Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

...sarcina e ok..luni merg la morfo de trim 2..inca nu stiu ce e bb, nu am mai fost la eco de la 12 saptamani..sunt mult mai relaxata la sarcina asta, nu mai vreau sute de eco si analize...misso e o atomica, toata ziua se catara, alearga ..nu sta 1 secunda..da, inca o alaptez dar laptele e mult mai putin acum...suntem in romania pana in august ..

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
Cateva poze de la mare

Inca nu le am pe toate descarcate.


Frumoase poze. Sa va fie de bine vacanta.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik

Dankutza asa mult ma bucur pentru tine(voi) Poate bb2 va fi Zbuciumix2, si asa ramane Cezara singura domnisoara din familie, nu? Felicitari din nou.



O sa fie Cezara tot timpul cocolosita de cei 2 baieti din familie. Motiv sa-i mai creasca cornitele un pic.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Mamele de fetite, voi aveti problema cu ruj, oja, crema?
LA noi in casa, toata ziua se aude "viau riuj", "viau oge".... M-a tampit cu rujul. Mi-a prins unul de la baie si nu pot sa va zic cum s-a rujat. Cu tot cu nas si barbie.... si s-a sters pe husa de la canapea. I-am cumparat un strugurel. Cred ca se rujeaza de cel putin 15 ori pe zi.
Oja nu-i dau, neam. O sa-mi ojeze toata casa. Crema/ulei isi ia si isi face masaj la picioruse (pulpe si talpite). Isi curata unghiutele de la picioare. Le scobeste. Ii intra nisip in pantofiori (sunt cu gaurele) si se baga sub inghiute. Asa ca dupa ce ii fac dusulet cand vine de afara, are treaba. Curatatul unghiutelor.
Eu nu stiu cu cine seamana asta asa de eleganta, ca eu chiar nu sunt.
MAi are cineva probelma asta?
Ah si nu mai vrea panataloni. Decat f rar. Vrea "mos ochie" rochie frumoasa pt dans...




11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Frumoase poze. Sa va fie de bine vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Danku si Eva a avut si mai are cochetarii. A inceput cu rujul,i-am dat un strugurel cu care se dadea non-stop. La un moment dat nu a mai fost, ori s-a rupt si a cazut pe undeva,s-o fi topit sau la mancat Eu cred ca l-a cam mancat si ca nu i-a placut, ca nu mai cere deloc ruj de atunci. In schimb, dimineata ne machiem impreuna,eu pt serv ea pt gradinita. La simulan e totul :crema,rol-on, parfum, agrafe prin par. Chiar daca eu ma machiez uneori inainte de a o trezi,nu uita si cere sa se "aranjeze".
Eu ma mai scot la capitolul pantaloni cu 2 perechi pe care le accepta: una cu Kitty si alta din blugi, in rest fustite si rochite, si tare imi mai place cum ii vin closurile pe popou....E mai nasol la topogan ca nu prea aluneca, dar mai usor la udat copaceii....

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata
despre mine, nimic nou, nu mai am sangerari aproape deloc mai multe aveam inainte.
bineinteles ca inca sunt in dilema daca sa fac chiuretaj sau nu. acum 10 zile la eco dr. mi-a spus ca in 2-3 zile crede ca se va elimina, insa uite ca au trecut atatea zile si nimic...
cu cat trec zilele cu atat inclin mai mult spre chiuretaj. sarcina s-a oprit din evol. undeva pe la 5 saptamani (de fapt intre 5 si 6 sapt. nu stiu exact). si eu miercuri implinesc teoretic 9 saptamani. asa ca mi se pare cam mult 3 sapt. si ceva de cand s-a oprit din evol. dar nu s-a eliminat. asa ca probabil ca voi merge la cabinet zilele urmatoare. desi nu voiam, insa ma termina psihic asteptatul asta...

magda foarte faine pozele.

dankutza la noi nu prea se manifesta interes fata de oja/ruj, poate si pt. ca am reusit sa le tin ascunse de ea, nu prea le-a vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata!

Ramonika, nu faci un eco inainte? sa vezi daca e nevoie de chiuretaj?brr.. tin pumnii

Danku, la noi nu manifesta interes mandra pt cochetarii pt ca nu ma vede cand ma machiez, de cele mai multe ori ma aranjez in baie, departe de ochii ei curiosi. Bineinteles ca la parfum daca ma vede cere si ea, si de la ta'su cere aftershave. E clar ca daca ne vede cere, daca nu..nu stie. Cu ojele la fel, daca e sa ma dau cu oja, ceea ce se intampla extrem de rar, nu ma dau cand e ea, prefer sa aman momentele tentante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

licu ba ma gandeam sa fac o eco inainte, insa mai mult pt. a asigura doctorita ca e sarcina oprita din evol. (pt. ca ma voi duce la alta dr, nu la cea care mi-a facut primele 2 ecografii) nu pt. a ma convinge pe mine, pt. ca eu stiu ca nu e bine. la prima sarcina oricum am avut o pata maro (cand probabil s-a oprit din evol.) si apoi nimic 2-3 saptamani, dupa care a inceput sangerarea cu crampe etc. deci nu e musai ca daca nu mai sunt scurgeri, e sarcina ok. insa totusi nu stiu de ce nu se intampla nimic dupa atata timp.
dr. mi-a dat si antibiotice, dar n-am luat. de asta ma tem mai mult, sa nu fac vreo infectie. asta ar mai lipsi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ramonika,

Mergi la inceput