat si o tristete mare.

in rest ne-am confruntata cu mici probleme de sanatate dar le-am combatut.

va pup

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput