buburuze de primavara(mart-apr2013)!!!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Aruam bitest-ul il fac la 12-13 sapt sunt intre. Dr a zis ca daca iese bine, nu mai este necesar sa il fac pe urmatorul.

eu mor de ras....mi-am facut testele de pe net si imi iese tot fata, daca se adevereste voi fi soacra cu trei gineri .

Sanatate la burticutze si un weekend minunat!


Dana 8+



Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Salutare burticutelor
ce liniste pe aici,,sunteti in vacanta?

sa avem un week linistit
va poopicim

10+
Am primit o minune! Multumim Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!!
sapt asta mi-am cam petrecuta pe la spital dar promit ca pan aluni o sa deschidem odiseea ca la carte cu toate informatiile utile pe prima pagina!!! pana atunci imi fac temele si incep sa sitesc din urma sa vedem pe fete noi mai treb adaugate in lista!!!!
astept si fete doritoare sa ajute ca crearea capitoleleor si facut modificari!!!parola prin PM!


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna burtici

Eu vineri am facut analizele de coagulare inclusiv d-dimerii care mi-au iesit 272 val normale 0-255 .Deoarece dr Avram este in concediu am vb cu dr care ii tine locul si mi-a zis ca sunt bine si sa continui cu aspenterul ca nu este nevoie de clexane momentan.
Voi ce ziceti o fi bine?

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
9+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Sa aveti o sapatamana placuta si negretoasa!
Jaguar si eu am ac. problema cu pantalonii, noroc ca e vara si ma imbrac in rochite. Oricum la inceput de sept ma duc sa-mi caut si eu blugi speciali ca nu mai tine!


10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Ioana si eu am inceput sa am mare pofta de mancare, doar ca nu prea pot sa mananc mult ca pe urma apar usoarele greturi.


10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Kmy sanatate multa!
Arum din pacate eu nu ma pricep asa ca nu stiu ce sa-ti zic!


10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Aruam unde ai facut analizele de coagulare? Si pentru ce se fac dmerii astia, ca eu nu stiu nimic despre ei? Mie mi-a zis doctorita ginecolog si hemato de aici de la mine ca r trebui cam la o luna de administrare de clexane sa fac analiza anti FXa sa vad daca e buna doza de anticoagulant dar de dmeri astia nu mi-a zis nimeni nimic.
Si mie imi este mai foame, acum manac si seara ceea ce inainte nu faceam.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Mihaela eu am facut d-dimerii ,APTT,timp protrombina,activitate protrombinica si INR la Medcenter eu sunt la dr Avram . Sora mea toata sarcina a facut lunar aceste analize . nu stiu exact ce rol au acesti d-dimeri dar mi mi-a zis ca daca sunt in val normale merg in continuare pe aspenter,ca nu trec pe clexane.

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
9+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

salutare burticute

Aruam daca dr a spus ca e bine, asa o fi.Sincer nu prea ma pricep la analizele astea, eu nu le-am facut..

Katy ce noroc ai cu rochitele aici nu e cald de rochite, am imbracat de 2 ori rochite in vara asta deci, tot pantalonii raman accesoriu de baza.. pe langa bluza, umbrela si uneori si geaca

Eu nu prea am pofta de mancare, abea ciugul ceva de 2 zile,si sunt epuizata la maximmmmm! Seara mananc doar fructe,,nu mai imi place nici painea

Ioana toate bune?

ptr toate

sa avem o saptamana usoara

10+
Am primit o minune! Multumim Doamne!

Mergi la inceput