*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008(138)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

https://picasaweb.google.com/109240321610956285718/MareaNeagra2012#5760915787728092962

incercati aici nu l-am parolat am pus ca numai cei ce au link-ul s avada pozele.nu stiu de ce nu se vad .

am fost la eforie nord prin bunatatea fetelor din generatia lui anto a fost un cadou pentru noi, neasteptat pot spune ceva in genul stiti cand suna cineva de la radio si anunta un ascultator ca a castigat o vacanta in x loc si se lasa cu tipete de bucurie, ei bine tot aceeasi reactie am avut-o si noi.am stat 3 nopti cu 4 zile si a fost prea fain, nici nu am cuvinte sa va spun.

am fost la hotelul fetelor tare sceptici la inceput intrucat aveam in minte urmatoarele impresii citite pe net
www.viaromania.eu/cazare.cfm/5380-pareri-hotel-anca-club-eforie-nord.html" target="_blank">http://www.viaromania.eu/cazare.cfm/5380-pareri-hotel-anca-club-eforie-nord.html
da la fata locului a fost ok, eu nu vad ce a fost asa de rau probabil cei ce au fost , fusesera prin alte locatii muuuult mai selecte sau nu stiu ce sa spun. sincera sa fiu nici curentul nu am stiut sa il aprindem, pana ne-am calcat pe mandrie si am mers la receptie sa intrebam cu facem. ne-au dat o cartela si s avezi minune mergea lumina. nu va mai zic sf de camera cu aer conditionat, seif pe care nu am stiut sa il folosim, ba unde mai pui ca aveau si mini-barulet sub televizor , pe care l-am descoperit in momentul in care am predat camera. ce sa mai piscina [in care cu stupoare am aflat ca, copii trebuie sa aiba nush ce pampersi speciali de apa , cum o mai fi si aia???], restaurant, frumos ce sa mai.
plaja foarte aproape la vreo 30 de m , murdaricioasa, dar faina. apa calda, calda.
M-a sunat mav in timp ce ajunsesem la mare, ca sa vezi ce mica e lumea, insa din pacate nu ne-am putut intalni datorita programului foarte aglomerat al ei.
am fost si in constanta cu trenul intrucat copii nu mersesera cu el niciodata . va puteti imagina ce frumos a fost pentru dimi, care e tare obsedat de ele. am facut plaja si acolo si am plecat cu regret spre eforie, frumos oras, preturi ok. nu am cuvinte sa exprim cat de mult ne-a placut.
in alta zi am fost si la techilghiol frumos apa boalca de calda ce era, ne-am namolit ca porcii. imaginea era mai dificil de rumegat erau si nudisti pe aclo. unde mai pui caunul vine si ma intreaba 'da ce doamna nu agreati nudismul?' , dupa ce nevastasa statea acolo in toata splendoarea cu o mandrete de padure da imi era rusine de rusinea ei pierduta, nu car fi avut vreo rusine.
inebuniti copii de apa cine sa ii mai scoata. ce sa mai am stat exagerat de mult la soare incat eram rosii cand am ajuns la hotel, dupa -amiaza inca o repriza de prajire cu toata crema data pe copii. eu una nu inteleg de mai fac creme daca copii tot se inrosesc, in fine.
in ultima zi am fost la plaja, am predat camera si fuguta spre plaja constanteana care ne-a captivat, am fost in orle de varf prin magazine am ingurgitat ceva , am mai stat prin parculet si pe la 3 eram pe plaja. am stat pana spre seara si pe la 20 am plecat spre casa.
nu va mai spun de regrete, lacrimi la despartirea de mare.

am ajuns acasa pe la 04-30 dupa ce am oprit de mai multe ori pe drum, am mai dat copii jos sa circulesangele prin ei, sa mai pape ceva. dimi cand s-a trezit la bloc si a vazut el unde e , dia si se pune pe un tipat de a trezit tot cartierul si tot repeta si plangea 'vreau la mare!!!!!'.

cand s-au trezit in pat dimineata[amiaza in toata regula] primul lucru a fost 'vreau la mare' fara rugaminte sau mami in prop. .

Dimi in urma acestor plimbari a facut progrese remarcabile in vorbit, in comunicarea cu cei din jur si am dedus noi ca ii lipseste iesitul pe afara prin alte locuri. acum noi facem si noi ce putem da unde Doamne sa il duc.
sa il vedeti ce se joaca ca merge cu trenul , ca sta masina la semnal la tren, ca sare in tup, tup [trambulina]. zuzu a devenit o razgaiata ca de nu au fost razgaiati de nasi si de nu le-au facut toate poftele[ne-am intalnit cu nasii cateva zile, insa nu la mare].

maine vine socrela in vizita sa ne vada ce frumosi suntem. sper sa ne intalnim pe seara si cu nasii si mai apoi duminica si in zilele ce vor veni, iar sambata mergem la tara ca avem pomana celui batran de o jumatate de an.
Trebuie sa ne apucam si noi sa facem la cimitir la puica Pavel gardul, sa dam comanda de cruce de marmura si cel mai dureros pe 1 august sa il desfacem din mormant. numai ce le spusesem si fetelor din generatia lui anto ca parca nu pot sa il vad acolo cum o fi , daca o mai fi ceva din el, dar asa se face la noi la 7 ani.
Doamne mai fetelor unde fug anii? cum eram noi acum 7 ani si cum suntem noi acum.
va pup si mai vorbim

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Frumoasa experienta pentru toti. Din pacate eliza_crinu va pot vedea in poze. Imi spune ca aceasta pagina nu exista. V-a priit la toti aerul de mare, mai ales briza. Din pacate ce este frumos se termina repede. Imi pare bine ca v-ati distrat cu totii si a fost o "iesire" pe cinste din toate punctele de vedere.
Felicitari pentru cadou. Va pupam.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

monicus intra acum ca am dat sa poata vedea oricine de pe web. ma gandesc ca poate nu ai cont pe gmail si din aceasta cauza nu le poti vizualiza. le voi lasa pana maine si apoi gata schimb optiunea, nu de alta da ionu nu doreste sa fie public . si da asa este ce este frumos din pacate se termina foarte repede.

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

eliza, sa va fie de bine vacanta din ce povestesti se pare ca a fost de vis

Noi suntem acasa in formatie completa. cristi chiar daca a fost cocolosit la mamaie si-a reluat acasa bunele obiceiuri, nu am avut pb cu el. Acum mai tb sa-mi fac curaj sa o las pe cata sa manance singura iaurtul...am cam lungit-o si presimt ca nu-i a buna. Cu furculita mananca frumos singurica, dar la lingurita inca nu am avut curaj (rabdare, nervi, dispozitie) sa o las sa incerce. Stiu ca n-am facut bine...dar asta e..
Ieri a cumparat tati o "piscinuta" de 2m in diametru, si sunt toata ziua calare pe ea V-as pune cateva poze dar nu stiu userul si parola de la contul comun.

In rest facem liste de vacanta, si cumparaturi, peste 2 sapt si un pic plecam si noi la mare .
In seara asta plecam pt week-end la tara la parintii sotului, cred ca va fi frumos dar vom suferi maxim de caldura...asta e...

Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Eli f. frumoase pozele si "povestea " de la mare , parca am fi fost cu voi pe acolo !
Se vede ca v-ati simtit minunat si ati stat intr-o locatie frumoasa chit ca ati vazut si Marea de pe geam .
Pozele cu cei mici adormiti , rapusi de "o oboseala" placuta sunt cele mai frumoase .

Monicus multumim cu intarziere pt. urarile de ziua Sf.Petru si Pavel pentru Paula (am fost la mare) .

Si noi ne-am intors de 1 saptamana de la mare , cu mare regret evident , am fi vrut sa dureze vesnic ...cum zicea Sofi "mami , eu vreu ca sa stam aici toate zilele si toate noptile "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Le=am vizualizat. Multumesc. Ati avut o vacanta pe cinste. Mi-a placut tare mult familia voastra vesela. Sunteti niste frumosi si mezina seamana enorm cu tine mami. Sa dea Domnul sa mai aveti asa vacante frumoase.
Cont am pe gmail, dar cand puneam parola mea atunci intra albumul meu.
Cred ca nu le puteam vizualiza pentru ca era parolat albmului.



Citat:
citat din mesajul lui eliza_cri

monicus intra acum ca am dat sa poata vedea oricine de pe web. ma gandesc ca poate nu ai cont pe gmail si din aceasta cauza nu le poti vizualiza. le voi lasa pana maine si apoi gata schimb optiunea, nu de alta da ionu nu doreste sa fie public . si da asa este ce este frumos din pacate se termina foarte repede.

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

dragelor

ne-am apucat de treaba mai e putin si vine pomana de 7 ani a lui Pavel. am dat comanda de cruce frumoasa cu ingeras, am achizitionat cele necesare pentru gardul mormantului, maine urmeaza sa punem cerere pentru continuare concesionare teren, trebuie sa platim multe taxe gen taxa punere gard, taxa montare cruce, taxa deshumare si reinhumare.
O tinui numai intr-un plans cautand poza pentru cruce, ionu e plecat asa ca imi fac de cap si sunt multe altele de facut.

remember pentru cei cu curaj
https://picasaweb.google.com/109240321610956285718/PuicaPavel

sa nu ma certati vreau sa impart si cu voi acele momente, mai exact o selectie de momente.

nu avusai curaj sa deschi filmuletele sau inregistrarile audio cu el.

ii multumesc lui Dumnezeu ca ni i-a trimis pe Dimi si Anto si ii multumim ca ne-a ferit atat pe noi cat si pe puica Pavel de o continua suferinta.


va pup

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Eliza, imi pare rau... M-am uitat eu la poze.... Nici nu imi gasesc cuvintele. Imi pare rau inca o data ca a fost nevoie sa treceti prin momentele astea, inainte de a-i avea pe cei 2 copii de dupa...

V-am vazut pozele de la mare, ma bucur ca v-ati simtit bine si v-ati distrat. Copiilor le place apa de obicei, deci erau de astaptat regretele de dupa.

Astazi este ziua fetitei mele mai mari, aniversare de 5 ani! / pentru toata lumea!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

monicabo LA MULTI ANI! pentru fata cea mare, sa fie sanatoasa si sa aiba parte numai de reusite

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani printesei. Sa va bucurati de amandoua si sa va aduca bucrii multeeeee.

Citat:
citat din mesajul lui monicabo




Astazi este ziua fetitei mele mai mari, aniversare de 5 ani! / pentru toata lumea!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput