Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

dankutza ma bucur pt. tine. sarcina usoara in continuare. ce inseamna putica? baiat sau fata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Dankutza felicitari ...si sarcina usoara in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Putica adica baietel. Asa am simtit de cand am aflat ca sunt gravida. Dr fara sa stie despre banuielile noastre, a spus ca ea crede ca e baietel. Sa vedem ce ne spune pe 6 august la DT.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

http://www.youtube.com/watch?v=Z_OCSEMyzpo
desene cu masini.
sunt japoneze.
foarte frumoase.
o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

salutare

Dankuta nu stiu daca am apucat sa te felicit pentru sarcina, dar de cate ori am citit m-am gandit la tine, cat de fericita trebuie sa fii . Felicitari si sarcina frumoasa sa ai!!

Ramonika ce faci, cum esti?

Raluci tot la Buc sau ati fugit deja la mare?

Magda poze? sau le-am ratat eu?

Lumi bine ca ati depasit boala, orice o fi fost . SI eu cand am citit ce ai scris m-am dus cu gandul la mana-gura-picior. Inainte sa plecam in Corfu mi-a zis o pediatra de la Medlife ca este f mare epidemia de viroza asta.


Noi am ajuns azi in Bucuresti, am lasat copilul la parintii mei care sunt la tara, la casa bunicilor. O sa pun ceva poze pe blog; lui Iulian ii place la nebunie acolo, sper sa nu sufere foarte mult cat lipsim noi de langa el.

Va pup




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Magda poze? sau le-am ratat eu?

Cateva poze de la mare

Inca nu le am pe toate descarcate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Magda poze? sau le-am ratat eu?

Cateva poze de la mare

Inca nu le am pe toate descarcate.


hihi, merci! ce seamana de tare cu Iarina! si amandoi cu tine . sa va fie de bine!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare.

Dankutza asa mult ma bucur pentru tine(voi) Poate bb2 va fi Zbuciumix2, si asa ramane Cezara singura domnisoara din familie, nu? Felicitari din nou.

Monisule ce fain si racoare trebuie sa fie in Bucovina asa-i? Pupam pe Santi care sigur se va simti super la bunici.

Magda ce si-a schimbat fizionomia Rares A crescut mult. Se vede ca s-au distrat tare fain in vacanta.

Azi plecam la zburlita Cat a stat 2 saptamani la bunicii mei la Galati s-a distrat de numa'. Toate lumea era cu parul pe moate cand am ajuns noi , i-a rezolvat Ema pe toti. Si culmea, dintre toti, bunica mea(84 de ani) a avut cea mai mare rabdare cu ea. Au colorat, mamaie i-a spus povesti. Si Ema se tinea prin casa dupa ea " mamaie batana, ce faci? mamaie batana hai sa coloram" Si chiar imi spunea bunica mea ca noi mamicile tinere trebuie sa avem mai multa rabdare cu cei mici, ca ea a crescut 5 copii si nu se enerva asa... de'...alte timpuri...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Floricik, asa e cu rabdarea si oamenii in varsta. Bunica sotului are 83 de ani si la fel ne spune, sa avem rabdare cu copiii, sa dam in mintea lor si sa ne jucam ca si cum am fi si noi copii. Cand merge Amalia la socri unde e si bunica sotului e mereu o joaca pe ei, ii fac toate poftele, se joaca cum vrea ea, e nebunie acolo. Clar, ei au mult mai multa rabdare si imaginatie in joaca cu ea.
Asa e generatia asta a bunicilor/strabunicilor..poate apucam si noi sa ajungem ca ei si o sa ne intram in rol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ancutzaaa, und' umbli bre?? ai plecat in Belize??Nu mai zici nic de voi..

Alexa, cum merge sarcina? te simti bine, o mai alaptezi pe Miso?

Tina, asa scurt si la obiect vizita? Ce face broscuta?

Stanucel, ai inceput munca? v-ati acomodat cu programul si tu si Adelina si fetita care o ingrijesti?



Mergi la inceput