Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

LA mine s-a eliminat aproape la 8 saptamani si ceva. Era oprita la 5 saptamani. Deci i-a luat ceva timp sa se elimine. Si dupa avortul spontan/menstrual, am mai sangerat cateva zile bune. SDa zic inca vreao 7 zile cel putin pana am scos tot. Eu cred ca dr trebuia sa-ti dea injectiile care iti faceau contractii si puteai sa elimini singura tot. Zic si io...

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

dankutza la mine e mai mult timp. si nu se intampla nimic si asta ma ingrijoreaza.
de ce sa-ti recomande dr. ceva sa se rezolve problema singura, cand poate sa-ti salte frumos cateva sute de lei pe un chiuretaj? cam asa sunt dr. in ziua de azi.
am citit de un medicament Arthrotec care te ajuta la asa ceva, insa parca n-as lua chiar asa de capul meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Mamele de fetite, voi aveti problema cu ruj, oja, crema?
LA noi in casa, toata ziua se aude "viau riuj", "viau oge".... M-a tampit cu rujul. Mi-a prins unul de la baie si nu pot sa va zic cum s-a rujat. Cu tot cu nas si barbie.... si s-a sters pe husa de la canapea. I-am cumparat un strugurel. Cred ca se rujeaza de cel putin 15 ori pe zi.



Si Ema cere tot ce vede. Vrea si ea sa o dau cu oja. Saptamana trecuta i-am facut unghiile albastre...pur si simplu m-a tocat la cap pana am cedat. Vrea sa o dau si cu anti-perspirant si parfum. Si ma fac ca o dau ca nu mai am pace ....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Ramonika cred ca ar fi bine sa mergi la medic sa vada ce si cum sa nu patesti mai rau...eu stateam mult si bine asa si sarcina nu se elimina.

Mamici, vroiam sa intreb daca mai sunt copii care sar peste somnul de pranz...Ema are zile cand nu doarme la pranz. De ex sambata m-am chinuit cu ea 2 ore si nimic Iesisem de dimineata prin oras, m-a alergat de numa'...dar degeaba. Seara s-a culcat la 22:30. Canta "eu vara nu dorm...nu am somn...."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik
Seara s-a culcat la 22:30. Canta "eu vara nu dorm...nu am somn...."



e tare de tot!!!
LA noi somnul de pranz e sfant. Dormim cel putin o ora, de fapt cam o ora-doua. Depinde de vecini.
Cu "ogea" am cam scapat, dar cu "riujul". Daca e rujata nu vrea sa ne pupe si nici sa pape. Ne face atenti ca nu poate pt ca are riuj.


11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Danku si Eva a avut si mai are cochetarii.


Pai, Eva merita. Nu mai are pampers. Dar cand o vad cu funduletul bombat de pampers si cu ruj pe buze, nu prea merge. A mea chiar nu merita ruj.

Nu reusesc sa o dezvat deloc de pampers. Daca locuiam in strainatate, pana acum sigur imi ajungeau serviciile sociale la usa ca o maltratez. Cand vreau sa o pun pe olita/reductor plange si tipa de zici ca o bat cu bata. Nici nu pot sa ma ating de ea. Daca pana la urma, ma pun contra curentului si o asez, nu face si apoi o doare burtica. Asa ca cedez. Nu vrea si pace. Are locul ei unde face, la fel ca pisicile maica-mii. Se duce dupa canapea si "opereaza".

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

dankutza la mine e mai mult timp. si nu se intampla nimic si asta ma ingrijoreaza.
de ce sa-ti recomande dr. ceva sa se rezolve problema singura, cand poate sa-ti salte frumos cateva sute de lei pe un chiuretaj? cam asa sunt dr. in ziua de azi.
am citit de un medicament Arthrotec care te ajuta la asa ceva, insa parca n-as lua chiar asa de capul meu...


Trebuie sa ajungi neaparat la dr sa te consulte, sa faca eco, sa nu dai in altele. Pt mine e uimitor ca nu ti-a recomndat injectiile alea care mi le-a dat mie dr. SI ele mi le-au dat pt 2cm care nu vroiau sa cada.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata!
Ramonika, ce ai facut? ai fost la dr?
Dankutza, asa era si Amalia inainte cand era cu pampers, avea locul ei de caca, tot dupa coltul patului, si parca si Lumi povestea ca Alexa tot dupa pat se ascundea sa faca caca Da daca o lasi in chilotei sa faca pe ea si pe urma ii spui sa stea asa murdara nu o pacalesti? Las ca vine acusica bona si o dezvata ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

azi ma duc la o alta dr. sa mai cer o parere si probabil joi sau vineri la chiuretaj (asta daca nu imi sugereaza cumva alta metoda de eliminare).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:

citat din mesajul lui dankutza

Nu reusesc sa o dezvat deloc de pampers. Daca locuiam in strainatate, pana acum sigur imi ajungeau serviciile sociale la usa ca o maltratez. Cand vreau sa o pun pe olita/reductor plange si tipa de zici ca o bat cu bata. Nici nu pot sa ma ating de ea. Daca pana la urma, ma pun contra curentului si o asez, nu face si apoi o doare burtica. Asa ca cedez. Nu vrea si pace. Are locul ei unde face, la fel ca pisicile maica-mii. Se duce dupa canapea si "opereaza".

11+



la fel si dragos....nu face la olita/wc. Face pe jos, are si el un loc preferat (la tati la pat). Ideea e ca nu mai suporta pampersul deloc. Cum il iau de la gradi (unde sta cu pampers si sta si pe olita dar fara finalizare) primul cuvant cand intra in casa e "chiotel", trage de pantaloni, pampers jos si se duce sa-si ia chilotel. Acum a inceput si el cu niscaiva fitze legate de haine, aka nu mai merge orice chilotel, musai cu (m)asini sa fie si rar cu "nini"-winnie. Ma anunta cand face pipi dupa ce il face... de fapt imi arata cu mandrie maxima baltoaca. Ieri se pare -sper- ca a fost inceputul unei noi etape. In timp ce tocmai se usura pe gresie a inceput sa alerge prin casa (cu pipi sir dupa el) strigand dupa olita. pana a ajuns la ea, pana a mi-am dat seama eu ce tot striga...prea tarziu, se finalizase treaba si jetul...ii faceai traseul prin casa daca te luai dupa urma
Sa vedem ce ne rezerva viitorul....

2+

Mergi la inceput