Colici sau nu??!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_ spune:

Cu riscul de a mai aduna ceva bobarnace, insist totusi sa incerci Colieful inainte de a-l trece pe lapte fara lactoza.
Pentru ca, daca iei decizia sa renunti la laptele cu lactoza, inseamna ca trebuie sa renunti si la san, iar din cate am inteles, doar asta il mai calmeaza. In plus, copilasul este prea mic sa-l privezi de laptele matern.
Si apoi, dupa 3-4 luni, intestinul micutului se va popula in mod firesc cu enzime de lactaza, deci Colieful nu face decat sa-l ajute putin pana cand organismul lui va fi mai pregatit.
Daca tot ce te face sa renunti la Colief este pretul, gasesti la un pret mai bun la celebra farmacie de pe Bulevardul Lacul Tei (am vazut ca esti din Bucuresti).

Pediatra ce zice pana la urma?

Multa sanatate micutului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_

Remediul miraculos in cazul nostru a fost Colieful. Nu e ieftin, trebuie tinut doar la frigider dupa ce-l deschizi, dar e natural (enzime de lactaza) si pt noi a fost extraordinar.
Sper sa va gasiti si voi linistea si veselia cat mai repede. Succes!





Subscriu. Colief este cel mai bun in cazul colicilor. Costa mult, cam 70-80 Ron si te tine cam 1 saptamana-maxim 2. Dar face toti banii.
Espumisan e bun pentru gaze.

---

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinutza1979

sunt hotarata sa nu-i mai dau nimic anti-colici! Voi bea eu ceai de chimen si anason la greu si atat!
Nu stiu de ce, dar preparatele de la farmacie sunt apa de ploaie, si mai dau si bani pe ele de pomana!

Ca si lapte praf ii dau Topfer Lactana Biopre si nu-l schimb fiindca mi-au spus de la maternitate ca e cel mai bun, am citit si eu de bine de el, plus ca bebe il papa cu placere; problema e ca bea cam mult ptr varsta lui si nu stiu daca e o problema sau asa e el mai flamand?!! Bea la o masa si 160ml. Completare i-am bagat la cateva zile de la venirea din spital, cand ne-a vizitat dr. pediatru si la recomandarea lui i-am dat fiindca se vedea ca de la san nu mai avea ce suge!
Eu nu pot sa-l vad cum se agita cu sanul in gura, cand trage apoi tipa si baga miinele in gura! Mi-ar placea sa-l alaptez exclusiv la san insa nu pot sa-l fac sa suga daca nu mai vrea! Ce sa fac, e mai puternic ca mine, cedez si ii dau biberon!




Lactana Pre se da doar ca si completare la copilul care suge si san. Daca ii dai doar lapte praf Pre fara san, copilul nu se satura. Daca renunti la san, treci la Lactana 1. Si da, e cel mai bun lapte formula de pe piata.

edit: Presupun ca nu sunt probleme financiare daca ii dai Lactana, asa ca merita sa investesti si in Colief. Se poate pune si in lapte matern.

----

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput